Skocz do zawartości

Cadillac Fleetwood od Italeri /1:24/


anber888

Rekomendowane odpowiedzi

Super, że model wzbudza zainteresowanie. Trochę popracowałem nad tym co widzieliście wcześniej.  Trzeba było poprawić jakość malowania, gdyż co-nie-co się jednak poprzyklejało. 🤮Niestety ale też w wyniku tych poprawek narobiłem trochę szkód i trzeba było to też jakoś zamaskować. I tak ostatecznie karoserię mamy pomalowaną , jak już wcześniej pisałem, akrylami z sieciówki. W odcieniach niepowtarzalnych, czyli wykonanych we własnym zakresie. Nałożonych za pomocą aero, w kilku warstwach i zabezpieczonych lakierem w sprayu.  Też z sieciówki. Na koniec wypolerowane za pomocą filcu. Tapicerka natomiast to marker olejowy z budowlanego, ale jakiś taki dziwny bo nie chciał wysychać i na dodatek robił efekt farby młotkowej. Co akurat mi pasowało. Dopiero nałożenie na niego lakieru bezbarwnego spowodowało że farba stwardniała. Ponadto okazało się, że w silniku brakuje dość widocznego elementu, nawet dwóch (brak ich w zestawie). A, że w założeniu maska silnika, będzie otwierana, to nie pozostało mi nic innego, jak je dorobić we własnym zakresie. Trochę musiałem się przy tym nagimnastykować, aby je tam umieścić, ale udało się. Na zdjęciach wskazałem je strzałką. I na koniec mam pytanie bo te srebrne markery z papierniczego tak się nie błyszczą. Z chromu w sprayu też nie jestem zadowolony. A potrzebowałbym uzyskać efekt chromu, jak z zestawu.  Jakaś podpowiedź ?🤔
 

31.JPG

32.JPG

33.jpg

34.jpg

35.JPG

36.JPG

37.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja. Wczoraj zapomniałem dodać, że uzupełniłem te zaginione elementy ukł. wydechowego. Natomiast dziś były pierwsze przymiarki z otwieraną maska silnika. Jak widać, klapy maski musiałem poprzerabiać, gdyż w oryginalnej formie (foto.01) nie było by możliwości jej swobodnego otwierania, bez usuwania koła zapasowego. A teraz jest, choć do końca nie jestem pewien jak to wyglądało w oryginale. Dorobiłem jeszcze jeden element w silniku (foto ze strzałką). Cofam jednak zapytanie o te chromy. Poszperałem i już wszystko jasne. Poprzestanę na przyklejeniu tego co jest w zestawie. 

41.JPG

42.JPG

43.JPG

44.JPG

45.JPG

46.JPG

47.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...


Witam, po dłuższej przerwie. Spowodowane to było chęcią wykonania zadaszenia tak, by nie było tak gładkie jak karoseria. A, że moje amatorskie podejście,  bardziej przypomina wielką improwizacje, niż profesjonalne wykonanie, to trochę mi zeszło. I nie powiem, że było łatwo. Modelowi groziła już następna odstawka. Ostatecznie struktura dachu to biała emalia w sprayu zamalowana akrylem. Wykończona matowym lakierem i przetarte na krawędziach. Kombinowałem, też z chromowanymi listwami na karoserii, które w końcu wykonałem z folii spożywczej, naklejonej na dwustronną taśmę klejącą. Wiem, że w budowlanych są takie taśmy, ale ostatnio było one zamknięte.;-( Silnik mamy już, osłonięty na stałe. Nawet się mi to zgrało, lecz niestety w wyniku wcześniejszych poprawek, niektóre elementy  różnią się od siebie odcieniem koloru. Zauważyłem, to po czasie. Trochę lipa, ale tak to już będzie musiało pozostać. Trudno. Tak,że koniec mamy bliski. Pozostały tylko chromy.  A jeszcze parę dni temu model chciałem odstawiać.;-)

51.JPG

52.JPG

53.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Trochę czasu minęło. Więc chyba już najwyższa pora dokończyć dzieła. Na model trafiły zatem, chromy z zestawu oraz oszklenie. I już było dobrze. Ale, żeby było bardziej ciekawie, to postanowiłem trochę jeszcze w nim pozmieniać. I tak tylny bagażnik, został rozłożony i trafił na niego taki kufer podróżny. Wykonany we własnym zakresie i jak, na modelarza kartonowego przystało powstał z kartonu.🤫 Ponadto samochodzik miał być wykonany w wersji cabrio, ale że niestety, jak się okazało ten model, nie miał składanego dachu, więc skończyło się tylko na uchylonym oknie kierowcy. Z założenia miało ono być wykonane z oryginalnego oszklenia, ale wersja testowa jaką wykonałem z przezroczystego blistra po czymś tam, prezentowała się niczego sobie, więc pozostała. I tak - mamy to.🥳 Model można uznać za ukończony. Choć nie wszystko wyszło tak jak bym chciał, to wykonanie tego modelu w wersji bardziej przychylnej oku ,niż proponowany oryginał z zestawu, już tak. Powstał zatem, taki bardziej "family car" niż "gangsta limuzine" i mam nadzieję, że wyszło mu to tylko na dobre. A swoim wykonaniem nie sprofanowałem kompletnie, zacnej sztuki klejenia w plastiku. Taką mam nadzieję. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę sukcesów. Andrzej

01.JPG

02.JPG

03.JPG

04.JPG

05.JPG

06.JPG

07.JPG

08.JPG

09.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.