Skocz do zawartości

[ Pytanie] Malowanie T-72


93mati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanie do znawców rosyjskiej pancerki. Jaka farbka będzie najlepsza do T-72? Najlepiej humbrol, jak na razie mam kilka do wyboru:

-Humbrol 86 Matt Light Olive

-Humbrol 150 Matt Forest Green

-Humbrol 155 Matt Olive Drab

 

lub Model Master:

Model Master 1713 Medium Green

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od państwa, z jakiego chcesz robić malowanie. Jeśli chcesz polskiego, to najlepszy będzie humbrol 155.

 

Tu masz przepiękny model kolegi FAHRa malowany, z tego co pamiętam, właśnie tym humbrolem

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=3744&highlight=

 

a tu T-72

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=1779&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o Rosyjski T-72, on jest bardziej jasny ( może 86 będzie pasował). Jeszcze się zastanawiałem nad serbskim, podobnym do tego co był na filmie "Za linią wroga" w ciemnym malowaniu ( Humbrol 155?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posłuchaj, mam model T-64, czyli mniej więcej rówieśnik T-72 w siłach zbrojnych ZSRR/Rosji. W instrukcji, jest podany kolor ciemno zielony: HUMBROL 30; REVELL 46; TESTORS/MODEL MASTER 1710; TAMIYA XF61.

Tak jest podane. O ile ja pamiętam T-80, które jechały transportem przez Braniewo, ładnych parę lat temu w stronę obwodu kaliningradzkiego (lata 90-te, północna grupa wojsk opuszczała Polskę) , to jest to możliwe, gdyż część wozów była w kamuflażu wielobarwnym, a część była w kolorze ciemno zielonym...i te jednobarwne miały na wieży oznaczenia Gwardyjskie, a w kamo tylko oznaczenia taktyczne.

 

Mam nadzieję, że Ci trochę pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o Rosyjski T-72, on jest bardziej jasny ( może 86 będzie pasował). Jeszcze się zastanawiałem nad serbskim, podobnym do tego co był na filmie "Za linią wroga" w ciemnym malowaniu ( Humbrol 155?)

Czołem. Serbskiego raczej nie zrobisz, no chyba, że zmieniłeś mu wieżę

Co do kolorów sowieckich T-72, to ja bym użył Humbrola 86. One są naprawdę jasne, zresztą potem i tak walniesz jakiegoś 'washa', który to wszystko przyciemni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Serbskiego raczej nie zrobisz, no chyba, że zmieniłeś mu wieżę

Co do kolorów sowieckich T-72, to ja bym użył Humbrola 86. One są naprawdę jasne, zresztą potem i tak walniesz jakiegoś 'washa', który to wszystko przyciemni.

 

Dokładnie, Jugosławia/Serbowie/Chorwaci/Słoweńcy używają/używali wozu o nazwie M-84. Używał go również Kuwejt oraz Irak. Zdjęć tych ostatnich po internecie trochę krąży. Rzeczywiście tam była trochę inna wieża i systemy bojowe na niej osadzone.

A co do malowania to można użyć H86 i potem go wash'ować i brudzić to wyjdzie ciemniejszy, ale jeśli chcesz go zrobić na "defiladę" to polecam H30/MM1710 i oczywiście wtedy białe wstawki na błotnikach i bandaże kół podwozia głównego...równiez na biało.

 

Poniżej sznurek do Serbskiego M-84, gdzie widać wieże:

http://www.vojska.mod.gov.yu/slike/naoruzanje/kov/oklopno_borbena_sredstva/Tenk_M84/M84.JPG

i jeszcze coś takiego:

http://forum.cncreneclips.com/lofiversion/index.php?t21674.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.