Jump to content

zaruk

Members
 • Posts

  698
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

zaruk last won the day on April 12

zaruk had the most liked content!

Reputation

319 Excellent

Personal Information

 • Location
  Żoli
 • Occupation
  Leczenie katarków, nakładanie rąk.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zgadzam się z przedmówcą w kwestii kabelków. Miejscami jest pustawo, więc jeśli Ci się chce...
 2. Mam podobne, wielkie nożyce po swojej babci. Przedwojenne. To Gerlach?
 3. Trochę zeza dostał. Widać rzeżączka postępuje.
 4. Obróbka kadłubka. Najpierw biały podkład od Mr.Hobby (Albatros albus). Przed malowaniem warto wywiercić dodatkowe otwory na wzmocnienie drutem mocowania dolnych skrzydeł (mam nadzieję, że używam prawidłowych określeń) ponieważ fabryczne są bardzo płytkie i bez wzmocnienia skrzydła nie będą się dobrze trzymały. Otwory te zaznaczyłem strzałkami, oczywiście należy je też wywiercić w skrzydłach. Zrobiłem też otwory na mocowanie naciągów. Tym razem zamiast zestawowej imitacji, będzie stopień z prawdziwego zdarzenia. Potem wycieniowałem miejsca łączenia płyt ze sklejki (Albatros striatus). Pierwszy preshading w moim życiu. Wreszcie pomalowałem bazową farbą, na której powstać mają esy-floresy imitujące sklejkę (Albatros canarius): Mam nadzieję, że cieniowanie nie jest zbyt nachalne, Mogę jeszcze poprawić.
 5. Ja widzę astrolabium... Brnij Waćpan dalej .
 6. Masz jakieś dobre zdjęcie tej linii? Bo ja nie mogę nic wyraźnego znaleźć, tylko takie: Tu nic nie widać, podpisane jako A6M2. A to A6M5, nie wiem, czy może być jakimś punktem odniesienia: Niby coś tam pod spodem jest, ale chyba nie tak głębokie jak u Ciebie. Poza tym to egzemplarze muzealne, nie wiem, czy mogą być przywoływane jako przykład. Modelarze (Estaban Murador z Hyperscale i Mike Tipping) na spodach swoich dwójek mają tak:
 7. Czy mi się wydaje, czy od spodu przydałoby się jeszcze trochę szpachli?
 8. To 1/48. Powinieneś troszkę bliższe kadry pokazać.
 9. Zastosowana technika dała łady efekt na spodzie, przejaskrawiony na górze - o tym napisano. Jestem przekonany, że następny model będzie wolny od takiej dysproporcji. Czasem fascynacja podpatrzonym gdzieś efektem może prowadzić do niezamierzonego efektu - są to próby i błędy, na których człowiek buduje swoje doświadczenie i umiejętności. Nierzadko nie wystarczy samo poświęcenie uwagi samolotowi, podpatrzenie i zastanowienie się, gdyż po prostu brakuje wiedzy i sprawności. Choć niewątpliwie nie zawadzi przemyśleć wcześniej, co by się chciało osiągnąć. To moje odczucia, osoby stawiającej pierwsze kroki w modelarstwie lotniczym. Jeśli zaś chodzi o "ulepy", to autor sam potwierdził zastosowanie przez niego techniki samobiczowania w celu złagodzenia wyroku. Nie wydaje mi się, aby rzeczywiście określało to poziom piszącego i wykluczało poważanie go w środowiskach dbających o składnię oraz interpunkcję.
 10. Fajnie będzie się prezentował po malowaniu. Podglądam.
 11. Przyjemnie się ogląda, wydechy robią świetne wrażenie. Jestem ciekaw podstawki.
 12. Bardzo fajny grzmot. Mam wrażenie, że prosi się o podstawkę, bo na zdjęciach taki trochę samotny jest.
 13. Kibicuję. Przy okazji - BCG to jakiś wodny klej? Nie znam skrótu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.