Skocz do zawartości

Panzerkampfwagen IV Ausf B- Tristar 1/35 - wrzesień 1939


robertmodelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny wyciągnięty z szafy trup. Model zaczęty kilka lat temu  firmy TRISTAR 35021 German Panzerkampfwagen IV Ausf B VsKfz 622 Tank, aktualnie można go kupić pod marką Hobbyboss nr katalogowy  80131. Po przypudrowaniu trupa zestawem kosmetyków z firm AK Interactive i Ammo Mig - do nieboszczyków, wyszło coś takiego.  Dopiero na zdjęciach zobaczyłem nie do końca  roztarty wash.  Się weźmie pędzelek i się rozetrze😀. żeby nie biło po oczach oglądaczy galerii.

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

IMG_20220527_183621.jpg

IMG_20220527_183637.jpg

IMG_20220527_183643.jpg

IMG_20220527_183650.jpg

IMG_20220527_183703.jpg

IMG_20220527_183756.jpg

IMG_20220527_183805.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
5 minut temu, patrykd napisał:

Kolor trochę nie trafiony. Ni jak przypomina panzergrau.

Najświętszy panzer grey ze świętych😀

53404ea148ffb40dfa59fa1c4b7b

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda że nie starałeś tego washa, bo teraz inaczej się na niego patrzy 🙂, szybko działasz, tam w wieży też szczelina bije po oczach, można było kawałek pręcika wkleić, nożykiem spaw zrobić, zawsze to lepiej, na plus kolekcja się powiększa  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie przepadam za sprzętem z Kampanii wrześniowej jak i po stronie niemieckiej jak i Polski,ale model ciekawy z racji tego że w Kampanii wrześniowej było tych czołgów bardzo mało i w jednym z tych pojazdów zginął w 1939r bodajże syn dość wpływowego producenta broni który był przeciwny nazistom i ponoć w zamian za to Hitler wysłał właśnie jego syna przymusowo na front do Polski jako dowódce plutonu kilku czołgów i właśnie ponoć w tym czołgu zginął a dokładnie spalił się po trafieniu przez naszego "asa"pancernego.W różnych źródłach o tym czytałem i może to jest prawda ale niema na to dokładnych  dowodów więc traktuje tą historię z przymrużeniem oka 🤔Model ładnie zrobiony choć wydaje mi się że powinien być bardziej szary,ale ja miałem przerwę w modelarstwie dość długą i bazuje tylko na monografiach które pieczołowicie zbierałem i czytałem o tym pojeździe i malowania niemieckiej broni pancernej 1939-45.Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer IV w porównaniu do Tiger I to mniejszy model. Zgadzam się z tym, że powinien być ciemniejszy. Efekt skali w tym przypadku robi tylko wizualną robotę.  Takie trochę oszustwo. Na razie odpoczywam - tydzień Bieszczady -Wolosate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, robertmodelarz napisał:

Panzer IV w porównaniu do Tiger I to mniejszy model. Zgadzam się z tym, że powinien być ciemniejszy. Efekt skali w tym przypadku robi tylko wizualną robotę.  Takie trochę oszustwo. Na razie odpoczywam - tydzień Bieszczady -Wolosate.

Spokojnego wypoczynku w Bieszczadach😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2022 o 00:51, Wujciobryan napisał:

Nie przepadam za sprzętem z Kampanii wrześniowej jak i po stronie niemieckiej jak i Polski,ale model ciekawy z racji tego że w Kampanii wrześniowej było tych czołgów bardzo mało i w jednym z tych pojazdów zginął w 1939r bodajże syn dość wpływowego producenta broni który był przeciwny nazistom i ponoć w zamian za to Hitler wysłał właśnie jego syna przymusowo na front do Polski jako dowódce plutonu kilku czołgów i właśnie ponoć w tym czołgu zginął a dokładnie spalił się po trafieniu przez naszego "asa"pancernego.W różnych źródłach o tym czytałem i może to jest prawda ale niema na to dokładnych  dowodów więc traktuje tą historię z przymrużeniem oka 🤔Model ładnie zrobiony choć wydaje mi się że powinien być bardziej szary,ale ja miałem przerwę w modelarstwie dość długą i bazuje tylko na monografiach które pieczołowicie zbierałem i czytałem o tym pojeździe i malowania niemieckiej broni pancernej 1939-45.Pozdrawiam

Model bardzo ładny i idealnie pasuje do Twojej opowieści.  18 września 1939 w Puszczy Kampinoskiej trzy tankietki TKS zastawiły pułapkę na czołgi niemieckie. Polskim zgrupowaniem dowodził por. Roman Orlik, który zaczaił się TKS-em z działkiem 20 mm, a towarzyszyły mu dwa inne TKS-y z działkami Hotchkiss-a.  Na drodze pojawiły się 3 czołgi niemieckie, dwa czeskie PzKpfw 35(t) oraz czołg PzKpfw IV dowodzony przez Wiktora IV Albrechta von Ratibora, syna śląskiego księcia raciborskiego Wiktora III. Porucznik Orlik ogniem z działka 20 mm zniszczył czołgi niemieckie, w tym PzKpfw IV, w którym zginął książę Ratibor. Polacy próbowali pomóc rannym, ale bez skutku. Pogrzeb księcia odbył się w posiadłości rodzinnej pod Raciborzem. Podcza ceremonii matka księcia zerwała flagę ze swastyką z trumny syna na znak protestu przeciwko nazistom. Porucznik Orlik podczas wojny obronnej 1939 miał zniszczyć 13 czołgów wroga stając się tym samym pierwszym asem pancernym II Wojny Światowej.

Dostaw TKS 20mm i będzie jak pojedynek Dawida z Goliatem :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.