Jump to content

Jeep 1/72 Academy


mnowogro
 Share

Recommended Posts

I kolejny Jeep z zestawu "Ground wehicle set" Academy, skala 1/72, wykonany prosto z pudełeczka. Pomalowany w Olive Drab, następnie przefiltrowany delikatnie, prosty wash, i pigmenciki - nakładane pędzelkiem we postaci rozrobionej z alkoholem - w ten sposób pigment nie odpada, a zostawia miłą warstwę wyschniętego błota.

 

PICT0025.JPG

 

PICT0013.JPG

 

PICT0018.JPG

 

PICT0026.JPG

 

PICT0022.JPG

 

PICT0020.JPG

 

PICT0007.JPG

 

PICT0005.JPG

 

Więcej zdjęć na mojej picasie: http://picasaweb.google.pl/mnowogro/Jeep

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że się spodobało - mam nadzieję że będzie dla ciebie inspiracją do pracy nad swoimi modelami

 

Modelik wyszedł Academy dość fajnie,

nie sprawdzałem wymiarów, ale jest bardzo fajny jeśli chodzi o możliwość wyjścia do zdetalizowania przedziału silnikowego - podstawowy silniczek zawarty w modelu jest dość ładny. Babolem niestety jest karabin maszynowy - dość toporny, brak ładnych rączek (a u mnie dodatkowo tych rączek nie pomalowałem Ale jak na odstresowujący modelik polecam.

 

Przy malowaniu nie użyłem techniki suchego pędzla - pigmenty robią swoje na krawędziach.

Link to comment
Share on other sites

Gruby,toporny i nie podobny do willysa. To karykatura samochodu. Lepszy jest Airfixowski. A wykonanie ładne, nie powiem. 72ka rządzi!

 

Zgadzam sie w 100%.

Jakiego pigmentu użyłeś? I czy utrwalales pigment?

Pozdrawiam.

Ps. Model robi bardzo fajne wrazenie.

Link to comment
Share on other sites

Pigment - odwiedziłem sklep dla plastyków i kupiłem zwykłe kredki - suche pastele w różnych kolorach ziemi. Wybrane kolory ucierałem delikatnie w nakrętce np. po wodzie mineralnej (dobrze ucierało się na gwincie takiej nakrętki), następnie dodawałem kropelkę lub dwie jakiejś wódki, i pędzelkiem nanosiłem albo bardziej rozcieńczony (przejeżdzałem pędzelkiem po modelu w pionie, aby spróbować nadać wygląd lekko zmytego kurzu) albo takie błotko z nieregularnymi grudkami - pod błotniki, na koła. Po odparowaniu alkoholu warstwa jest dość delikatna (widać na obrzeżach kół wytarty pigment), ale grudki i warstwy trzymają się dobrze. Na sam koniec delikatnie przeleciałem pędzelkiem zmoczonym w czystym alkoholu z góry na dół, aby poprawić wrażenie zmytego kurzu i pyłu. Ale i tak tego na zdjęciach nie widać - mały kontrast, a nie miałem siły ani dodatkowych lamp w domu aby poprawić oświetlenie.

Link to comment
Share on other sites

Pigment - odwiedziłem sklep dla plastyków i kupiłem zwykłe kredki - suche pastele w różnych kolorach ziemi. Wybrane kolory ucierałem delikatnie w nakrętce np. po wodzie mineralnej (dobrze ucierało się na gwincie takiej nakrętki), następnie dodawałem kropelkę lub dwie jakiejś wódki, i pędzelkiem nanosiłem albo bardziej rozcieńczony (przejeżdzałem pędzelkiem po modelu w pionie, aby spróbować nadać wygląd lekko zmytego kurzu) albo takie błotko z nieregularnymi grudkami - pod błotniki, na koła. Po odparowaniu alkoholu warstwa jest dość delikatna (widać na obrzeżach kół wytarty pigment), ale grudki i warstwy trzymają się dobrze. Na sam koniec delikatnie przeleciałem pędzelkiem zmoczonym w czystym alkoholu z góry na dół, aby poprawić wrażenie zmytego kurzu i pyłu.

 

Bardzo ciekawe, dzieki.

A ja myslalem ze podasz mi kolory jakiegos np. MIGA.

No i efekt bardzo dobry.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mi miło z powodu tak pochlebnych opinii.

 

Wiesz Czak, te kredki kosztowały chyba po ok 3-5 zł/sztukę, kolorów jest cała masa do wyboru, można też je mieszać.

Sklep który odwiedziłem, mieścił się przy ul. Rysia - przy Placu Dąbrowskiego.

Kredki mają napis: "Daler Rowney" Artist's soft pastel oraz każda kredka ma numerek, tutaj użyłem mieszanin Tint 4 nr 247 i 223 oraz Tint 3 nr 201

 

Kupiłem też fiksatywę w sprayu do utrwalania suchych pasteli, ale jak na tak małą skalę naszych modeli, to niestety krople wyrzucane z dyszy puszki były zbyt duże. Jak się dorobię areografu, to może coś pokombinuję z utrwalaniem tych pasteli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.