Skocz do zawartości

U - BOOTY TYPU IX OCEANICZNA BROŃ PODWODNA HITLERA


Doberman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ma ktoś książkę  U - BOOTY TYPU IX OCEANICZNA BROŃ PODWODNA HITLERA wydawnictwa Napoleon? Interesuje mnie czy są tam zdjęcia, rysunki  IX z  z powiększonym kioskiem o drugą platformę działka 20mm np. U-106, 124. Są w książce plany w skali ? Może ktoś napisać co jest w książce?

 

Pozdrawiam

Piotr

C.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą książkę - skoro interesują Cię wersje z wydłużonym kioskiem to jak rozumiem w grę wchodzą  IXC Turn II (2 x pojedyńcze 20mm) oraz Turn IV (zdwojone 20mm + zdwojone 37mm) dodatkowo IXD2 Turn IV (pojedyncze 20mm + 4lufowy Vierling).

Fotek jest sporo i są jakieś rysunko-plany też, ale nie jakoś wielce szczegółowe. W książce jest wszystkiego po trochu o tych jednostkach + bardzo dokładna historia każdej jednostki IX (od wodowania do zatopienia, wliczając wszystkie patrole raz dowódców i gdzieniegdzie nawet jest spis oficerów). Jak jesteś zainteresowany to mogę zrobić skany zdjęć w/w jednostek z tym wydłużonym kioskiem

 

EDIT ------------------

w kwestii co jest w książce daje odpowiedź jej spis treści zamieszczony na stronie wydawnictwa:

https://napoleonv.pl/u-booty-typu-ix-oceaniczna-bron-podwodna-hitlera

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Szukam konkretnie zdjęcia kiosku od tyłu  wersji z wydłużonym kioskiem   IXC Turn II (2 x pojedyńcze 20mm)  takiego jakie  wstawiłem teraz  z VIIC/41. Interesuje mnie miejsce i sposób połączenia górnej platformy strzeleckiej z dolną.

U-249Eriboll621..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam dobrych wieści - ujęcia którego szukasz nie ma w tej książce       :nauka:

 

Ogólnie wszystkie fotki tu umieszczone są już znane z innych publikacji (chociażby S.Breyera)

wrzucam trochę materiałów które znalazłem w środku ale to nie Turm II  !!

 

U-172

u172.jpg.cf148d06695d6f71ab800098e7c99a45.jpg

 

U-193

u193.jpg.30be7aee84d6a882ec7018445a64926e.jpg

 

U-504

u504.jpg.9a691b26c707d4b0a11736131082db4c.jpg

 

U-889

u889.jpg.d17057691cf0f86733f8ab92a0fa8c67.jpg

 

plany :

IXc_sch.thumb.JPG.b5632c68aef7f0a5860013578c55983d.JPG

 

IXc-40_1.thumb.jpg.1102370334d25be90b6417981aed4ba0.jpg

 

IXc-40_2.thumb.jpg.bddd44e2d1f553f950174087cceaf75a.jpg

 

Wszystkie zdjęcia umieszczone wyłącznie w celach dyskusyjnych....

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Doberman napisał:

Dziękuję bardzo i przepraszam za kłopot. Te zdjęcia niestety już znam.

żaden kłopot   :piwo:

no niestety, przeglądając dokładniej to w kwestii foto nic nowego nie ma - wszystko to już było chociażby w wydaniu o typie IXC z serii Vom Original zum Modell

Jedyne "nowe" fotki to obszernie obfotografowane dwa zachowane egzemplarze IXC U-505 z muzeum w Chicago oraz U-534 z muzeum w Birkenhead

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.