Jump to content

Problem z płynem do kalkomanii Tamiya


Tomasz_Dusza
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Pisałem tutaj w innym temacie o płynach do kalkomanii gunze. Teraz stosuje płyn na kalki od tamiyi. Problem jest z nim jednak. Otóż jak próbuje go nałożyć na model to rozpływa się on na kropelki. Nie wiem jak to wytłumaczyć ale nie chce się kłaść. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Wcześniej kłade na model lakier bezbarwny błyszczący. Ma ktoś pomysł jakiś dlaczego tak się dzieje?

Link to comment
Share on other sites

OK ale to znaczy że mimo że te płyny tak się zachowują na błyszczącej powierzchni, to mimo tego działają one? Bo np. gunze pod kalki już się tak nie zachowuje i cały się rozprowadza ale jak się zbytnio przesadzi to pozostają  bardzo brzydkie plamy po jego wyschnięciu. Dlatego dałem sobie spokój z gunze.

Link to comment
Share on other sites

Działają, oczywiście musisz położyć kalkę na kroplę i płyn się ładnie rozpłynie między powierzchniami . Mi jak zostają po wyschnięciu plamki po microscale lub agamie, to są to plamki z kleju, więc je delikatnie zmywam wodą lub setem i wszystko jest ok. O gunze czytałem gdzieś tutaj, że zostawia trwałe plamy, ale nie sprawdzałem jeszcze sam, choć mam w magazynku. 

Edited by giberes
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.