Skocz do zawartości

MIG 21 MF [MasterCraft 1:72]


marcinw49

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jako że już dawno nic nie pokazywałem na forum z budowy modelu, zamierzam zbudować Miga 21 MF w irackim malowaniu. Narazie fotek nie posiadam (brat pożyczył cyfrówkę), ale postaram się wstawić jakiegoś in-boxa noi poprowdzić relację z budowy oczywiście z waszą pomocą.

Samolot będzie w tym malowaniu (pierwszy od góry):

http://www.czfree-ol.cz/latal/kamuflaze/foto2/mig-21mf-kamo2.jpg

Może zacznijmy od in-boxa znalezionego w necie:

1) pudełko:

http://www.hobbysta.pl/mikoyan-mig21-mf-fishbed-pi-7031.html

2) wypraski:

http://www.ipmsdeutschland.de/FirstLook/Mastercraft/Mastercraft_MiG-21MA/Mastercraft_MiG-21MA.html

 

To by było na tyle. W miarę z postępem prac będe się starał wszystko relacjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie. Idealnie kolory Forum. A kalki na irackie malowanie masz oddzielnie?

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez, ten model... gdzieś leży w szafie...

 

Dwa słowa odnośnie kalkomanii- ''1114+ kobieta''- w życiu bym tego nie nałożył na model. Ta ''kobieta'' to- twarz faceta, palce wampira, i nogi zapożyczone z filmu o Oświęcimiu... a i nawet nagie piersi nie są tu argumentem Kto to wogóle malował??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kalki już mam więc dzisiaj albo najpóźniej jutro wystartuje z relacją , mam jeszcze problem ze znalezieniem blaszek z odwzorowanym kokpitem bo ten z wyprasek jest po prostu irytujący... .

Tak więc zacząłem męczyć miga i niestety fotki z postępu prac będą dopiero jutro przed południem . Jak narazie zrobiłem kokpit; dodałem pasy, poprawiłem zagłówek, poprawiłem trochę fotel. Następnie wszystko pomalowałem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może uda mi się samemu coś poprawić, bo naprawdę fotel, tablica przyżądów i cały kokpit jest do wymianu . A najbardziej negatywnie po otwarciu pudełka zaskoczył mnie właśnie fotel... Wygląda tak jakby ktoś tylko wygioł kawałek prostego plastiku pod odpowiednim kątem i dokleił zagłówek. To woła o pomstę do nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj owszem kopit razi ale nie widziełeś tego co jest w mig-23 z italeri w 48 !! Tam praktycznie niema wnetrza masakra poprostu sam model jest nie najgorszy chodzi mi o spasowanie części do planów nie zaglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu udało mi się zrobić kilka fotek , ale niestety są trochę niewyraźne (nie mam lepszego aparatu). Kokpit wygląda trochę brudno co na fotkach wydaje się zbyt wyolbrzymione ale to było zamierzone.

Do fotela dodałem pasy i poprawiłem zagłówek (trochę mi to nie wyszło ale nigdzie nie mogłem znaleźć fotek całego fotela ), na tablicę przyżądów nie było kalek więc postanowiłem ją trochę urozmaicić. A z resztą sami zobaczcie i oceńcie:

ab52f488e9c8c311.jpg

8359734a3f105baf.jpg

28fdaf0b9a6993c1.jpg

acfa1548eb45ca89.jpg

47ee14ef15782a65.jpg

0927bdd21af24e58.jpg

8503f4e166cd1f03.jpg

dd424d2a7e6fd3f9.jpg

763bab8a41c3ac8a.jpg

b69dff48d412a018.jpg

A tu taka mała przymiarka z drugą połówką kadłuba:

51b2ae1ccea0dcee.jpg

923ef679ef63a824.jpg

a6aeb77d808eb94c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj udało mi się pomalować model podkładem. Noi niestety wyszły małe niedociągnięcia , ale jeszcze wprowadzę małe poprawki.

Poniżej dwie foty tuż przed malowaniem:

a2c735e43008bc4b.jpg

ba970bdbb31bad51.jpg

A tu po nałożeniu podkładu:

f26e5066e874f5cd.jpg

237529501016259c.jpg

405936cdbc2530db.jpg

dd738067616de738.jpg

89b17ca7359d014e.jpg

d61bbea58f5c829b.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm widać co prawda pewne niedociągnięcia, ale i tak brawa za upodobnienie tego zestawu do Miga. :RESPECT: Podjąłeś naprawdę trudne wyzwanie, z tym kiepskim produktem Mastercraft'u. Jednak widzę, że radzisz sobie bardzo dobrze, nie jestem obeznany w samolotach, ale po nałożeniu tego podkładu, Mig prezentuje się bardzo ciekawie. Myślę, że malowanie pustynne doda mu jeszcze ładniejszego wyglądu.

 

Pozdrawiam, powodzenia w dalszym zmaganiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Witam,

pora na przedstawienie kolejnych postępów nad migiem. Dodałem parę szczegółów i zdążyłem nałożyć preshading (poprawcie mnie jeżeli napisałem niepoprawnie). Oto foty:

5fc8434277b9ecbc.jpg

c99e1cdf94e32d7c.jpg

6666efdba0a313bb.jpg

09c03808cd134ccc.jpg

88586de7fcd32219.jpg

 

Jeżeli coś by było nie tak to proszę o wskazanie błędów.

 

c.d.n.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(poprawcie mnie jeżeli napisałem niepoprawnie)

Z terminologią wszystko ok, gorzej z ortografią...

(...)szczegułów(...)

"szczegółów"

 

Wiem, wiem. Staram się pisać poprawnie ale czasami każdemu może nię zdażyć .

 

Ps. Już poprawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi właśnie chodziło

Tak więc:

-kolor kabiny: starałem się dobrać jakiś kolor z tych co miałem, noi ten najbardziej przypominał oryginał, ale wyszło tak jak wyszło ,

-fotel: chyba tak, ale na szczęście jest jeszcze możliwość wprowadzenia małych poprawek,

-dysza: miałem nadzieje że przez wstawienie kawałka blaszki aluminiowej efekt się choć troche poprawi ale jednak myliłem się, a w dodatku ciężko będzie cokolwiek z tym zrobić, chyba że masz jakiś pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uwagi, jako, że popelniłem już kilka Fishbedów:

- Oba fabryczne IFF-y sa do wymiany

- OCP wymaga poprawienia

- Nie wiem czy dobrze widzę, ale... nie widzę wszystkich dodatkowych wlotów powietrza na kadłubie

- Bardzo też rzuca sie w oczy niezaszpachlowane łączenie w komorze podwozia przedniego

- Czy mam rozumieć, że osłona kabiny juz jest przymocowana?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.