Skocz do zawartości

Mój pierwszy warsztat (PZ IV H Academy)(1/35)


DBauer

Rekomendowane odpowiedzi

Na tych miniaturkach to wygląda, jak jakaś wczesna wersja z krótką lufą. A tak ogólnie, wygląda przyjemnie, widzę że dłubiesz przy nim więc efekt końcowy będzie przyzwoity. Mam pytanie, czy będzie to, ta wersja z osłonami (Schurzen), czy bez???

Aha, warto troszkę "pomiętosić" błotniki przednie. Jeśli, już zadałeś sobie trud ich wykonania z blaszki (za co masz duże ), to na pewno doda im to wyglądu frontowego.

Nie przejmując się ze model nie wzbudza zainteresowania

Chętnie oglądam Twoje zmagania z tą czwórką i powiem, że naprawdę wyprowadzasz ją na właściwy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gięcie błotników odpada bo to karta telefoniczna. Osłony będą. Mam zamiar spróbować je zrobić z pokrywek po margarynie a ich zaczepy (kątowniki) z puszki po piwie. Martwią mnie te spawy bo raczej za grube są ale z wypraski ciężko je zrobić żeby były płaskie.

 

Dzięki za zainteresowanie. Najgorsze będzie malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar spróbować je zrobić z pokrywek po margarynie a ich zaczepy (kątowniki) z puszki po piwie.

 

Nie rób z tego. Podaj mi adres na pw, to Ci wyślę ze dwa arkusiki blachy offsetowej.

Świetna blaszka do robienia wszelkich detali. Poza tym obrabia się ją dużo łatwiej niż zwyklą puszkę po piwie.

 

pozdrawiam, Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gięcie błotników odpada bo to karta telefoniczna

No chyba, że tak.

Osłony będą.

Na całym pojeździe czy tylko na wieży??? Proponuję zrobić tylko na wieży. Czwórka ma wówczas, taki bojowy charakter. Ale oczywiście tylko proponuję. Masz już upatrzone jakieś malowanko??? Zdjęć czwórek jest sporo, więc jest w czym wybierać... Osłony proponuję wykonać albo z blaszki z puszki po coli, piwie albo tak jak radzi Radek z blaszki offsetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad podobnym do tego ale z innymi numerami. Specjalnie dodałem drugą lampę.

f721096d5a038780m.jpg

Ale mocowanie osłon chciałem zrobić takie jak w tym.

011274429ef0c7d3m.jpg

Co do dolnych osłon to bez nich model wydaje mi się jakiś brzydki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne spawy.

fde09e5f9d2affbcm.jpg

e570e270e0efbca5m.jpg

1c76643c148502fem.jpg

Postanowiłem dodać jeszcze offtopa. Ostatnio pracowałem nad tym ale się nie znam i nie potrafię się zabrać za dokończenie

c03fcfc082346670m.jpg

1e181b2fbc24bea3m.jpg

bee668910a93f221m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kolejne postępy. Śpieszę się bo od wtorku na tydzień zostanę bez aparatu a nie wiem jak to wyjdzie telefonem. Koła i gąsienice nie są przyklejone.

65a4af2dd91ca0f3m.jpg

eab5a7dc4c8f925fm.jpg

fe71e58e689b753fm.jpg

b2f140f79e7181f2m.jpg

82988278d085bc41m.jpg

3440c1a8dc21e2d9m.jpg

e8469c9ad486b73am.jpg

43a1b2372ea6cbffm.jpg

cf0173884a52ba87m.jpg

b9364ca06abf090dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu lepiej z tymi fotkami. Drugie troszkę mało ostre, ale mniejsza o to. Trzecie pokazuje, to co ważne. Powiem tak. Na razie jest ok, troszkę krzywe, ale to wszystko da się wyprofilować po przyklejeniu. Zwracaj uwagę na klej, gdyż ten miejscami wypływa...

 

Więc teraz szlifuj, dopasuj płyty i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem załamany:(. Nie wyszło.

Na razie ciężko oceniać (brak osłon) Dobrze radziłem, żeby zrobić osłony tylko na wieży, a z kadłubem dać sobie luz... Ale buduj - będzie dobrze, dzięki Twoim nowatorskim pomysłom uczysz się, więc każda "pomyłka" teraz, nie pojawi się w przyszłości na kolejnych modelach.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu wracam do zaczepów z pudła ale z dorobieniem osłon będę próbował.Nauczyłem się że lepiej nie dorabiać części konstrukcyjnych a szczególnie kiedy jest ich tak wiele a każdy błąd może popsuć wszystko. Skleiłem już kilka modeli ale to pierwszy z którego chce się czegoś nauczyć i sprawdzić co można a czego nie. Mimo wszystko najgorszą przeprawą będzie malowanie bo to mi najgorzej wychodzi. Po pomalowaniu podkładem (jak będę miał go za co już kupić) będzie naprawdę widać co popsułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że próbujesz. Mi niestety brakuje odwagi i cierpliwości, na dorabianie czegoś "większego". Czekam na malowanie! Patrząc na to ile włożyłeś w niego pracy, to efekt powinien być porządny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy malowaniu a szczególnie przy robieniu jakichkolwiek efektów będę potrzebował waszej pomocy i doświadczenia oraz będę musiał załatwić wiele materiałów bo nie mam. Początkowo chciałem malować aero ale nie mam jeszcze kompresora. Nawet jak będę miał szczęście to kompresor kupie dopiero pod koniec wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Coś wreszcie ruszyło do przodu. Model awansował do miana modelu testowego. Zrezygnowałem z osłon i dodatków chwilowo (łopaty itp). Model będzie służył do treningu mojego modelowania . Pomalowałem, nałożyłem kalki, pomalowałem błyskiem spróbowałem porobić obicia i pomalowałem matem. Co dalej zrobić to nie mam pomysłów.

SDC11375.jpg

 

SDC11377.jpg

 

SDC11378.jpg

 

SDC11382.jpg

 

SDC11387.jpg

 

SDC11391.jpg

 

SDC11392.jpg

 

SDC11392-1.jpg

 

SDC11392-2.jpg

 

Musiałem sie pobawić na photobucket. Strona super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.