Jump to content

mandrivecs

Members
 • Posts

  2,170
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mandrivecs

 1. Ja płuczę Wamodem i IPA na zmianę i jak dotychczas nie ma problemu. Pactra, Tamiya, Ammo, Hataka - daje radę.
 2. No i pięknie. Pierdyliard wersji i malowań do wykonania.
 3. W kwestii merytorycznej dwie sprawy: 1) Na początku instrukcji Tamiya zamieściła poniższy "szablon" dotyczący wyposażenia poszczególnych wozów, które powinno się dać wykonać z zestawu; możecie mi objaśnić poszczególne pozycje z potwierdzeniem poprawności punktu 2 czyli wozu nr 332 sPzAbt 503: 2) Koła napędowe do zamontowania oznaczone jako "early"?
 4. Ingerencję planuję na poziomie poprawności merytorycznej, tj. ewentulanego usunięcia grubszych baboli (zastąpienia elementów zestawowych poprawnymi podebranymi skądinąd, lub wystruganymi własnym sumptem). Parę spawów na kadłubie również spróbuję odtworzyć (w widocznych miejscach). Nie mam zamiaru odtwarzać wszystkich śrubek spodu wanny, bo wystarczy wyjąc z pudełka model RFM i wiele kłopotów z głowy. Co do faktury pancerza musi wystarczyć to co jest. Na zdjęciach widać, że pancerz ma parę uszkodzeń po trafieniach i te spróbuję przenieść na podstawie zdjęć. Pożyjemy - zobaczymy... Tak - to "nowe" ramki z 1997 roku. #messer262 - jak zwykle dzięki za wykładnię merytoryczną, na wiele kwestii zwróciłeś moją uwagę już na początku. Lufa i blachy zamówione. Co do koloru - mimo argumentów #Mr_X skłaniam się do koloru Ral7021 i tego co proponuje Tamiya. Może ktoś jeszcze zabierze głos i przedstawi inne argumenty? Do etapu malowania jeszcze daleko, więc może coś nowego jeszcze się dowiemy.
 5. To, że jest to wersja pomiędzy "initial", a "early" tego się domyślałem. Natomiast zupełnie zaskoczyłeś mnie swoją informacją co do koloru pojazdu. Po raz pierwszy spotykam się z opinią, że ten tygrys to nie typowy szarak w kolorze schwarzgrau. Szukałem do późna potwierdzenia tej informacji gdzieś w sieci, ale niestety nie znalazłem potwierdzenia Twojej teorii. Wszędzie pojawia się wyłącznie informacja o szarym malowaniu. Za to w czeluściach Pinterest'a znalazłem taką fotografię z post produkcji - kolorki zbieżne z tym co proponuje Tamiya: Pierwsze pytanie; czy toczona lufa z zestawu ABER 35L-26n będzie dobra do tego pojazdu i mogę zamawiać? Z góry dzięki za info. Pozdrawiam, Mariusz
 6. Jakoś długo nie mogłem przekonać się do niemieckiej broni pancernej, a zwłaszcza czołgów Tygrys. Sporo wody w kranie upłynęło, sporo modeli rozgrzebałem, ale w końcu chyba przyszedł moment, że i przy Tygrysie wypadało by pogrzebać co-nieco. Żeby na początek nie było zbyt trudno, to chyba nie zaszkodzi zacząć od modelu TAMIYA, czyli producenta serwującego zestawy dobrze sklejalne, a przy tym "w miarę" poprawne merytorycznie. Jeśli się spodoba, to na składzie czekają też inne Tygryski od RFM, AFV czy Trumpetera. Zestaw bazowy - Tamiya 35216 Przy wykorzystaniu swoich skromnych umiejętności chciałbym zbudować Panzerkampfwagen VI Tiger Ausf. E (Sd.Kfz. 181) o numerze bocznym 332 ze Schwere Panzer-Abteilung 503; tytułowy bohater (zdjęcie wykonane w październiku 1943 r, na terenie Związku Radzieckiego w obwodzie Tambrowskim). Źródło: http://ww2images.blogspot.com/2013/02/tiger-332-stuck-in-mud-recovery-training.html Jeżeli posiadacie wiedzę na temat historii tytułowego bohatera i chcecie się nią podzielić, to proszę o zamieszczenie w wątku. Na tematyce tygrysów znam się... prawie się nie znam, więc jeśli macie propozycje zestawów waloryzacyjnych dla tego modelu to proszę o podlinkowanie - może coś uda się dokupić. Mam na myśli głównie właściwą lufę, liny holownicze, szekle czy siatki na grille silnika. Za pomoc i dobre słowo z góry dziękuję, za merytoryczny opiernicz - również. Pozdrawiam, Mariusz
 7. Świetna praca! Podoba mi się malowanie dolnych powierzchni skrzydeł.
 8. Piękny. Malowanie prima sort - brudzenie w punkt. Masz szkolne 6…!
 9. Cześć, jeżeli na początek ma być lekko, łatwo i przyjemnie, a do tego poprawnie to masz do wyboru dwa modele TAMIYA: M1025 i M1026 z wyrzutnią pocisków TOW. Z tych dwóch M1025 jest prostszy (mam na myśli zabudowę uzbrojenia na dachu).
 10. Czy te koła Miniarma mają ugiętą oponę?
 11. Jeep to zapewne kolejne wznowienie, ale z racji wyraźnego braku konkurencji pozycja warta uwagi.
 12. Podoba mi się malowanie. Bardzo dobra robota!
 13. Masz jakieś zdjęcie pokazujące to skopane połączenie?
 14. Masz jakieś zdjęcie pokazujące to skopane połączenie?
 15. Pokraczny strasznie... Pytanie czy skuteczny.?!
 16. Fajnie wyszedł. Ciekawostka na półce.
 17. Fuck... Na co komu taki gigant?
 18. Sprzedam model z foto poniżej, BRDM-2 Dragona w skali 1/35. Stan sklepowy, wszystkie części w ramkach i foliach. Cena 75 zł z wliczoną wysyłką na paczkomat.
 19. Promocja z Biedry: 45 zł z wliczoną przesyłką na paczkomat!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.