Skocz do zawartości

[Relacja] 1966 Chevelle Super Sport skala 1/25


Wicio1d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Zapraszam do kolejnej mojej relacji, tym razem będzie to samochód osobowy marki Chevrolet. Chce skleić go zgodnie z oryginałem, jednak jeśli chodzi o malowanie chce mu nadać trochę współczesnej duszy. Ale to w zależności od moich umiejętności posługiwania się aero.

 

Foto pudełka:

chevelle101km0.th.jpg

 

Prace rozpocząłem od silnika i to co na razie zrobiłem:

 

chevelle201oz3.th.jpgchevelle202va5.th.jpg

 

Na razie tyle, dziś myślę że jeszcze coś wyskubie.

 

Pozdrawiam!!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie niewiele zdziałałes. Jednak od razu rzuca się w oczy nie pomalowany blok. W dodatku widać łączenia połówek bloku. Wiem, że silnik jest mało widocznym elementem w modelu ale warto też i tą część "dopieścić".

 

To tyle z uwag. Powodzenia w dalszych pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Widze, że małe zamieszanko się zrobiło ale jest juz git .

 

 

Kolejna odsłona relacji.

 

Pomalowałem silnik wzorując sie na tym linku(http://images.google.pl/i...6lr%3D%26sa%3DN ). Idealnie nie wyszło ale i tak jestem zadowolony. Teraz czeka mnie stworzenie okablowania, tylko nie wiem czy zrobić go teraz czy jak osadzę silnik w szkielecie samochodu. Ale raczej zrobię to po wklejeniu go w szkielet.

 

Czym malujecie samochody, zwykłymi farbkami czy są jakieś co imitują lakier samochodowy??

 

Koniec gadania, w zasadzie pisania, czas na foty:

 

chevelle302dd2.th.jpgchevelle303ep3.th.jpgchevelle304hm9.th.jpg

chevelle305qg8.th.jpgchevelle306mf3.th.jpgchevelle307tx0.th.jpg

chevelle308dh3.th.jpgchevelle309bv5.th.jpgchevelle310pf1.th.jpg

 

 

Pozdrawiam!!

 

C.D już niebawem

 

Zapraszam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku odpowiedź na Twoje pytanie.

Najlepsze efekty uzyskuje się malując nadwozie aerografem/pistoletem używając lakierów samochodowych. Nieco słabsze efekty osiąga się sprayami (wiele osób używa lakierów Motip - do dostania w sklepach z lakierami do samochodowymi).

Co do technik i sposobów malowania (warstwy, podkłady, czasy schnięcia, kolejność malowania) to proponuję poczytać dział Jak to zrobić/pokazać - sporo o tym było.

 

A teraz komentarz tego, co stworzyłeś. Widać wyraźne zaciągnięcia pędzlem. Postaraj się rozrobić farbkę przed malowaniem. Nie rób tego jednak z całą zawartością pojemnika. Odlej troszeczkę np do wytłoczki po lekach. W ten sposób jak coś Ci nie wyjdzie to nie zepsujesz całej farbki.

Elementy o różnych kolorach (kolektory wydechowe/blok silnika) maluj przed sklejeniem - uzyskasz wyraźną granicę między kolorami. Jeśli malujesz na dwa kolory elementy odlane razem (np blok/obudowa skrzyni) używaj taśmy maskującej. Ale uważaj aby z taśmą nie oderwać farby. Najlepiej kup specjalną taśmę maskującą do modeli.

 

Druga sprawa to kolor miski olejowej - powinna być czarna błyszcząca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilonzo nie ma sprawy, po prostu tej fotki wcześniej nie było

 

Natomiast Wicio co do tego co widzimy na fotkach to ojojoj nie za dobrze to wygląda Pomalowanie takiego silnika pędzlem powinno ci zająć przy dobrych wiatrach 18 godzin. A odnoszę wrażenie że malnąłeś go jedną grubą warstwą farby...

