Jump to content

Sherman M4A1 Italeri 1:35


Michał
 Share

Recommended Posts

1. zacieki widocznie aż za bardzo (zrob zdjecia z wiekszej odleglosci postaraj sie zrobic nie rozmazane)

2. kalki sie swieca masakrycznie (niektore sa krzywo naklejone)

3. i ta farba jakoś nie ten kolor chyba (działo to już w ogóle przesada - "oczoje*ne że tak powiem )

4. mam dziwne wrażenie że do malowonia użyłeś 3 farb - zielony ciemny i jasny plus gun metal na gąski (te też kiepsko wyszły)

 

ale spoko nie martw się - MÓJ pierwszy model wyglądał jeszcze gorzej a twój jest nawet ładnie sklejony

 

pozdro&poćwicz

Link to comment
Share on other sites

Przed położeniem kalki gdy model jest już pomalowany, malujesz go cienką warstwą lakieru bezbarwnego błyszczącego, bądź Sidoluxem następnie czekasz aż to wszystko wyschnie, kładziesz kalki równo a potem całość malujesz cienką warstwą lakieru bezbarwnego matowego. Ot i cała filozofia. A tak mówiąc między nami to wybrałeś sobie chyba jeden z najgorszych modeli Shermana. Nawet to, że jest tani nie rekompensuje jego jakości wykonania. Chociaż z drugiej strony jak na pierwszy raz to po co kupować drogi skoro sie dopiero zaczyna przygodę z modelami. Na droższe modele zawsze przyjdzie jeszcze czas. Witamy w gronie ludzi pozytywnie zakręconych. Jak na pierwszy model to widzę, że jest porządnie sklejony. Amerykańskie pojazdy charakteryzowały się tym że były jednolicie malowane. Ze swojej strony sugerował bym do malowania zakupić kolor Humbrol 155 gdyż uważam, że jest to kolor najbardziej odpowiadający kolorowi kamuflażu pojazdów amerykańskich. Co do wszelkich zabrudzeń i zniszczeń pojazdu to w twoim przypadku sugerował bym wstrzymanie sie jeszcze ze stosowaniem tych technik. Na to jeszcze zawsze przyjdzie czas, a na razie to naucz sie porządnie kleić, malować i kłaść kalkomanię. To tyle na początek.

 

 

Pozdrawiam I.Z.

Link to comment
Share on other sites

Mam tego złomiaka na warsztacie i wiem że nie jest łatwo. Ale te kolory mógłbyś zrobić poprawnie, kalkomania no trochę przechylona, choć jak na pierwszy model jest "gut"* moje pierwszaki były bez malowań i kończyłe w katastrofach.

A przy następnych modelach lepiej spytać się kolegi z forum, bądź poszukać przez magiczną opcję szukaj, bo może taki wątek co cię interesuje już istnieje.

Pozdrawiam Artur

 

*gut-z niem. dobrze, dobry

Link to comment
Share on other sites

nie wiem jakie kolory maskowania mam użyć i jakie wzory maja być

Nic prostszego Google i szukać, szukać.... Ale jeśli to Twoj drugi model, to osobiście radzę budować to, co proponuje Italeri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.