Jump to content

barszczo

Members
 • Content Count

  675
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by barszczo

 1. Od oleju to ten zbiornik z przodu silnika . Malowania fajne, jak znajdę jakieś fotki to wrzucę.
 2. O, moje klimaty, będę spoglądał. Z zestawowego silnika i uzbrojenia rewelacji nie będzie, trzeba sporo pododawać od siebie. Edkowa żywica droga ale warto . Trzeba troszkę przykombinować z podwoziem bo będzie stał jak na szczudłach. Malowania wybrane? Na fejsie widziałem początki zabawy z silnikiem, zbiornik oleum raczej RLM02. Tutaj trochę szczegółów, może się przydadzą:
 3. Czyli rodzina "dwudziestych pierwszych" nadciąga. Fajnie, było tego trochę jeśli chodzi o wersje .
 4. Świetnie się prezentują w kupie, od zawsze lubiałem ten samolot. No i prawie komplet. O Belgu już nie truję bo było, do tego jeszcze Duńczyk, Norweg, Grek, Tajwańczyk i wszystko. Chyba że o czymś zapomniałem. Pomimo przesytu i niechęci trzymam kciuki za pozostałe.
 5. Dalsza część bardzo fajnych planów Mustanga, zapowiedziane plany Jaczka 12, modele czytelników i sporo nowości. No i jest Pociak na pływakach . Numery: 21, 23, 24, 25, 27, 29,31, 33/87.
 6. No i super jest bez zbiorników. Najseksowniejsza konfiguracja Śledzia. Świetnie wygląda .
 7. Tak, już można . Fajny jak zawsze bo to Śledź przecież, no i te fajne wczesne duże kanadyjskie znaki na skrzydłach. I tylko mi te piguły spokoju nie dają, a konkretnie konfiguracja. No to następny w jakich barwach?
 8. To ja skorzystam z sytuacji i zapytam pana Andrzeja o model Albatrosa którego zdjęcia przewinęły się w poprzedniej wrzutce Skrzydlatej Polski. On był cały od podstaw, czy było tam coś z KP?
 9. Jest za długa o jakieś 4mm zależnie od planów. Raczej zostanie jak jest.
 10. Będą za jakieś dwa, trzy dni. Dokładnie te co wyżej.
 11. Kolejna porcja Klubu 1:72 z rocznika 1987 Skrzydlatej Polski. Tym razem fotografie szczegółów Jaka-12, modele czytelników i początek planów Mustanga w wersji P-51B. Numery: 12, 13, 14, 15, 17, 18, 19/87.
 12. No i stało się, Douglas wreszcie w jednym kawałku. Do dołożenia jeszcze trochę obciążenia bo leci na tył, kilka masek wymienionych:
 13. Rozpoczynamy rok 1987. Kontynuacja planów Typhoona, modele czytelników, modele mistrzów i całostronnicowy opis super bubla firmy Farmtex, czyli Hurricane Mk.IIc. To był gniot nad gniotami z mydelniczkowego miękkiego plastiku, przypominający wszystko poza Hurricanem i będący do dziś niedoścignionym wzorcem modelu którego nie da się zbudować. Naprawdę kogoś musiało ruszyć że w tamtych czasach przeznaczono na tą historię całą stronę poczytnego tygodnika, biorąc pod uwagę to, że nie każdy z czytających interesował się plastikowymi samolocikami do sklejania. Też go niestety kupiłem . Numery kolejn
 14. Skończone gondole silnikowe. Od góry doklejone filtry przeciwpyłowe z którymi trzeba było się trochę pobawić, a i tak daleko im do ideału. Będzie można wreszcie składać wszystko do kupy:
 15. Ale paskuda, dobrze że go przebudowali. Fajnie wyszedł .
 16. Na srebrnym niestety wszystko widać jak na dłoni. A malunki całkiem ok .
 17. Coś poszło nie tak z osłonami podwozia, sprawdź sobie to jeszcze. Generalnie duży plus za robotę i zwycięską walkę z zestawem który Jaka-1b przypomina średnio. Najbardziej dają po oczach kołpak, wlot w lewym płacie który ma się nijak do oryginału i rynienka nkm-u nad silnikiem.
 18. Ostatnia porcja z rocznika 1986, numery: 36, 38, 40, 42, 44, 46, 49. Kolejna polska premiera czyli RWD-5, zdjęcia szczegółów Spita XVI z muzeum w Krakowie, fajne modele zwłaszcza konwersja Su-7 na Su-20 i piękny Jak-3 zbudowany z rosyjskiego gniota. No i oczywiście A-20G Green Hornet z Matchboxa, moje urzeczywistnione marzenie z tamtych lat. Premiera vaku Mustanga i na koniec plany Typhoona.
 19. Przejrzałem na szybko trzy kolejne roczniki SP 88-90 i kilka numerów z 91 wydanych po staremu. Sporo materiału się szykuje, będę musiał uzupełniać jeszcze częściej.
 20. Przewody do świec są dorobione, innych od frontu tam raczej nie było .
 21. Zostanie już jak jest. A zestawowe silniki po zabiegach wyglądają tak: Widać zaś będzie aż tyle:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.