Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 184 Ferdinand 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za opinie i sugestie

 

malowane z reki czy maskowane plstelina?

Z ręki, co opisałem podczas budowy.

 

Co do maskowania plasteliną-odradzałbym, pozostawi tłusty ślad, pozbywanie sie tego "osadu" może zniszczyć farbę bazową.

 

Co do ogniwek, są tak miękkie, że pod wpływem ciepła rąk już się gięły.

Było trochę szlifowania, za czym idzie każdego traka musiałem stabilnie chwytać.

To samo działo się, kiedy operowałem już poskładanymi gąsienicami.

Koła były lekko powichrowane po otwarciu opakowania !

Są zbyt grubaśne i w tym przypadku ich nie polecam, stanowczo lepiej wyglądają zestawowe.

W tej sztuce chciałem zrobić, by zobaczyć jak to się je.

Jak pisałem w warsztacie, nie pasują do tego modelu(przednie) i należy dokonywać własnych przeróbek.

Są grubsze, większe, a że w tym DML odległości wózków itp są skopane(szczególnie tył) to zdają sie prawie dotykać do koła nośnego/jezdnego.

Ta odległość, oglądając zdjęcia oryginału, są znacznie większe.

Ząb, który wchodzi między tarcze kół pasuje do kół Friul jak pięść do nosa.

Jednak Ferdka słonia i tak wykonam ;P

bo może zrobiłbyś nam parę wykładów o realizmie w sprzęcie bojowym?

Dość dziwna prośba, stawiasz dwa auta na tej samej szosie, mają przejechać od punktu A do B.

Sprawdzasz czy koła są jednakowo usyfione i ZONK, nie...niby jechały tą samą drogą-można przypuszczać, ale reguły na to nie ma

 

Nie wiem czy to zasługa fotografa czy też Twoich zdolnych łapek?

Za namową Wodzika, przestałem dodawać(obrabiać) w jakikolwiek sposób zdjęcia, są robione, kadrowane i wstawiane.

Czyli jeśli zobaczyłbyś model na żywo, za dnia, nie byłby ciemniejszy, jaśniejszy, innego koloru i te pe-wykonywanie takich operacji, to takie niby oszukiwanie samego siebie ;)

Dodatkowo każdy ma swój monitor, kolory więc to powyższe i tak wiele nie zmieni....

burzliwe przejścia.

Minen ;)

Pozdrawiam i do następnego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonywanie takich operacji, to takie niby oszukiwanie samego siebie

 

ale lekki sharpen by sie przydał ;) bo zdjęcia są pomniejszane i kompresowane.

 

+ z tego co wiem profesjonalni fotografowie dopuszczają także poprawianie parametrów takich jak: jasno/ciemno i kontrast jako mieszczące się w granicach dopuszczalnej obróbki cyfrowej fotografii przy zachowaniu

wierności oryginałowi.

 

a model poza tymi gąskami świetny (chociaż pojazdu nie lubie),

widać progress z modelu na model - gratuluje Rafale

- i nie powiem już, że w kompleksy wpadam

ze swoją szybkością pracy strasznie przez Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale lekki sharpen by sie przydał ;) bo zdjęcia są pomniejszane i kompresowane.

Bucket zmniejszył, dopiero teraz zauważyłem, że można samemu ustawiać rozdzielczość.

Nie wiem tez, czy po wrzuceniu na forum automatycznie się nie zmniejszają

Heheh, dobre, może gorączkę miałeś ?

Heheh,no,nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.