Skocz do zawartości

Cadillac Fleetwood od Italeri /1:24/


anber888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początek, może się przedstawię. Jestem Andrzej. W modelarstwie plastikowym jestem amatorem, choć od jakiegoś czasu wykazywałem się w modelarstwie kartonowym. Jednak w szufladzie już od dłuższego czasu leży ten model samochodu . Było już parę podejść do jego sklejenia, lecz osiągane efekty mnie nie zadowalały i lądował  z powrotem do szuflady. Chciałbym go wykonać trochę inaczej niż oferuje to wersja pudełkowa. Chciałbym go pomalować, trochę przerobić i ewentualnie zwaloryzować i jeszcze przy tym czysto i estetycznie skleić. Plan ambitny? I dlatego zdecydowałem się na założenie tej relacji, licząc ze pod waszym czujnym okiem uda mi się go osiągnąć w zadowalającym stopniu. Tak więc nie będzie to relacja typu "wujek dobra rada" a raczej  spontaniczne amatorskie klejenie. Na fotce stan aktualny lecz złożony na sucho. Mam nadzieję, że nie narobiłem zbyt wiele szkód. Pozdrawiam i mam nadzieję na miłą współpracę .

IMG_4692.JPG

DSC_1731.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Część oficjalną mamy za sobą. Przejdźmy zatem do szczegółów. W kolejnych postach postaram się zaprezentować dokładniej co już  p;popełniłem. Na początek rama i co dam do niej przychodzi.Co nieco podkoloryzowałem tak żeby było fajniej. i do tej pory był to jedyny wykładnik. "Ma być fajnie" . Chętnie wysłucham Waszych opinii nim przystąpię do już ostatecznego klejenie. Co jak już pisałem, gro elementów jest jeszcze nie przyklejona. A propos klejenia. Czy są może jakieś zasady tzn. kleimy obydwa miejsca styku, czy kleimy tylko punktowo, czy może wzdłuż całego miejsca styku. Zastanawia mnie też czy dużym faux pas, będzie jak zostawię opony w tym samym czarnym kolorze plastiku, co rama?  I czy coś jeszcze należało by wyróżnić w podwoziu np. resory. No to takie mam dylematy. Proszę o opinie i ewentualne sugestie.Pozdrawiam

01.JPG

02.JPG

03.JPG

04.JPG

05.JPG

06.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2021 o 10:41, anber888 napisał:

Pozdrawiam i mam nadzieję na miłą współpracę .

To na złe forum trafiłeś 🤣 Tutaj trzeba się pilnować, co się wrzuca, bo możesz zostać zrównany z ziemią 😉

Masz aero? Będzie tę ramę malował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bartas89 napisał:

To na złe forum trafiłeś 🤣 Tutaj trzeba się pilnować, co się wrzuca, bo możesz zostać zrównany z ziemią 😉

Masz aero? Będzie tę ramę malował?

Nie strasz bo w cale tak nie jest. Po prostu trzeba się liczyć z krytyką. Co do modelu zostało parę szwów  do usunięcia, a ogólnie będę zaglądał ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie  trochę jeszcze nie ogarniam tego forum, ale pomalutku... dam radę.  Tak więc, aero jest, chemii nie ma. To srebrne pomazane to marker olejowy.  Ponadto  użyłem do malowania  akryli z  sieciówki.   Więcej grzechów nie pamiętam. A w modelu nie podoba mi się przede wszystkim jego czarna karoseria chciałbym to zmienić  a przy okazji spróbować swoich sił w malarstwie plastikowym . Co do krytyki  to mam nadzieje że tylko na tym się skończy. Bardziej się obawiam że się tylko osmiesze a model dalej będzie niesklejony.  Dzięki za zainteresowanie moim tematem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Browarek90 napisał:

Nie strasz bo w cale tak nie jest. Po prostu trzeba się liczyć z krytyką. Co do modelu zostało parę szwów  do usunięcia, a ogólnie będę zaglądał ;]

Sorki za głupie pytanie ale  o jakich,, szwach mowimy. Chciałbym to poprawić  bo nie dokońca wiem na co zwraca się uwagę  podczas klejenia takowego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że pojawiło się zainteresowanie. nie ukrywam, że liczę na konstruktywną polemikę. Dziś prezentuję element z którego jestem najbardziej zadowolony. Silnik. Nie jest on wykonany tylko w wersji pudełkowej. Nie jest też moją własną wizją . Jest raczej nieudolną kopią sposobu jego wykonania podpatrzoną na jakiejś stronce w necie. I raczej w nim już nić nie będę zmieniał, gdyż stanowi on już w większości jedną całość. Padło pytanie, czy ramę będę malował. Otóż jest ona pomalowana czarnym matem i poprzecierana na krawędziach i innych elementach odlanych na na samej ramie. Osobiście bym to tak zostawił. Potrzebna jest mi tylko Wasza akceptacja🤗. Nie mam też pomysłu co zrobić, aby opony nie wyglądały tak plastikowo.  I na razie na tym bym poprzestał na prezentacji tego co do tej pory wymłodziłem. Jest jeszcze pomalowane wnętrze i karoseria. Ale na tym skupimy się, jak ukonćzę podwozie. Przeglądając Wasze relacje zauważyłem, że karoseria to jest osobny temat z inną problematyką. I widzę że nie będzie łatwo. Panowie, może wiecie. Tam na ostatnich fotkach widać że coś nie spasowało. Mi to wygląda na za krótki wał, ale może się myle. Kukniecie?

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG

19.JPG

20.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony możesz pomalować kolorem Rubber Black z palety Tamiyi, dodatkowo dodać biały ozdobny pasek i będą wyglądać o wiele bardziej realistycznie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego blok silnika nie jest pomalowany ?... zostawiłeś goły plastik w kolorze srebrno-szarym....

