Skocz do zawartości

Type 5 Ho-Ri II, Amusing Hobby, 1:35


i1117

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kończę lepić poniższy pojazd. Prosto z pudełka, poza detalami zabudowy nadsilnikowej, które zrobiłem z części pozostałych po innych modelach i antenami Aber.

Pozdrawiam serdecznie.

 

20210105_131341.thumb.jpg.ad065daf91ff9088dc2acfbc0fe6fc99.jpg20210105_131326.thumb.jpg.6686249f4e1528ec2c385224a9e0989a.jpg20210105_131229.thumb.jpg.23b8b833a878c5911eed9eaa8c059c00.jpg20210105_131201.jpg.25d88013279ecb865b7d8d46fe5236fa.jpg20210105_131144.jpg.c1e4e442d0e6a8dde9cf026ba5aec5a6.jpg20210105_131128.thumb.jpg.9d42d85f548a1ece0d6f0e12bf9bc64c.jpg20210105_131114.thumb.jpg.d30700de4f7f8275cf8ddf7a7e0a4939.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb - To, w zamyśle twórców, niszczyciel czołgów (działo 105mm, 900m/s, z częściowo automatycznym mechanizmem ładwania). Można powiedzieć taki japoński odpowiednik Jagdtigera. Tu link do ciekawego artykułu: https://sensha-manual.blogspot.com/2016/11/type5-ho-ri-japanese-ferdinand.html

M.A.V - Kamuflaż będzie trójkolorowy, zastanawiam się też nad dodatkowym białym zmywalnym.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Bardzo mi się podoba robiłem Chi-To i Chi-Ri i bardzo mi się te japońskie wynalazki podobają. Mam jeszcze na składzie Ho-RiI i z chęcią popatrzę na Twoją pracę z tym modelem. Fajne przeróbki, dodają charakteru pojazdowi. Chyba nie szedłbym w stronę białego, jakoś tak mi nie pasuje. Może zostawisz jedną burtę lub całość dobudówki w innym kolorze; mini lub stalowym, tak jakby z warsztatu polowego wyjechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

micmal - Tak sobie wyobrażam ten kamuflaż. Nie chcę podkreślać dobudówki innym malowaniem, bo mocno już zmieniła profil pojazdu - przeciwnie, chcę, żeby wtopiła się w resztę.

fanpancerki - Inspiracją nie był Wot.

Dziękuję za zachętę!

camo_01.thumb.jpg.ba9b2888a748697384dc0465b3b70c11.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
2 godziny temu, i1117 napisał:

Hej, posmarowałem pojazd (kadłub) farbami olejnymi.

 

Bardzo dobrze mu to zrobiło. Jest odpowiednio stonowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat i świetny warsztat.  Czy na pierwszym zdjęciu pomalowanego modelu widać coś jakby rodzaj wstępnego cieniowania? 

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez Endrju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Endrju. Nie jestem pewien, czy do końca właściwie zrozumiełem Twoje pytanie. Odpowiadająć, każda warstwa koloru, począwszy od ciemnozielonej, jest rozjaśniana. Nie rozjaśnialem tylko bieli, bo planowałem to ewentualnie zrobić na późniejszym etapie, po brudzeniu. Na etapie malowania olejami standardowo kolory te były dodatkowo przyciemniane i rozjaśniane. To wszystko na zdjęciach jest raczej mało widoczne ze względu na: -kamuflaż, który ukrywa tą modulację, -niską jakość zdjęć - mój skill (lub jego brak).

Pozdrrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o zdjęcie z 5 stycznia. Widać na tym zdjęciu jasne wręcz dla mnie pastelowe plamy kamuflażu, które wydawały mi się być zbyt jasne jak na kolory docelowe. Na dalszych zdjęciach plamy kamuflażu mają już bardzo wyraziste kolory. Pomyślałem że może to jakaś specjalna technika której nie znam. A co do niskiej jakości zdjęć to ja jej nie widzę. Dla mnie zdjęcia są bardzo dobre.

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez Endrju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endriu, muszę wyjaśnić, że zdjęcie z 05.01 jest szkicem/wizualizacją czołgu wykonaną w Photoshopie i nie przedstawia faktycznego  malowania. Zależało mi na zwizualizowaniu kamuflażu jeszcze przed rozpoczęciem jego wykonywania. Szkic była robiony "na kolanie" stąd taki a nie inny dobór barw.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ale kobyla. Wygląda jak zapowiedź linii japońskich TDkow do WOTa. 

Aż sobie zaraz szpilnę STBkiem 🤣

Nawet nie wiedziałam że Japończycy mieli taka fantazję w projektowaniu 😀

 

Model wg mnie zdecydowanie na plus. 

Bardzo mi się podoba efekt styrania czolgusia.

Jak bym miał się do czegoś przyczepić to tylko trochę szmata na wydechu nie pasuje.

 

Edytowane przez R_Mazzi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.