 

Poza tym chyba wszystko OK. Cieszę się, że będziesz wprowadzał okablowanie silnika, bo to zawsze jakiś krok naprzód, no i model jest bardzo ciekawy. Powodzonka!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, malowanie pędzlem zawsze wychodziło mi niezbyt i teraz wiem, że nie warto sklejać wszystkiego a później malować.

Miska olejowa owszem powinna być na czarna, ale wzorowałem sie na linku, który wcześniej zapodałem i była na pomarańczowo. Nawet tak ciekawiej wygląda, tym bardziej że jak spojrzymy od strony podwozia to będziemy widzieć trzy góra cztery kolory (czerń, stalowy/aluminiowy i pomarańcz).

 

Silnik malowałem w dwóch etapach: wczoraj czarny podkład i niektóre elementy wieczorem przemalowałem na określony kolor ,dziś pokryłem jedną warstwa kolejne elementy, a kilka godzin później nałożyłem drugą warstwę. Po wyschnięciu poprawki. Nie zalałem silnika jak podłogę w Horchu.

 

Dzięki za uwagi i postaram się gorąco poprawić;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam!!

 

Cały czas dłubałem przy samochodziku i obecny stan jest taki:

 

ii02ai2.th.jpgii03mu8.th.jpgii01kl5.th.jpg

 

 

 

Fotele:

 

Chciałbym je trochę wzbogacić m.in o pasy bezpieczeństwa (nie spotkałem się z żadnym elementami fototrawionymi do tego modelu, a i same pasy niezbyt wiem z czego zrobić by były podobne do tych co są w oryginalnym chevellu, także chciałbym poprawić fakturę samych foteli, żeby było widać że to skóra. Czy dobrym materiałem będzie tu np: chusteczka higieniczna???).

 

ii04rx2.th.jpgii05ja3.th.jpg

 

ii06hu6.th.jpgii07cj6.th.jpg

 

Karoseria::

 

Efekt jaki widzimy teraz to drugie podejście, przy pierwszym jakieś cićki przykleiły mi się do listwy na samym dole i zebrała się tam farba tworząc spora kulkę. Myślę, że teraz jest całkiem przyjemnie a i kolor jest miły dla oka:

 

ii08eb7.th.jpgii09sl9.th.jpgii10pl4.th.jpgii11is0.th.jpgii12ia1.th.jpg

ii13jj2.th.jpg

 

Na razie tyle, kolejne etapy prac niebawem.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam!

 

Kolejna odsłona relacji. Chcę wreszcie skończyć ten model jak i pozostałe, nad którymi dość ślamazarnie pracuje. Na początku dość sceptycznie podchodziłem do tak dużej ilości chromowanych części (nazywałem to „amerykańskim kiczem”, po części nadal tak twierdze, jednak teraz, co raz bardziej kocham ten styl, być może jak uda mi się go w miarę godny sposób skończyć chwycę się za inną brykę.

 

A teraz to, co zdziałałem.

 

Zacznijmy może od wnętrza,

 

Zrobiłem przedni panel wraz z kierownicą i dodatkowymi przyrządami, wyszło nie najgorzej aczkolwiek mogłem bardziej się postarać.

 

cht01zy7.th.jpgcht02yz1.th.jpgcht04uf8.th.jpg

 

Następnie panele boczne, jak je malowałem sądziłem, że wszystko jest w porządku (bo spoglądałem na nie z jednej perspektywy - z lotu ptaka), teraz widze, że jest pełno niedoróbek , które natychmiast usunę.

 

cht03iq1.th.jpgcht05qw7.th.jpg

 

Szyby:

Przednia wraz z lusterkiem i wycieraczkami wkleiłem bez większych problemów, na szczęście nie ma żadnych zabrudzeń.

