Skocz do zawartości

I-1 (IL-400b) 1:72 ICM


Slaw_21

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

 

Ten model był pierwszym, mającym duże powierzchnie aluminiowe, jaki robiłem, stąd skupiłem się głównie na samym aluminium i będę wdzięczny za wszelkie uwagi na ten temat.

 

Skądinąd sam kształt tego samolotu zachęca do zrobienia modelu. Był to pierwszy myśliwiec zespołu Polikarpowa, wyprodukowany w niewielkiej liczbie egzemplarzy. Według autorów zestawu cały z aluminium. Nie wiem na ile jest to prawdą. Prototyp miał kadłub ze sklejki. Model robiłem prosto z pudełka, zgodnie z instrukcją, bez żadnych dodatków, przeróbek itp., nie szukając też dokumentacji oryginału. Głównie chodziło mi o malowanie.

 

Malowane aerografem - Tamiya Flat Aluminium, i na to miejscami nałożona AK True Metal Dark Aluminium, w różnym stopniu potem polerowana.

Ślady oleju, spalin itd. naniesione przede wszystkim na przodzie kadłuba (głównie Abteilung Enginne Grees) w małej ilości. Na zdjęciach są one słabo widoczne (nie mam doświadczenia z fotografowaniem takich powierzchni). Może zdjęcia na różnym tle lepiej pewne rzeczy pokażą.

 

z serdecznymi pozdrowieniami dla wszystkich, a szczególnie dla początkujących modelarzy

Sławek

1_DSC02923.jpg

2_DSC02925.jpg

3_DSC02927.jpg

4_DSC02928.jpg

5_DSC02930.jpg

6_DSC02936.jpg

7_DSC02939.jpg

8_DSC02942.jpg

9_DSC02950.jpg

10_DSC02951.jpg

11_DSC02953.jpg

DSC03178.jpg

DSC03179.jpg

DSC03181.jpg

DSC03182.jpg

DSC03183.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dawno nie oglądałem modelu tak długo, zanim coś napisałem :) Zastanawiałem się jak do tego podejść. Konstrukcja jest... specyficzna. Ale nie szkodzi, ja też lubię brzydali. Jest wymagająca głównie z uwagi na "jednostajne" malowanie. Trochę męczy to moje oko, dlatego najbardziej podoba mi się w tych ujęciach, gdzie coś dzieje się "kolorystycznie", gdzie dobrze widać śmigło, koła, spód. To co chyba najbardziej zwraca uwagę to niedostateczne wyeksponowanie detali: na przedzie, przy osłonie silnika jest ciekawa powierzchnia i chyba zabrakło trochę washa. Dobrze moim zdaniem prezentuje się ogon, zwłaszcza statecznik pionowy. Kadłub mógłby być chyba nieco lepiej spasowany - widać to przy osłonie kokpitu.

Bardzo trudny model według mnie. 

Pozdr

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.