Skocz do zawartości

ICM 35605 1/35 Model T 1914 Fire Truck


Lipcuch

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi Czytaczu!
Chciałbym zaprezentować Tobie „Model T 1914 Fire Truck” z ICM w skali 1:35, który został ukończony bez większej komplikacji. Największym wyzwaniem było zgranie całej kompozycji i pierwsze próby wykonania imitacji drewna.
Kilka słów o samym zestawie… Model ma bardzo dużo nadlewek, na częściach są widoczne szwy, brakuje kalkomanii zegarów, ale… Zawsze jest jakieś ale… Nie miałem większych problemów ze spasowaniem, instrukcja prowadzi za rączkę krok po kroku do tego jest bardzo czytelna, dość dobrze przemyślany jeśli chodzi o pocięcie samochodu i umieszczenie go w ramkach, mała ilość oszklenia (osobiście nie lubię wklejać elementów przezroczystych w model)… Neutralną częścią zestawu jest wąż strażacki, który nie prezentuje się źle, jednak daje małe pole do popisu.
Elementy dodatkowe to cała podstawka z hydrantem i kluczem do hydrantu i wąż strażacki. Do malowanie użyłem farb Tamiya z serii LP, elementy imitujące metal to Alclady, podkład odpowiednio do farb podkłado - szpachlówka Gunze lub podkład Alclad, wash i całe brudzenie to gotowy specyfik z AK lub mieszanka czarnej i białej olejnej… Największym zaskoczeniem były lakiery bezbarwne Alclad Matt i Aqua Gloss zrobiły bardzo dużo dobrej roboty.
W moim odczuciu jest to dobrze wykonany model takie szkolne 4-, jednak wiadomo wiele rzeczy można zrobić lepiej, nie można spoczywać na laurach… Z niektórych rzeczy nie jestem zadowolony a efekt niektórych nawet mnie zaskoczył… Jednak to pozostawiam wam do oceny jak prezentuje się całość na zdjęciach. Model będzie można spotkać na konkurach modelarskich w Polsce i możliwe, że nie tylko w Polsce.
Dziękuję za przeczytanie wypocin o nazwie „Model T 1914 Fire Truck”. Mam nadzieję, że to nie ostatnia moja publikacja…
8qT7Xzh3uSqEQP7W40jJcnqzd6c3024tgYidczsl
5LXc2V2WG-0MjLxdYzvtALSDNCQVmlwgTKHaLF9A

PldgVzIRwBy8pAuD2dvdH9kxdMqSX_YX1r1um89L

wzq8xrjb6LjnZtJvfNkEi0TUi9gRdMiOxgf1nTRA

LwBb01mZ_3F8FxTCklud6kEzQ8GHOE5RP4wbQ_05

h15tKOeP2bZQr_AqPhwaz4KIUfEVCbdqEPigadkG

xKHSuLB24Ae4bC11dV5UacGAi02wXDT8s-ekcKTZ

PfFETHR6M1yCUnTkeOZhcfwLGOed948pPqivHgDs

ZeaBl05tpjT7oNu-Bzxe2BlHCu8dyNJJeC-kWsUv

zP5isZMRiq3s3jaHp2JHrM6IaBjkEfnofVjUciDG

KCEy5QHWOuWMDIUO87DnEk2JeTsqkM9fRgAqrpBX

ISLeePBoCqHyyk4OGe35OFEtr3DFzC6G-Z2D7nlg

onYJ7X4323bqGo5PFeaz7TNssCOw0YBaAAQ9KqyL

9syaKuvpvXMCI24JJJiTaA5OwTZYsrb-ytxDJjwF

pZnKJWzo8CP0YObB1JLEbCCH2-oFQSFo8oPo2Iob

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bulik58jedyne co przychodzi mi do głowy na ten moment to link do albumu google. W moim przypadku na telefonie i na komputerze zdjęcia widoczne, na telefonie nie jestem zalogowany na forum.
Jeśli błąd wynikł z mojej nieumiejętności obsługi forum to przepraszam. 
Link do albumu:
https://photos.app.goo.gl/nZoUqtKQCineSXcV9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.