Skocz do zawartości

Cromwell Tamiya 1/35


Dejvix

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Endrju napisał:

Ładny model. A kalkomanie skąd wzięte bo jeśli z TORO to brakuje oznaczeń 1 szwadronu.

Pozdrawiam

Andrzej

 

Dzieki. Kalkomanie to zlepek z tego co miałem, numer z pojedyńczych cyfr w całość i zgadza się-brakuje w wypadku 1szwadronu trójkąta-muszę domalować na skrzynkach co by dopiąć model bo gotowych nie miałem a całkiem o tym szczególe zapomniałem

Edytowane przez Dejvix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 10 PSK malowano też oznaczenia szwadronu w przedniej części kadłuba między karabinem maszynowym a tym okrągłym przednim wizjerem kierowcy.  W ogóle to ja znam tylko jedno zdjęcie  Cromwella z tym numerem i to przewróconego na bok podobno po najechaniu na minę ale na tym zdjęciu widać to oznaczenie. Pozostałe trójkąty czyli na skrzynkach i na tylnej płycie to już chyba raczej przypuszczenia twórców kalkomanii z TORO na podstawie standardowych oznakowań w 10 PSK. Napisałem standardowych ale analiza nielicznych zdjęć pokazuje, że były odstępstwa od standardów. 

A jeszcze mam jedno pytanie. Fajnie wyszła Ci ta imitacja rozlanego paliwa wokół wlewów na 4-tym zdjęciu. Jak to zrobiłeś jeśli można wiedzieć? Mam tu pewne wątpliwości czy tak będzie wyglądać rozlana benzyna, silnik Cromwella Meteor był napędzany benzyną, ale już rozlane paliwo do Diesla czy rozlany olej jak najbardziej. 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie się nie wypowiem, ale technicznie model jest bardzo dobrze zrobiony. Podoba mi się to, że jest dość realistycznie przez Ciebie "zużyty", bez przesadnych zniszczeń rodem z SciFi. Fajnie zrobione brudzenie i akumulacja brudu czy błota.

Brakuje mi trochę jedynie wyciągnięcia detali jaśniejszym odcieniem farby. 

Na jednym z kół napędowych na pierwszym zdjęciu, wygląda jakby Ci zielona farba uciekła na bandaż.

 

Bardzo ładny model, gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Endrju napisał:

 

A jeszcze mam jedno pytanie. Fajnie wyszła Ci ta imitacja rozlanego paliwa wokół wlewów na 4-tym zdjęciu. Jak to zrobiłeś jeśli można wiedzieć? Mam tu pewne wątpliwości czy tak będzie wyglądać rozlana benzyna, silnik Cromwella Meteor był napędzany benzyną, ale już rozlane paliwo do Diesla czy rozlany olej jak najbardziej. 

Pozdrawiam

Andrzej

Tak się zastanawialem czy nie uzyc fuel stains z AK ale i jedno i drugie (oil engine z ammo mig) tworzy podobny efekt choć odmienny w zależności od rozcieńczenia czy pociągniecia pędzlem. Napewno coś tam brudu musiało być, trudno ocenić jak to wyglądało na prawdziwym cromwellu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Skinn3r napisał:

Merytorycznie się nie wypowiem, ale technicznie model jest bardzo dobrze zrobiony. Podoba mi się to, że jest dość realistycznie przez Ciebie "zużyty", bez przesadnych zniszczeń rodem z SciFi. Fajnie zrobione brudzenie i akumulacja brudu czy błota.

Brakuje mi trochę jedynie wyciągnięcia detali jaśniejszym odcieniem farby. 

Na jednym z kół napędowych na pierwszym zdjęciu, wygląda jakby Ci zielona farba uciekła na bandaż.

 

Bardzo ładny model, gratulacje :)

Dzieki, co do kól wszystkie sa takie same, dziwnie sie rozjaśniło nawet pod gąskami jakies rozmycie powstało, z komóry szału ni ma-na razie musze sie tylko na tym opierac;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno stalowy look,co jest oczywiście na plus. Dobre, umiarkowane brudzenie i zużycie. Kawał fajnego modelu. Mam nadzieję, że będziesz działał w tej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Spotter napisał:

Nie wiem czy koledzy co się wcześniej wypowiedzieli widzą to samo co ja, czy może coś innego.

Masz lepszy monitor i młodsze oczy. Na przykład srebrzenia kalek i teraz, po Twojej uwadze, nie widzę zbyt wyraźnie (może z tyłu rzeczywiście). W każdym razie 🥕 i kij dają najlepsze efekty. Podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc z bliska i na lepszym monitorku mam wrażenie, że to jest baardzo gruba kalka.  Choć to ty się znasz i pewnie jednak masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Spotter napisał:

Na tel najwięcej przeglądam i wielu rzeczy nie widzę. Ale na prawej stronie wieży kalka ewidentnie się odbija i ją widać. Tak, jakby w ogóle nie była zabezpieczona po nałożeniu. 

Zgadza sie:)))

...i o to wlasnie chodziło aby poddac model wnikliwej analizie takze dzieki Spotter. O tyle o ile wczesniej cos tam probowalem jak piszesz tak dopiero po pewnym czasie w miare nabywania doswiadczenia (bo model ma juz swoje) dostrzegłem  jakie sa mankamenty i teraz moge smiało powiedziec ze był poligonem doswiadczalnym roznych technik. Umieściłem go w galerii aby poznac wasze zdanie jakże odmienne ale kazde cenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, z resztą widziałeś mojego mardera czy shermana to sam mozesz ocenic postep. Najwazniejsze to nie załamywać rąk. A nawet jak sie pokaze cos co mozna bylo zrobic lepiej to inni poczatkujacy czytajac cos tam zawsze wyniosą z dyskusji.

Chronologicznie w tej skali cromwell byl pierwszym. 

Edytowane przez Dejvix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.