 

cht08uc5.th.jpg

 

Tylnia, no tu starałem się by nie ubrudzić, ale mimo to na samym dole widać małe zabrudzenie, jednak one będzie nie widoczne. Z tego względu, że przyjdzie jeszcze chromowana rama. I tu jest problem, na zdjęciu zaznaczyłem na czerwono miejsca do obróbki, bo są tam nierówności lub wystający goły plastik. Nie wiem jak to dokładnie obrobić by miało to ręce i nogi, także nie mam pomysłu jak zamalować „goły” plastik. Zrobiłem próbę z użyciem farby srebrny-chrom, a po wyschnięciu nałożyłem lakier bezbarwny połysk. Jednak efekt tego jest daleki, jaki prezentuje choćby ramka.

 

cht10wo9.th.jpgcht12ccr3.th.jpg

 

Podwozie:

 

cht06gm2.th.jpg

 

Widzimy fotkę wnętrza, czy wykonujecie podsufitkę, czy zostawiacie to tak, tylko pomalowane??

 

cht11kq7.th.jpg

 

Zachęcam do komentowania;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!

Moim zdaniem jeśli wnętrze malowałeś (fotele, deska) to podsufitkę i słupki możesz pomalować tym samym kolorem, a jeśli nie malowałeś wnętrza to możesz sufit pomalować na czarno lub szaro... to moje zdanie...

Ogólnie model bardzo fajny, wykonanie też super

 

Pozdrawiam i powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba pomaluje na czarno i słupki i podsufitkę. Ale nadal jest problem z ta rama, która che wkleić a na razie takie czegoś nie mogę, bo bym odstawił pańszczyznę. Może ktoś wie co z tym zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z ta ramą, a co do chromowanej uszczelki - wyszlifuj ją ładnie i połóż folię alu-chrom - efekt dużo lepszy niż farbą ( gdy położysz chrom a na nią bezbarwny to zrobi ci się szary - tak na przyszłość )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka folia alu-chrom jest dostępna w sklepach modelarskich czy raczej typowo samochodowych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!!

 

Pracuje jednocześnie i nad Wasą i chevellem. A oto rezultat prac nad tym drugim modelem.

 

Wkleiłem pozostałe części silnika i panele boczne. W zasadzie można już nałożyć ostatnią część. No i tu jest problem nie chce wejść, silnik wadzi, konkretnie akumulator ale nie tylko bo coś z tyłu jest też nie tak. Przy następnej odsłonie pokaże dokładnie problem.

 

Przykleiłem koła, myślę że nie wyszły najgorzej. Z jednym już mam problem, mimo przyklejenia ciągle odpada, jak sie okazało przez przypadek zerwałem mocowanie, teraz mimo, że przykleję to przy najmniejszym szturchnięciu lub uderzeniu dłonią, zahaczeniem. Odpada. Nie wiem jak temu zaradzić.

 

Pojawiła sie już wcześniej myśl by silnik zaopatrzyć w kable, jest to możliwe ale wtedy klapa silnika musiałaby być albo otwarta lub ruchoma co byłoby najlepszym rozwiązaniem i nad tym się teraz skupie. Stworzyć mały zawias podobny do samochodowego. Myślę, że ma to szans powodzenia.

 

Dobra dość gadania, czas na foty:

 

ct01sm8.th.jpgct02tg6.th.jpgct07wu0.th.jpgct08du3.th.jpg

ct09kv6.th.jpg

ct05oc4.th.jpgct06tq4.th.jpgct03oo9.th.jpgct04nm4.th.jpg

 

To tyle, komentarze mile widziane Pozdrawiam ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale od dłuższego czasu nie potrafię nałożyć wierzchniej części modelu na to co prezentuje w powyższym poście. Przy ostatniej próbie nałożenie wywołało małe szkody (które zresztą naprawiłem). Jednak nie udało sie nałożyć całkowicie wierzchniej części. Dla tego mam prośbę, czy mógł mi ktoś pokazać jak to nakładać?? Może rzecz prosta, ale być może wsadzam w zły sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.