Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 184 Ferdinand 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się, choć osobiście nie błociłbym go tak bardzo, ale to tylko kwestia gustu. Gąsienice ładnie leżą na kołach i są odpowiednio napięte - tak jak powinny, choć chyba za bardzo je posrebrzyłeś. Generalnie, gratuluję ładnego modelu i fotek (pozdro Wodzik 730).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny model, wszystko mi się w nim podoba, a szczególnie to błoto. On wygląda jakby naprawdę przejechał się po lesnych duktach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda "miodnie"

będzie do tego jakaś mała podstawka? tak zabrudzony układ jezdny aż się prosi o jakieś, chociaż niewielkie, otoczenie..

 

co to jest to białe na gąsienicach? to wytarcie do żywego metalu? jakoś polerowane? bo na każdym zdjęciu widzę to jako czystą biel

(zdaję sobie sprawę z niedoskonałości ocząt mych gdyż nie pracują tak jak powinny oraz z dosyć specyficznych ustawień monitora dzięki którym mogę cokolwiek zobaczyć na ekranie, ale pytałem osób "normalnie" widzących i też twierdzą, że dziwnie to wygląda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co, fajniutki Ferdek. Wręcz Ferdek Wspaniały!

Tylko te gąski - wypolerowanie wydaje się bardzo "losowe". Np. na gąskach na przednim kole zębatym tak jakby niezamierzenie się Ci weszło na "niższe" partie ogniw.

Ale efekt i tak świetny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no, jesteś na dobrej drodze do ideału... tylko te gąsieniczki zbyt białe? srebrne? gdyby faktycznie miał kontakz z błotem to chyba by tak nie jaśniały... i nie wszędzie ukłądają się płynnie. ale to tylko tak parę detali na marginesie. bardzo ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szokująco szybko go zbudowałeś.... nie ma wielu błędów jedyne co to za dużo błotka ale to kwestia gustu... koniecznie zbudój winietke pod niego.

 

Co do friuli czy dają zaślepki na łączeniach ogniw????

 

I ile kół jest metalowych w zestawie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, polerka wyszła ideał..za ideał, złapałem się na swojej uciesze..zapomniałem "dolać" ciemnego metalizera, który notabene jest na zapasowych trakach, przed zdjęciami(przygotowanie do zdjęć wyglądało tak:

puk! puk!

otwieram..a tu Wodzik 730 z aparatem...

-no to dawaj idziemy.

To poszliśmy ;) )

Co do układania się kapci, tylne koło zębate jest ruchome, podczas przekładania/kręcenia mogło się poruszyć.

W następnym Ferdku, słoniu zwanym na pewno nie użyję kół friula...są straszne.

Miękkie niesamowicie, same traki z resztą też.

 

 

gdyby faktycznie miał kontakz z błotem to chyba by tak nie jaśniały

jaśniałyby, jaśniały;)

 

Ale co tam, są jakie są, szybka zalewajka i już nie będą.

 

Nie ma żadnych zaślepek, jest drucik i albo zalewasz "wejście" kropelka, albo używasz innego kleju.

Może być jakikolwiek, byleby zatrzymał je w środku i pozwolił pracować trakom.

Koła są cztery, zębate

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugiej fotce wygląda, jakby jakiś czarny kot siedział sobie w schowku Laughing Ogólnie, to zajefajnie Cool

Ha, widziałem takie cosik w oryginale, pomyślałem..zaszaleję..ot i kota zrobię;)

Zobacz, tu też chowali kota, i chyba coś mu się stało..bo aż na drzwiczkach cień poszedł

http://grayknight.narod.ru/Ferds_Kursk_43/624-01.jpg

 

Nie ma co się dziwić toć to aluminium Very Happy

Raczej zbyt srogie podejście..w końcu ugłaskałem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwić toć to aluminium Very Happy

 

Co proszę?!

To nic innego jak white metal. I trzeba się naprawdę postarać, by uszkodzić ogniwko w stopniu uniemożliwiającym jego użycie...

 

Wszystko jest ok, przynajmniej na zdjęciach (brak zbliżeń...), ale rzeczywiście - polerowanie gąsienic wygląda na bardzo niechlujne i robione "na szybko" - psuje zdecydowanie efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, Wodzik, wierzę!! nokaut i zero dyskusji! tylko na twojej fotce efekt jest raczej matowy a na modelu te gąski lśnią jak po kontakcie z dremelkiem :-) ale tak jak napisałem to są drobiazgi bo całość jest smakowita. a masz więcej takich fotek? bo może zrobiłbyś nam parę wykładów o realizmie w sprzęcie bojowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

ladnie to wyszlo,w szczegolnosci brudzing,bloto i fajne kmo.malowane z reki czy maskowane plstelina?

sam aktualnie buduje ten model i postanowilem wykonac ruchome zwieszenie.otóż kazda gaske nawiercam a nastepnie lacze na drucik,fajna zabawa.postaram sie o model nie duzo gorszy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.