Jump to content

Cadillac V16 Town Brougham 1931 - Jo-Han 1/25


arte2_62
 Share

Recommended Posts

Witam po dłuższej przerwie.

Przedstawiam nowy/stary model samochodu Cadillac Town Brougham z nadwoziem Fleetwooda z roku 1931. Jak na ówczesne czasy auto bardzo luksusowe i dość nowatorskie, szczególnie biorąc pod uwagę 16-to cylindrowy silnik o świetnych parametrach. Z pewnością byłe to najwyższa półka w USA a i na swiecie w tamtych czasach niewielu miał konkurentów godnych rywalizacji pod względem jakości wykonania, materiałów, komfortu... no i ceny.

Sam model wykonany został w połowie at 70-tych przez renomowaną, dziś już nie istniejącą firmę amerykańską Jo-Han. 45-cio letni model może przy klejeniu sprawiać pewną trudność. Plastiki (szczególnie chromy) dość kruche, pojawiają się odkształcenia na skutek złego przechowywania, jak również "pływające" silikony opon. Niemniej sklejanie dało mi naprawdę wielką frajdę. Tak leciwe a zarazem szacowne modele zawsze skleja się z pewną estymą i dreszczem emocji, czując jednocześnie unoszący się powiew historii (modelarstwa). 

Auto skleiłem w swoim klasycznym "pudełkowym" - jak to ktoś kiedyś ujął - stylu, dodałem tylko kilka elementów w silniku, szprychy w kołach i ... wyszło jak wyszło. Mi się podoba, choć mankamenty oczywiście widzę. Cadillac (już kolejny) wzbogacił moją kolekcję samochodów wyprodukowanych w latach 1930-1950.

Pozdrawiam wszystkich.DSC_0257.thumb.JPG.1b0d5508c0027ddeeb846a08b71ff432.JPG

DSC_0257.JPG

DSC_0262.JPG

DSC_0263.JPG

DSC_0265.JPG

DSC_0267.JPG

DSC_0271.JPG

DSC_0273.JPG

DSC_0274.JPG

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.