Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf-109 E-1, Eduard 1:48


DamianPoltorak

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda bardzo ładnie. Co do płynu do kalek od Mr.hobby, to jeśli posiada w dopisku NEO, a najprawdopodobniej  tak jest, to faktycznie jest to słaby i kiepski płyn, w przeciwieństwie do starych płynów bez tego dopisku, które były bardzo dobre, ale niestety już są niedostępne na Europejskim rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Zmyliło mnie to, że ja robię trochę inaczej. Po kalkach kładę satynę (mat) i dopiero po tym zabiegi upiększające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,  czy kładziesz wash i oleje na lakier błyszczący czy satynowy/matowy zależy jak czysty model chcesz mieć.

Z lakieru błyszczącego wash schodzi pięknie, ale w efekcie możesz zmyć cały.

Osobiście do tego typu zabiegów najbardziej lubię satynę. Oleje i wash trzymają się lepiej, ale bez zbytniego uporu i zwykle udaje mi się zmyć tyle, ile chciałem.

Musisz poeksperymentować i sprawdzić, co Ci najbardziej odpowiada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się dociągnąć temat prawie do końca. Pozostała do wklejenia rurka pitota, oraz dodanie śladów okopceń za rurami wydechowymi.

Także galeria pod waszą krytykę ukaże się na dniach.

 

Pytanie z innej beczki, czy ktoś z was posiada kredki od AK Interactive. Jakie opinie macie na ich temat?

Robiłem za ich pomocą rdzawe przebarwienia na rurach wydechowych, tyle że aplikowałem je na mokro i nie miałem z nimi żadnych problemów. Natomiast przy próbie dodania śladów eksploatacyjnych na kadłubie nie zostawiają ani grama pigmentu na platowcu, nawet po zwilżeniu jest problem z aplikacją. Lakier jaki położyłem na koniec to GX-114 rozcieńczany color thinnerem w stosunku 1:3.

I mam wrażenie, że albo coś schrzaniłem z tym matowym lakierem, i kredki nie mają się czego złapać, albo to wina kredek, że są zbyt twarde do takich zastosowań.

IMG_20220508_222453153~2.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązała się zagadka kredek, tak jak podejrzewałem źle położyłem lakier matowy.  Przewaliłem forum pod tym względem i dotarłem to informacji, że lakieru matowe, satynowe trzeba nanosić w kilku warstwach delikatną mgiełką (ja po prostu zalałem model na mokro).

Wczoraj poprawiłem warstwę lakieru.

Dziś rano szybka próba z kredką, w skrócie można działać.

IMG_20220511_051305525.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zaruk napisał:

Fajnie, tylko nie przesadź.

Z kredkami nie ma problemu, najwyżej  się zmyje, tylko te srebrne mogą pozostawić po sobie brokatowy błyszczący się pigment.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zaruk napisał:

Fajnie, tylko nie przesadź.

Bardziej mi chodzi o przetestowanie tej techniki, jak już kredki trafiły do mojego warsztatu to nie mogłem odpuścić, żeby się nimi nie pobawić.

Ten model służy do nauki fachu i tak też go traktuję, jako pole do nauki i eksperymentów.

Ale tak jak radzisz postaram się, żeby wyszło to wszystko stonowane i delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To świetnie, że technika działa, efekty są obiecujące. Dobrze rozumiem, że kredki kładłeś na lakier?

Edytowane przez zaruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zaruk napisał:

To świetnie, że technika działa, efekty są obiecujące. Dobrze rozumiem, że kredki kładłeś na lakier?

Tak. Po śledzeniu innych warsztatów, założyłem że trzeba je traktować jako ostatnią operację na modelu.

Zresztą dyskusja na ten temat rozwinęła się w warsztacie kolegi Bengala też odnośnie 109.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.