Skocz do zawartości

Eduard Bf 109 G-6 Heinrich Bartels WNr. 27169


pinkman6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,  
Przeglądając wielokrotnie forum PWM i Modelwork wielokrotnie byłem pod wielkim wrażeniem wiedzy kolegów o niemieckich konstrukcjach z II wojny światowej. Postanowiłem skorzystać i poprosić o pomoc w tej sprawie. Buduje obecnie dwa modele. Jednym z nich jest Eduard Bf 109 G-6 Heinrich Bartels WNr. 27169. Mam co do niego parę pytań:  
  
1. Malowanie  
Eduard w instrukcji zawarł schemat (pokazany w  załączniku):  


Czy jest on poprawny? Dziwi mnie trochę tylko jeden kolor plam w środkowej części kadłuba. Na niektórych schematach nie ma również ząbków na natarciu skrzydła.  
  
2. Celownik  
Czy opcja Revi 16b na wysięgniku teleskopowym jest poprawna?  
  
3. Bagażnik  
Którą opcję z kokpitu żywicznego wybrać — Early czy Late. Według filmu z kokpitu muzeum obydwie się różnią od oryginału.  
  
4. Geometria podwozia.  
Jak wiadomo, model ma dość skopane proporcje kadłuba i geometrie podwozia. Czy kojarzycie jakąś relacje, w której ktoś to poprawiał i udokumentował fotograficznie?

5. Ewentualne inne łatwe do poprawienia błędy.
Czy występują jeszcze jakieś łatwo korygowalne usterki zestawu, które można poprawić w tym malowaniu?

Z góry dziękuje za poświęcony czas na odpowiedź i pozdrawiam.
Tomek

bagaznik.JPG

malowanie.JPG

Edytowane przez pinkman6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii malowania, Gustaw Bartelsa jest dość dobrze udokumentowany fotograficznie choć nieco wybiórczo. Wpisz po prostu w przeglądarkę hasło Heinrich Bartels i wyrzuci ci praktycznie wszystkie zdjęcia. Rozkład plam na skrzydłach i usterzeniu w instrukcji jest w miarę poprawny. Fali na krawędzi natarcia raczej nie było, była po prostu niestarannie malowana. Rozkład mottlingu trzeba robić według zdjęć, nie znam niestety widoku prawej strony samolotu, być może istnieje jakieś zdjęcie. Według rysunku który zamieściłeś, tzw. późny kokpit dotyczy maszyn z osłoną Erla Haube, czyli dla ciebie wczesny. Edkowy Gustaw ma dość dobrze oddaną bryłę, uwagi które zamieściłeś dotyczą raczej pierwszego wypustu Eduarda który rzeczywiście był skopany. Wrzuć relacje na forum, będzie można podpowiadać na bieżąco wink4 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.