Jump to content

hellvis

Members
 • Content Count

  216
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutral

Personal Information

 • Location
  Białystok

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. https://allegro.pl/uzytkownik/TommoTools/rekodzielo?bmatch=baseline-product-nbn-eyesa2-engag-dict45-col-1-4-0903 Tu zakupiłem parę sztuk pilników i pęset w dobrej cenie. Nie wiem jak się maja w stosunku do vallorbe, ale ja jestem z nich bardzo zadowolony.
 2. No, podczas walk o stalingrad czystość samolotów była niewątpliwie jednym z priorytetów😶
 3. Panowie proponuje zrzutę na tego wildcata, co to go kolegi Josteina na niego nie stać. Jak już go będzie mieć to może przestanie produkować żale na kolejnych forach.
 4. Może i srebrzanka, ale ma drobniejsze ziarno i lepszy wygląd od niejednego prawilnego metalizera.
 5. Chyba żaden producent metalizerów nie ma jeszcze w ofercie różnicowania odcieni aluminium ze względu na miejsce i okres produkcji Na każdym samolocie czy to migu czy mustangu masz podobny kolor blachy, ale w ramach jednego płatowca jest ona w wielu odcieniach na poszczególnych panelach. Jak chcesz malować jedna farba to użyj po prostu gunze c8.
 6. gdzieś na fejsbukach mi migneło
 7. Nową, lepszą maszynę pono kupili, może będą ładniejsze.
 8. Tematem rozmowy była zgodność kolorów farb modelarskich z kolorystyka farb którymi malowano samoloty, nie niuanse odtwarzania starzenia się powłoki lakierniczej.
 9. No nie wiem czy wypłowiały model wypłowiałego samolotu to dobry odnośnik do dyskusji o poprawnych odcieniach kolorów, choć sam model fajnie zrobiony.
 10. Termonamierniki w maszynach z ZSRR pojawiły się dużo wcześniej niż zachodnich nie z powodu ich wybitnych osiągów, a zacofania wschodnich radarów. Dodanie termonamiernika miało w jakimś stopni skompensować ich niedostatki w stosunku do konkurentów. Także nie spodziewałbym się zbyt wiele po konstrukcjach z przed czterdziestu lat. Poza tym technologia stealth to nie tylko obniżone odbicie fal radarowych ale redukcja wykrywalności w innych zakresach min. sygnatury cieplnej. Niemcy po którymś Red Flagu chwalili się , że PIRATE na ich Typhoonach łapał Raptora chyba z 30 km, czyli koło jednej trzeci
 11. Na allegro jest iracki, nawet nie drogo. To też block 52+ tylko nie wiem czy mają podstawę statecznika ze spadochronem jak w polskich.
 12. ale na wojnie??🤔 Te zdjęcie to też Diyarbakir
 13. No ja za ślepy jestem. Na podstawie tych zdjęć nie potrafię zidentyfikować. Tu masz inaczej malowane żeby Ci za łatwo nie było 🙂 :
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.