Jump to content

hellvis

Members
 • Content Count

  174
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

Personal Information

 • Location
  Białystok

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Gdybym zapisał się na taniec towarzyski w podstawówce to tera bym występował w Tańcu z Gwiazdami....
 2. od Al-Nasiriyah do Bagdadu to tak z pół Iraku trzeba przejechać
 3. Pod Bagdad nikt tam wtedy nie jechał, nie ta wojna. Co do skuteczności to chodziło mi o późniejsze oceny gdzie wychodziło, że aż tak wielkich strat od bombardowań Irakijczycy nie ponieśli. Przynajmniej puki byli na umocnionych pozycjach, rozstrzelani podczas ucieczki na autostradzie śmierci to już epilog. SCUDy to zdaje się właśnie Tornada miały ganiać.
 4. Wedle raportów USAF 😉 inne źródła bywają bardziej powściągliwe w ocenie skuteczności bombardowań. Nie zmienia to faktu, że Toranada za samolot wsparcia pola walki nie robiły. Nie był zresztą do tego planowany. To miał być samolot uderzeniowy, ale do szybkich uderzeń za linią frontu. Coś jak F-111 czy Su-24.
 5. Podczas pustynnej burzy ich głównym zadaniem były chyba misje SEAD i bombardowanie lotnisk więc według twoje terminologi robiły raczej za bombowce. z Cypru latały to nie B-1 czy inny Vulcan 😉
 6. Kolega przykleił migowi temu rondle stosowane od 72' (bez gwiazdek) więc jestem o moja głowę w miarę spokojny 😉
 7. No nie bardzo. Egipskie migi w 67 to były gołe i wesołe, znaczy niemalowane. Nanoszenie kamuflażu to efekt doświadczeń z tej wojny.
 8. jakaś rosyjska firma, pamiętam kilka ich waku z tamtego okresu - ka-50, jak-141, ,jak-28
 9. Wielkiego wyboru co do przynależności wietnamskich migównie ma Przez większość wojny tylko 921 pułk, później doszedł 927. Te wymienione przez Ciebie to chyba wszystkie 921. Kontener rzecz nabyta, jednego dnia może być podwieszony, a następnego zdejmą. Inna sprawa czy one w ogóle w okresie wojny były używane. Wietnamskie PFM i PF pierwotnie nie posiadały instalacji do ich podwieszania. Potem pono je dodano ale w którym roku to nie znalazłem, zdjęć z GP-9 też nie.
 10. Witam, mam do sprzedania: - aero Paasche Talon, dysza 0.38. W zestawie klucze, wężyk. Sprzęt nowy, raz użyty w celach testowych. Cena 300 zł Aero sprzedane - podstawowy zasilacz do sprzętów proxxona, cena 40 zł
 11. Po co lakier? Do zrobienia przebarwień lepsza będzie matowa/satynowa powierzchnia.
 12. Chyba taki urok burn ironów bo mam to samo z gunze.
 13. hellvis

  Aerograf cz.2

  Mam sp-35, całkiem fajne aero ale do lakierów i podkładów nie polecam. Jak zauważyli koledzy wyżej, mały zbiorniczek bywa upierdliwy przy malowaniu większych powierzchni.
 14. Można, tylko w przypadku celulozowych jak GX ostrożnie, teoretycznie mogą zareagować z metalizerem.
 15. Jak go wypucowali to błyszczał nie gorzej od amerykańskich
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.