Skocz do zawartości

Antykwariaty modelarskie


AnatolPigwa

Rekomendowane odpowiedzi

Czoł(gi)em,

 

czy ktoś kojarzy w Unii Europejskiej, najlepiej w Germanii lub krajach ościennych antykwariaty modelarskie? W Stanach, Anglii  lub Kanadzie dostaje sporo trafień wpisując w Googiel "pre-owned kits" ale dla reszty Europy jest raczej słabo.Chyba wpisuje złe słowa klucze do wyszukiwarki. Może ktoś już rozkminił temat i wie coś czego ja nie wiem?

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o Niemcy to sprawa jest trudna. jeszcze kilka lat temu byly w Düsseldorfie 4 sklepy modelarskie i do tego

kupa modeli Revella w Karstad i Kaufhoff. Teraz zostal tylko jeden i trzyma sie tylko dzieki kolejkom. W domach handlowych

modele wymiotlo bo i te same juz ledwo dysza. Tylko Müller z kosmetykami i papierami ma jeszcze kilka modeli. Podobnie jest

w Kolonii - zostal tylko jeden sklep modelarsko-kolejkowy. Jedynym " antykwariatem " gdzie mozna trafic na rozne ciekawostki

jest sklep w Essen ( kiedys byl tam jeszcze jeden wielki sklep tylko modelarski na dwoch poziomach 😞 ) czyli Modellbaustudio Rhein -Ruhr

Sklep byl ( nie wiem, jak teraz ) otwierany w 1 sobote miesiaca. Maja  "strone internetowa" ale najlepiej zadzwonic i pojechac

Ostatni bylem tam ca 16 miesiecy temu. trzeba by wiec w ogole sprawdzic, czy jeszcze sa. Tak ze jedyne " antykwariaty" to wystawy w Lingen, Utrechcie

czy Antwerpii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Nie jest to prosty temat, tak jak Bravo napisał, sklepy modelarskie w ogóle są w odwrocie a stare modele czasem w ogóle traktuje się jak śmieci...

Kilka lat temu trafiłem w Hannoverze na sklep, gdzie na półce stały modele jeszcze z nalepkami z cenami w DM... Jakie to było przyjemne zdziwienie kiedy pytam sprzedawcy: Ten Skyhawk Fujimi - nie dało by rady trochę opuścić? On mówi: cena w markach, podziel przez dwa! A ja od razu biorę. Ale to nie był antykwariat tylko towar na półce trochę poleżał a i sklep już zlikwidowany.

Co bym polecał, to ten sklep:

https://www.modellbau-koelbel.de/

Położony jest na wsi pod Braunschweigiem, niedaleko lotniska, trzeba uważać na godziny otwarcia (patrz strona), ale maja tam sporo staroci sprzed kilku lat i trafiają się dobre promocje. Ostatnio kupowałem od nich stare Verlindeny, też jeszcze ceny w DM miały - spełniłem kilka marzeń z dzieciństwa.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.