Widać to dobitnie na tym elemencie łączącym rury kolektora - kreski jak pęknięcia, oraz linie mieszania się barwnika w plastiku, ponadto na górnych rurkach widać miejsce odcięcia elementu z ramki. Gdybyś to pomalował nie byłoby tych śladów....

12.JPG

 

Mówisz też, że jesteś z tego najbardziej zadowolony, myślę, że gdybyś (mimo braku malowania) zrobił łosza na bloku silnika, czyli mówiąc krótko troszkę go ubabrał byłbyś jeszcze bardziej zadowolony...

Jeśli nie chcesz go brudzić to chociaż zapuść mocno rozcieńczoną czarną farbę (najlepiej olejną) na wszystkie zakamarki, wtedy całość stanie się bardziej 3D i rzeczywista, a nie taka... plastikowa i zabawkowa...

 

Natomiast brawa za wydech. Malowanie tłumików wyszło bardzo realistycznie.

Edytowane przez DarkWing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Jest pojechane.😬 A ostrzegaliście, aby uważać co wstawiam. Na obronę jednak niech będzie, to że dwa pierwsze zdjęcia są z pierwszego etapu, gdy silnik nie był jeszcze waloryzowany. Wstawiłem je dla pokazania, co wykonałem w ramach waloryzacji tego silnika. Niestety zdjęcia pokazujące stan po zmianach nie najszczęśliwiej wybrałem i mogło to Was zmylić. Za co sorrki. obiecuje ze więcej się to nie powtórzy. Dzięki za pochylenie się nad moimi do tej pory poczynaniami. Wasze uwagi skrupulatnie wykapuję i będą wykorzystane przy wykańczaniu podwozia. Czy niebawem😃. Krystalizuje się już wizja tego co chcę osiągnąć. I zastanawiam się czy przy wersji "funkel-nówka" wypada "łoszować" ten silnik, co doradzacie. A czy spotkaliście się może z takim specyfikiem który zostawiał by gumową powłokę. Tak pytam na marginesie malowania opon, bo felgi zamierzam pozostawić w plastiku. Dokładam zdjęcia lepiej ukazujące aktualny wygląd silnika.

IMG_4704.JPG

IMG_4705.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
5 godzin temu, anber888 napisał:

I zastanawiam się czy przy wersji "funkel-nówka" wypada "łoszować" ten silnik, co doradzacie.

Jak najbardziej.

 

Widać, kolega nie wie do czego ma służyć wash na silniku.

Wash na silniku nie ma nic wspólnego z brudzeniem.

Ma on za zadanie, wydobyć kształty z świeżo pomalowanego silnika.

Silnik nie zwashowany jest płaski i nudny.

Zresztą kolega sam zobaczy jaka jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi zeszło, ale mam podwozie gotowe.  Do pełni szczęścia brakuje mocowania zderzaków i łącznika kolektor-tłumik. Te pierwsze czekają na swoją kolej, z drugimi natomiast jest problem bo jeden z tych łączników zaginął w walce. Dokleję jak tylko się znajdzie, Ostatecznie będę musiał dorabiać. Opony pomalowałem jednak akrylowym czarnym matem. Na silniku wysycha "łosz". Wał natomiast przedłużyłem przy skrzyni biegów. . Trochę ma problem z czystością klejenia i obawiam się ostatecznego wyniku.😉Ciekaw jestem czy zaliczycie mi ten wykon po poprawkach i będę mógł przejść do następnego etapu.🤩

IMG_3500.JPG

IMG_3501.JPG

IMG_3502.JPG

IMG_3504.JPG

IMG_3505.JPG

IMG_3506.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jawkers napisał:

A kolega ten silnik malował, czy to goły plastik jest?

Sądze, że ten projekt to taka nauka i nie możemy oczekiwać cudów:) Chociaż boję się tego podejścia przy budzie, czy zostanie pomalowana, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ten projekt to zbieranie doświadczeń. Taki jest plan oprócz wykonania modelu trochę inaczej niż przewiduje to zestaw. Natomiast silnik jest malowany. Tzn. Korpus jest pomalowany srebrnym  markerem olejowym, pozostałe elementy akrylami natomiast chromy są z zestawu. Wodotrysków nie ma lecz mam nadzieję że efekt jest akceptowalny przez znawców tematyki, choć na poziomie podstawowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. W takim razie jeśli nie ma więcej zastrzeżeń 🙈do przejdźmy może do następnego etapu. Karoseria. I tu już chyba nie ma tak kolorowo, choć została pomalowana. Odbywało się to etapami w okresie kilku lat, więc jakość tego malowania dla różnych elementów jest różna. Jednak z profesjonalizmem to raczej nie ma nic wspólnego na każdym etapie. Lecz mam cichą nadzieję ze może nie jest aż, tak źle. Zdjęcia są od najstarszego malowania  do teraz. Ja jestem obecnie na etapie zapoznawania się, ze sposobami klejenia, ze sobą elementów malowanych oraz" polerowania karoserii" Tzn. co trzeba zrobić lub co pominąłem i jak temu zaradzić, aby karoseria wglądała  "zajefajnie"😊 . Na razie, już wiem, że błędem jest brak warstwy podkładu. Kolorystyki raczej nie chciałbym już zmieniać. Więc raczej tak już zostanie. Może tylko, sam dach, gdyż jest on obecnie w kolorze plastiku. Z resztą oceńcie jak to wygląda sami, a ja wracam do działu tajniki modelarstwa🤔

22.JPG

23.JPG

24.JPG

25.JPG

26.JPG

27.JPG

28.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak na ten dział to powiedziałbym model wyszukany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.