Skocz do zawartości

Co to za budowla?


pawełg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przeglądając post tiger, famo dodatki -1:72 znalazłem zdjęcie wierzy przez która jedzie famo z przyczepą. Czy wiecie co to za budowla. Na tej samej stronie są medale z jej podobizną. Ma napis visere maivs. Może ktoś sie spotkał z jej zdjęciami i ma ich więcej.

mam zamiar zrobić dioramę wzorując na tym zdjęciu. Już przód zrobiłem z kartonowego pudelka i całą fakturę cegły wykonałem, ale nie pomalowałem. Diorama będzie w skali 1:72. Potrzebne mi są zdjęcia z innych stron. Jakby ktoś miał możliwość możecie się podzielić informacjami byłbym wdzięczny.

 

oto link do tej strony:

Edit. Zmiana linku http://www.afrikakorps.org/fezzosfixers.htm

Admin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi chodzi po głowie, że jest to brama na Via Balbia wybudowana przez włoskich budowniczych. Niestety obecnie nie posiadam książki dzięki której mógłbym zweryfikować to zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złośliwiec To był brakujący element zagadki

Ten budynek to L'Arco Di Fileni.

 

Fileni.jpg

 

Jest nawet uwieczniona na medalu.

 

L'Arco Di Fileni

 

Napis na łuku brzmi "Possis Nihil Urbe Roma Visere Maius", czyli "Nie ujrzysz niczego wspanialszego niż Rzym" lub coś w tym stylu

Edit: Powiedzenie pochodzi od Horacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pamięć mi jeszcze aż tak nie szwankuje jak myślałem...

pawełg dioramę będziesz robił z pojazdami niemieckimi czy włoskimi?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pamięć mi jeszcze aż tak nie szwankuje jak myślałem...

pawełg dioramę będziesz robił z pojazdami niemieckimi czy włoskimi?

 

Raczej z niemieckimi, ale ostatnio przerzuciłem sie na bundeswerę i nic nie ustawię. Będzie tylko makieta na razie. A później to zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za jakiś czas... Kilka Blitzów, Kibli, Famo, motrów, ze dwa Sdki 222 i masz piękną dioramę z tak codziennych konwojów w tamtych czasach.

 

Albo mały sf - III wojna światowa - IV Rzesza rusza na podbój świata czyli pojazdy Bundeswery w pustynnym malowaniu dokańczają dzieło Romla

 

Modelarstwo to zabawa więc baw się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za jakiś czas... Kilka Blitzów, Kibli, Famo, motrów, ze dwa Sdki 222 i masz piękną dioramę z tak codziennych konwojów w tamtych czasach.

 

Albo mały sf - III wojna światowa - IV Rzesza rusza na podbój świata czyli pojazdy Bundeswery w pustynnym malowaniu dokańczają dzieło Romla

 

Modelarstwo to zabawa więc baw się

 

Wczoraj o tym myślałem, ale zrezygnowałem. Mam w planach fana bundeswery 1:72 revella(ale drogi). Na razie zmieszczą sie tylko figurki i może pojazdy w skali 1:76. Twój pomysł jest niezły i łatwiejszy w wykonaniu. Szczególnie malowanie będzie łatwiejsze bo na razie wszystkie pojazdy bundeswery ciężko mi się maluje. Muszę mocno się zastanowić nad tym pomysłem. Niedawno bundeswera miała kłopoty z powodu godła

afrikakorps. Można coś

Jednak ja z innym pytaniem czy ktoś zna inną nazwę tej budowli bo pod tą którą mi podaliście nic w googlach nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złośliwiec To był brakujący element zagadki

Ten budynek to L'Arco Di Fileni.

 

Fileni.jpg

 

Jest nawet uwieczniona na medalu.

 

L'Arco Di Fileni

 

Napis na łuku brzmi "Possis Nihil Urbe Roma Visere Maius", czyli "Nie ujrzysz niczego wspanialszego niż Rzym" lub coś w tym stylu

Edit: Powiedzenie pochodzi od Horacego.[/quote

 

Dzięki nexus za zdjęcie. Tak na tej samej stronie widziałem medale. To według niego zacząłem robić budynek. Jednak znasz jakąś inna nazwę budynku bo po wpisaniu jej nic nie znalazłem. Google nic nie pokazują. serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj linka z wyszukiwarki Grafika:

L'Arco Di Fileni

Również inny wariant pisowni (nie wiem, który jest właściwy, włoskiego nie znam )

Arco Dei Fileni

 

Jak wpisałem pełną nazwę to wywaliło mi tylko jedną po włosku to znalazłem

tylko jedna stronę po włosku. Sprobuję inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.