Skocz do zawartości

Mercava I... Mój pierwszy model... (italeri 1/72)


perdidos

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem jednym z tych członków forum, którzy więcej czytają, niż piszą... Można takich ludzi nazwać sympatykami modelarstwa, ponieważ mimo, iż już sami osobiście sie nim nie zajmują, to posiadają wielki sentyment dla tego zajęcia.

 

Sentyment... model Mercavy ´´wygrzebany z szuflady´´ Był to mój pierwszy model, zrobiony tak na poważnie... dawno to było... byłem dumny z tego ulepku, bo mi jako 14 latkowi, wydawał sie on dziełem sztuki, no i wykonałem go sam!! Tak... to były czasy...;)

 

Biedna Mercava wiele przeżyła, swego czasu rozpadła sie w drobny mak,po interwencji mego młodszego brata... lecz nie wywaliłem jej wtedy do śmieci, tylko poświeciłem nieco czasu na odbudowę... Wszak to pierwszy model, i pozbycie sie go, było by niejako wyrzeczeniem sie swej historii, swych korzeni... Taa... Sentymentalizm...

 

Miło mi zaprezentować coś, co ma wartość większą, niż 14 złotych wydanych na na gustowne zielone (jeszcze zielone) pudełko italerii...

____________________________

 

012df0d283f74257.jpg

 

b5a21f87f015741am.jpg 73c679e815d24845m.jpg 9ad2b93e095a758em.jpg 4db25d1afec08344m.jpg b137c03475c27fa7m.jpg

_________

 

627b083edb8d0bbam.jpg 6559a8fb476e9205m.jpg

___________________________

___________________________

 

Uwielbiam ten czołg za to, że jest inny- niż wszystkie inne czolgi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na tą skale to bardzo przyjemny modelik. Zastanawiam się tylko nad kolorem(kamuflażem). Wydaje mi się choć nie jestem tego pewien że jest on chyba troche zbyt "żółtawy". Większość piaskowych kolorów jest bardziej jaśniejszego odcienia. Ale jak mówie nie znam się nad izraelską bronią pancerną i może rzeczywiście taki jest kolor kamuflażu. Ja się tylko opieram to co widziałem w tv w czasie walk np. z Palestyńczykami. Piaskowy w tv wygląda bardziej jasno ale może to przez filtry tv albo przez słońce którego w Ziemi Świętej nie brakuje. To tylko takie moje gdybanie. Ogólnie jak na tą skale to całkiem nieżle sklejony model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużyyyy plus za odwagę za to że odważyłeś się pokazać (nieraz wystawić na krytykę) modelik jak dla mnie świetny chociaz nie jestem ekspertem w "wojskowych"

 

PS>Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor to farba Revella Nr 17 Matt... Istotnie ma on mało wspólnego z rzeczywistością... lecz dawniej malowałem tym co miałem pod ręką... Ten był najbliższy prawdy. Najbliższy oryginalnej barwy, która istotnie wygląda o wiele jaśniej, i podchodzi pod odcień oliwkowego.

 

Malowałem bardzo gęstą farbą... i to był błąd. Efekty bardzo dobrze widać, na ekranach gąsienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, pierwsza forumowa Merkava Fajna jest

Jedyne błędy jakie widze, to błąd w nazwie tematu oczywiście, oraz oznaczenia czołgu : Litera v oznacza, że czołg jest z pierwszej kompanii , natomiast odwrócona litera V czyli ^ oznacza, że czołg jest z trzeciej kompanii , wiadomo czołg nie może należeć równocześnie do 2 kompanii Aha, i numery rejestracyjne na bocznych ekranach nie powinny sie znajdować . A no i kolor trochę za jasny , humbrol 84 jest najlepszy jako bazowy kolor . Wybacz , ze się czepiam, ale na tle tego czołgu mam kompletną szajbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.