Jump to content

zaruk

Members
 • Posts

  492
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

zaruk last won the day on April 12

zaruk had the most liked content!

Reputation

205 Excellent

Personal Information

 • Location
  Żoli
 • Occupation
  Leczenie katarków, nakładanie rąk.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A dlaczego gwiazda trochę psuje odbiór?
 2. Myślę, że model w panzergrau. To bardzo przyjemny model, świetny do modulacji. Twój już na tym etapie wygląda dobrze.
 3. To nie ludzie, to wilki...
 4. Dziękuję Wam za odpowiedzi. Przekraczają one zagadnienie, o które pytałem (być może niezbyt precyzyjnie sformułowałem zapytanie), ale to dobrze. Maluję farbami Mr. Hobby, dotychczas używałem taśmy Tamiya, jak dotąd nic nie odeszło. Ale z uwag bardziej doświadczonego kolegi wnoszę, że nie zna się dnia, ani godziny. Zatem będę osłabiał, kroił na cienkie paseczki i zdejmował zgodnie z zaproponowanymi radami (choć zdejmowanie intuicyjnie chyba odbywa się u mnie tak, jak napisano). Problem dotyczył układania taśmy na obłej powierzchni, gdzie - przy lekkim zaginaniu (taśmy) - ma ona tendencję do uwypuklania się i gorszego przylegania do powierzchni modelu. Cienkie paski mają mniejszą do tego skłonność, ale mają. Zamaskowanie kadłuba na pojedynczy pas bieli zajęło mi godzinę (poniżej zdjęcie - przepraszam, że na ręczniku papierowym): Wtedy pomyślałem, że może są łatwiejsze sposoby i taśmy, które przy wygięciach na boki (oczywiście w pewnych granicach) nie odkształcają się tak bardzo, że przestają przylegać do modelu.
 5. Czy znacie jakąś taśmę do maskowania, którą można naklejać na obłe powierzchnie i która przy okazji nie zdejmie farby? Praca przy kadłubie ze zwykłą taśmą jest niełatwa.
 6. Dobrze to wygląda, ale TAW chyba ma rację. Ten stopień wysycenia powinien być na ostatnim etapie prac. Lakiery bardzo przyciemniają model, dlatego baza powinna być odpowiednio jaśniejsza. Poniżej dwie fotki mojego ulepka sprzed lakieru i po nim (a jeszcze przed olejami): Następnym razem rób dużo, dużo jaśniej, nawet jeśli wydaje Ci się, że jest za jasno. Na późniejszych etapach można przyciemnić, ale rozjaśnić jest trudno.
 7. Fajny karaluch się szykuje. Te sprężynki robią dobre wrażenie.
 8. Raczej późny barok. Rymy bardziej w stylu księdza Baki, niż Jana z Czarnolasu...
 9. zaruk

  Camel 1:32 Academy

  Ja bym tak hurtowo nie wrzucał z obawy przed dewaluacją...
 10. Coś tam się wieczorami dłubie , tym razem przy kadłubie. Próba odtworzenia sklejki poszycia oraz mazy kamo. Nie wyglądają tak, jak powinny, ale drobniejsze wzorki leżą poza zakresem moich umiejętności. I tak jak mi raz, czy dwa chlupnęło z dyszy to o mało nie wylądowałem na SORze. No i trochę drobnicy pomalowałem, osłonę już pokazywałem, a śmigiełko to wczoraj się urodziło. Na kadłub pójdą jeszcze pasy oznaczeń jednostki, potem lakier, kalki, łosz między panele i cieniowanie olejami. A tak to wygląda obecnie: Ciąg dalszy powinien nastąpić.
 11. Po obejrzeniu Nieuporta w telefonie, aż się przesiadłem do kompa, żeby to cudo zobaczyć. Bardzo piękny model, szkoda że często na pstrokatym tle fotografowany i z małą głębią ostrości. Robiłeś jakieś cieniowanie pod to aluminium, albo łosza?
 12. O kurcze, jestem pod wrażeniem bo nie wiedziałem, że robisz w szmatach. I zupełnie dobrze Ci idzie. Śruby rzymskie, eleganckie smigiełko, fiu fiu. Bardzo mi się podoba. Szkoda, że warsztatu nie założyłeś. Masz gdzieś zdjęcia kokpitu? Swoją drogą to kiedy Ty to wszystko robisz, bo ostatnio w galeriach aż się roi od Twoich produkcji.
 13. Ja bym chyba nieco mniej czerwieni dał na dolnej wardze. W ogóle ta figurka na jakąś przestraszoną jest zrobiona (przez producenta, bo artbox też jakiś nie taki) . A przecież Xiążę strachu nie znał...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.