Skocz do zawartości

Opinie na temat Sepecat Jaguar Gr.1/Gr.3 Kittyhawk 1/48


Tomasz_Dusza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nazywam się Tomasz Dusza i od pewnego czasu zajmuje się klejeniem modeli plastikowych. Mam jedno pytanie. Otóż zacząłem kleić Jaguara od kittyhawka w skali 1:48. Chciałbym się dowiedzieć jakie macie opinie na temat tego modelu. Ciężko mi on idzie, są problemy ze spasowaniem części, instrukcja momentami jest bardzo lakoniczna. Ja rozumiem że to już wyższy poziom ale mogłoby być lepiej. Chciałbym się od Was od osób które kleiły ten model czy wam też ciężko szła przy nim praca? Bo sam już nie wiem ile błędów jest moich a ile wynikających z modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wczesny Kitty Hawk, babole w instrukcji to już chyba standard a spasowanie tego modelu jest słabe. Musisz pokombinować coś dwa trzy razy pasować albo i nawet zmienić kolejność montażu. Ten model jest strasznie posiekany i to sprawia problem zapewne. Ale powodzenia nie poddawaj się bo Jaguar to bardzo "sympatyczny" samolot jest :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mirage3 napisał:

To jest wczesny Kitty Hawk, babole w instrukcji to już chyba standard a spasowanie tego modelu jest słabe. Musisz pokombinować coś dwa trzy razy pasować albo i nawet zmienić kolejność montażu. Ten model jest strasznie posiekany i to sprawia problem zapewne. Ale powodzenia nie poddawaj się bo Jaguar to bardzo "sympatyczny" samolot jest :D 

Kleje go, bluzgam i dalej kleje. Musze kombinować bo inaczej trudno aby był podobny do Jaguara. A co do samej maszyny kleiłem 3 lata temu Jaguara również Gr.1 ale w skali 1:72 od Italeri.  Tamten szedł łatwo ale dlatego że był zupełnie inny poziom trudności.  I nie miał tyle błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Smokepsv napisał:

To nie jest facebuk. Najlepszym rozwiązaniem jest założenie warsztatu i dokumentacja zdjęciowa z postępu prac. Można też poszukać innych warsztatów Jaguara i na nich się wzorować.

Na facebooku są dyskusje i tutaj też. Nie widze różnicy.

 

---

 

Dodam tylko że za 200 pare zł ten model sam się powinien kleić. A takto jest to chińskie oszustwo. Wcześniej kleiłem A-4M Skyhawk 1/48 od Hasegawy i to była przyjemność.  Nie to co z tym bublem.

Edytowane przez Tomasz_Dusza
Chciałem dopisać a nie dublować post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.