Jump to content

Budynek z drewna

michal78
 Share

Recommended Posts

Wiem że trochę nie na temat bo to nie jest forum poświęcone modelom z drewna ale może ktoś z Was podpowie.  Na moją odwzorowującą USA lat 60-tych makietę kolejową planuje wykonać taki (zdjęcia) model z ciętego laserowo drewna. Jak widać ściany budynku mają dośc typowe dla USA pokrycie deskowe, ponieważ zakłady produkcyjne w przeciwieństwie do domów mieszkalnych często nie były pomalowane na żaden kolor myślę o pozostawieniu koloru drewna, czy w tej sytuacji najlepiej będzie użyć jakiejś bejcy ? Jest trochę wideo-tutoriali na ten temat (nawet zamieszczanych przez tego konkretnego producenta) ale Amerykanie stosują zupełnie inne produkty i nie wiem czy mówią konkretnie o bejcy czy nie.

IMG_2663.JPG

IMG_2665.JPG

• Like 1

Ja bym atakował jakimiś mocno rozcieńczonymi akrylami z aerka.

Tak, żeby większość farby wsiąkła w drewno i nie zakryła jego faktury, jednocześnie nadając kolor.

Da to też fajną podstawę pod łosze i brudzenie.

• Thanks 1

• 2 weeks later...

Ciekawy model. Ja wróciłem do modelarstwa po wielu latach przerwy i zacząłem sklejać z synem czołgi.
Córka siedzi obok i podoba jej się sama zabawa w sklejanie, ale klimatu czołgów w ogóle nie czuje. W sumie się nie dziwię... Zaczęła szukać modeli bardziej "dziewczyńskich" i podesłała mi takie coś żebym wybrał: https://www.sklep.habarri.pl/wszystkie-domki

Nigdy czegoś takiego nie sklejałem, więc chciałem zapytać czy może ktoś się z tym spotkał i ma jakieś doświadczenia?

W dniu 1.07.2021 o 14:26, michal78 napisał:

Wiem że trochę nie na temat bo to nie jest forum poświęcone modelom z drewna ale może ktoś z Was podpowie.  Na moją odwzorowującą USA lat 60-tych makietę kolejową planuje wykonać taki (zdjęcia) model z ciętego laserowo drewna. Jak widać ściany budynku mają dośc typowe dla USA pokrycie deskowe, ponieważ zakłady produkcyjne w przeciwieństwie do domów mieszkalnych często nie były pomalowane na żaden kolor myślę o pozostawieniu koloru drewna, czy w tej sytuacji najlepiej będzie użyć jakiejś bejcy ? Jest trochę wideo-tutoriali na ten temat (nawet zamieszczanych przez tego konkretnego producenta) ale Amerykanie stosują zupełnie inne produkty i nie wiem czy mówią konkretnie o bejcy czy nie.

IMG_2663.JPG

IMG_2665.JPG

Na Allegro ktos sprzedaje farby do bejcowania drewna