Skocz do zawartości

Citroen 15CV TA


Krzychu126

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!

Kiedy byłem jeszcze dieciakiem zbierałem modele metalowe firmy Bburago w skalach 1:18 i 1:24. Dzisiaj chciałem pokazać wam jeden z wielu moich modeli tej firmy czyli Citroen 15CV TA w skali 1:24. Jakiś czas temu pomyślałem sobie aby zrobić model stary i zardzewiały i głowiłem sie jaki model będzie do tego najlepszy i gdzie go kupić. W pewnym momencie spojżałem na tą Cytrynkę i stwierdziłem że będzie to dobry kandydat.

Oto foto

97172c24ec92e1d6.jpg

737a68b7087f5e14.jpg

Pomyślałem aby najpierw pozbyć się lakieru z karoserii i chlupnąć na autko wodą z solą i tak zostawić na 2-3 dni. Nie jestem jednak pewien czy metal (może to jest alu?) będzie chciał pokryć się rdzą

No ale trudno, pożyjemy, zobaczymy. mam nadzieję że będzie dobrze.

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka Cytryna w wersji ROST nie za bardzo mi się to widzi właśnie do takie samochodu trzeba byłoby się przyłożyć np:oponki z białym paskiem na boku,troszkę chromu itd... ale to już wszystko zależy od Ciebie

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!UWAGA!!! Zmiana planów !!!UWAGA!!!

No to w takim wypadku nie zrobie rosta tylko poprostu może jakoś delikatnie go odpicuję. W sensie że pomaluję paski na oponkach, może coś we wnętrzu pokombinuję, obramowania szyb może też na srebrno zrobie...

Ogólnie to od momentu założenia tematu nic nie robiłem bo wolałem poznać opinie innych, lepszych i bardziej doświadczonych kolegów po fachu

Dzięki za pomoc koledzy, teraz ta Cytrynka dostanie nową, jeszcze lepszą młodość

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra!! Autko już w częściach. Pomalowałem też ramki okien na srebrno i takie jakby osłonki błotników czy co to tam jest, będę też malował klamki z zewnątrz jak i wewnątrz. Pomyślałem aby pomalować wnętrze na czerwono z elementami białymi (kierownica, dywaniki, środkowe części foteli) Zacznę też malować paski na oponach.

A tu mam problem... mianowicie koła. Chciałem je pomalować na czerwono jednak nie mogę ich zdjąć z osiek. Ma ktoś jakiś patent na zdejmowanie kół w gotowcach od Bburago?? A czerwone fele wyglądałyby super bo kapsle (kołpaki) są chromowane.

 

Teraz zdjęcie karoserii, troszkę powyjeżdżałem farbką ale to poprawię

32e5467552d8790e.jpg

 

A tu jeszcze części (jeszcze przed malowaniem)

abf4fb344a73d8a8.jpg

 

Fotki zrobiłem na pudełku aby nie było pstrokato

(zdjęcia robione telefonem)

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko tego nie spieprz

 

Jak spieprzysz to cię ccrriiss dorwie i coś ci zrobi

 

Troszkę za daleko do niego mam ale jak będzie coś nie tak to jak go spotkam to będzie z nim źle

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

CISZA!!! Jak to mówi moja ulubiona nauczycielka (pani Frał )

"Zamknąć jadaczki wy degeneruchy wy!!!"

 

W ogóle to nic mi nie zrobicie bo jak było wyżej napisane to auto nie będzie rostem tylko wycyckanym i wychuchanym klasykiem

 

No dobra, wnętrze już pomalowane i złożone do kupy, jeszcze małe poprawki i będzie miód malina

No to foto (ale mi się rymło )

fddb50b3e26d55b9.jpg

034f1e4834f8a0f5.jpg

8746d3d4d66f1886.jpg

O!!! A tu już koła

90ef5ae483dde026.jpg

Nie ma to jak praca przy dobrej muzyce...

 

OK. Narazie to tyle może jutro coś zrobię a może później, niewiem ale w tym tygodniu pewnie jeszcze tu zajżę i dam jakieś zdjęcia... może w plenerze??

 

PS: Wy wogóle chłopcy wiecie gdzie ja mieszkam, gdzie jest moje miasto??

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że się podoba, a jeśli nie to zostawcie to dla siebie papa!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tyłu na kanapie na białym prześwituje "stary" kolor nie teges to wygląda. i trochę to krzywo pomalowane, ale ogólnie oka.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

Przepraszam że tak długo to trwało no ale zatrzymał mnie pewien zakład a dokładnie to "Specjalistyczny Zakład Karny Otaczający Łaską Analfabetów" w skrócie S.Z.K.O.Ł.A.

Nie znaczy to że nic nie robiłem... w tym czasie ukończyłem model!!

Może ma jeszcze parę niedoróbek no ale... nie można mieć wszystkiego...

Oczywiście zrobiłem zdjęcia na podwórku.

Oto one:

Tu na stoliczku...

78818f301cc80597.jpg

d2a37a16b7886adf.jpg

Na chodniczku...

17a1522d466ac328.jpg

...i trochę zieleni...

f7e57e48d69c4224.jpg

c27ecc65760b43bb.jpg

d2a31a504bea5f2b.jpg

...o!! Ktoś przyjechał obejrzeć moją Cytrynkę!!

89cbdf2424c00b2a.jpg

118c8c926df49dec.jpg

 

Mam nadzieję że się podoba

 

PS: Wprzyszłości mam w planach zrobić coś podobnego z tym Jaguarem XK120

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz szczęście nawet nawet mi się podoba Ale właśnie to wnętrze troszkę takie nie dopasowane do reszty ale ogółem fajnie.

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to też ale kolorystycznie jakoś nie pasuje ja bym zrobił na biało lub czarno.Według mnie jak jest ciemny kolor lakieru to raczej powinno być jasne wnętrze i na odwrót.

 

Takie jest moje zdanie ważne że tobie się podoba .

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.