Skocz do zawartości

MIG 21 MF [MasterCraft 1:72]


marcinw49

Rekomendowane odpowiedzi

- Oba fabryczne IFF-y sa do wymiany

- OCP wymaga poprawienia

A co to w ogóle jest bo niewiem ,

 

- Nie wiem czy dobrze widzę, ale... nie widzę wszystkich dodatkowych wlotów powietrza na kadłubie

 

wWszystkie wloty są na swoim miejscu (wg instrukcji ),

 

- Bardzo też rzuca sie w oczy niezaszpachlowane łączenie w komorze podwozia przedniego

 

Z komorą podwozia dopiero zacznę się bawić więc narazie wygląda tak po japońsku "jako tako"

 

- Czy mam rozumieć, że osłona kabiny juz jest przymocowana?

 

Nie, została tylko tak położona

 

Ps.

Nie wiem czy uda mi się po zrobieniu dyszy, wstawić ją na nowo do modelu , a nawet niewiem czy tamtą wyjmę , ale może coś zdziałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IFF (Identyfikatory swój-Obcy) - z przodu pod spodem i na szczycie statecznika pionowego, wystające 3 "druciki". Należaloby je usunąć i zrobic od nowa z jakichś cieniutkich drucików

OCP (Odbiornik Cisnień Powietrznych) - czyli szpic z przodu kadłuba, zmiany wymagaja łopatki znajdujące sie na nim (powinne byc 2 pionowe i 2 poziome)

Wlotów powietrza na pewno wszystkich nie ma, powinien być jeden na garbie kadłuba za kabiną (widac go dobrze na schemacie jaki dołączyłeś na początku relacji), a także symetrycznie po 2 z każdej strony statecznika pionowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o OCP to wszystkie łopatki są na swoim miejscu, jedyne co wymagało poprawy to kształt łopatek i "czóbek" odbiornika.

A resztę poprawek postaram się wprowadzić jutro albo pojutrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

udało mi się wprowadzić do modelu część korekt, które mi zasugerowaliście noi jak widać na zdjęciach jedne wyszły lepiej, np. OCP, IFF i wlot, a inne trochę gorzej, np. przemalowanie kokpitu i dysza, a jeszcze innych wogóle nie wprowadziłem, np. korekty tylnego chamulca aero (nie wiedziałem co z nim zrobić). Ale koniec tego przynudzania, oto foty:

2c9306e9b02666dc.jpg

Widać niezbyt pięknie pomalowany kokpit, oczywiście do poprawy

ee24d53ebbae7772.jpg

Tutaj widać tą nieszczęsną dyszę

9870d790ccffa5d2.jpg

wlot powietrza...

8ff8c3d432b69d9d.jpg

i zaczęte prace w komorze przedniego podwozia:

8056ac97e8bc2b4c.jpg

 

Narazie to tyle, noi jeżeli znów coś wychaczycie to dajcie znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten model, ciężka sprawa trzeba mieć duże umiejętności żeby coś z tego wyszło. Lepiej wydać parę złotych i kupić Zviezde bisa albo pfm-a (ok.35zł). Model o kilka klas wyżej od Mastercraftu. Zobaczymy co Tobie wyjdzie z tego bigosu, hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.