Jump to content

giberes

Members
 • Content Count

  167
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Good

Personal Information

 • Location
  Białystok

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ktoś nawet nie raczył umyć tych elementów. Mógł być kupiony nowy aero po to, żeby wymienić części. Korpus po zwrocie nie budził zastrzeżeń w sklepie, a bebechy wyglądają jak widać. Zapewne nowe części są droższe niż koszt zwrotu. Rzal i bul
 2. Ciekawe maleństwo, ale wydaje mi się, że wash jest jednak za ciemny, przytłacza. No i był robiony przed kalkami, a powinien być po.
 3. Nie wiem, czy ten kolor tamiya pasuje do wnęk, ja w nich nie widzę odcienia titanium. Musisz natomiast zwrócić uwagę, że to jest emalia, jeśli dasz bezpośrednio na nią olejny wasch, to będzie problem.
 4. Chciałem pytać o jakość wyprasek, ale już koledzy opisali. Piękna maszyna, więc będę zaglądać, bo też kiedyś chciałbym go u siebie postawić. Szkoda,ze nie ma DOBREGO modelu, tak jak i Mi-14.
 5. Ja rozumiem, że każdy sam chce wyważać swoje drzwi, ale nie szkoda Wam koledzy pieniędzy? Wiele już o lakierach tutaj pisano, więc nie będę powtarzał. Rozumiem, że dobry lakier zazwyczaj troszkę śmierdzi, ale nic się nie stanie, jeżeli to się stanie na finiszu pracy nad modelem, przynajmniej się model nie zmarnuje.
 6. jest szerokie i głębokie. Nie chce mi się wierzyć, ze instruktor modelarstwa w obecnych czasach poleca stosowanie płynu do podłóg do "lakierowania lakieru". Kolego ewqj, do malowania modeli proponuję używać farb dulux do ścian i sufitów, wyjdzie taniej. Jeżeli chcesz natomiast swoją pasję traktować poważniej nieco, to będziesz musiał stosować materiały do naszego hobby dedykowane. Jeżeli natomiast chcesz się bawić na taniochę, to raczej musisz poszukać innych zainteresowań, bo modelarstwo już dawno nie jest tanie. Kup dobry lakier, są dostępne w puszkach, np. Mr.hobby, polakieruj model,
 7. Ciekaw jestem, jak Ci się będzie pracowało z ich kalkami. Ja kiedyś miałem do Ił-76 i tragedia była, jakaś dykta twarda, nie ruszył ich nawet Hypersol Agamy ani zmywacz wamodu (dopiero stężony dał radę uszkodzić kalkę).
 8. Cóż, ja używam PS-289 do samolotów od 1/72 do 1/144 i czasami mam wrażenie, ze trochę za mały jest, zwłaszcza w tej "mniejszej" skali , np. Mrija, Rusłan. Trochę trwało, zanim przestał mi palec ze spustu spadać, ale od tamtej pory jestem z niego bardzo zadowolony. Jednak nie mam dużej skali porównawczej, bo wcześniej używałem tylko leciutkiego Azteka z przyjemnym spustem, ale teraz nie chce mi się go wyciągać
 9. Dzięki, inboxy oglądałem, ale na nich widać części tylko. Tego tekstu nie znałem, mimo średniego tłumaczenia daje radę wyciągnąć wnioski, że i tu, i tu szału nie ma. Wygląda, że lekka przewaga na trumpka, ale też cena prawie x2.Może ktoś kleił i zechce się wypowiedzieć.
 10. Tu-160 skala 1/144. Pytanie brzmi: czy trumpeter jest 2x lepszy od zvezdy? Który model lepiej wybrać mając na uwadze stosunek koszt /jakość? Jeżeli ktoś może pomóc w rozterce, będę wdzięczny za pomoc.
 11. Żeby Koledze nie było za łatwo i za szybko::: ja się teraz pytam: - po pierwsze primo- gdzie są te grabie z trzonkiem kaliber 88? - po drugie primo- oczekuję, że Kolega przedstawi dowód w postaci filmu na to, że takie użycie takich grabi w skali 1:1 jest fizycznie możliwe tudzież przyjemne - po trzecie primo- jak nie będzie dowodów na w/w primo, to łan auer się nie uzna i basta
 12. Lubię takie kolorowe malowania okolicznościowe. Prześliczna pisanka wychodzi.
 13. Wyrzuć to badziewie Vallejo i kup Mr. hobby, występuje w puszkach. Na upartego możesz na nim już po godzinie wasz robić, choć ja po lakierowaniu dla świętego spokoju na dzień zostawiam. Pracuj z materiałami, które nie zniechęcają do modelarstwa.
 14. Odnosząc się do treści zamieszczonych pod podanym przez Ciebie linkiem, rozumiem, że kupiłeś sprzęt na firmę i dlatego "podpadasz" pod ten paragraf.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.