Skocz do zawartości

Man TGA by BARTINI 1:24


Bartini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zaczynam relacje z budowy mojego drugiego modelu.

Pierwszy to SCANIA R500 V8 na necie nie ma fotek bo model jest tragiczny.Ten model bede sklejał dokładnie i bez pośpiechu.

Zapraszam do śledzenia relacji.

 

Oto co do tej pory zrobiłem. RAMA

b642563a2306ced1.jpg

Tylne zawieszenie

5db10554b33ee776.jpg

Wkrotce zaszpachluje elementy podwozia i pomaluje amortyzatory nie wiem jak ten element sie fachowo nazywa.Wkrótce fotki z dalszych prac..

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To dobrze bo myślałem ze nikt tu nie zagladnie.

A dodałem fote tylnego zawieszenia bede to szpachlował i malował.

A przepraszam że tak zmieniam ale już wiem jak dodawac foty.

Już się wiecej nie powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom tylko że w ciężarówkach i Ciągnikach siodłowych nie ma amortyzatorów tylko resory piórowe ;)

 

Amortyzatory są zawsze, na wszystkich osiach. Natomiast zawieszenie pojazdu ciężarowego może być na resorach (trapezowych, a coraz częściej parabolicznych) lub na miechach powietrznych (popularnie zawieszenie powietrzne). Często jest tak, że oś napędowa (tylna) jest na miechach powietrznych, a przednia na resorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dokładnie chodzi o te elementy (zaznaczone)

d515ec10934b0f88.jpg

Jak nazywa się ten zaznaczony element.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała rada od razu na początek - odetnij tą połówkę baku od ramy i cały bak sklej i pomaluj osobno (poza ramą).

Życzę powodzenia w budowie.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nad tym bakiem myślałem.To odetne go i zaszpachluje.

A podkład tez na bak dać.

 

Ty pytasz,czy oznajmiasz . Daj podkład bo jak Ci farba spłynie, bo nie pokryje to będzie potem płacz .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pytałeś jak nazywają sie te elementy zaznaczone przy tylnym zawiasie. Według mojej (tylko czasami omylnej ) wiedzy są to miechy od zawieszenia pneumatycznego. W nich znajduje się sprężone powietrze. Bo dzisiejsze ciężarówki nie mają już prostackich i staroświeckich resorów piórowych tylko takie właśnie wypasione, komfortowe zawieszenie.

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki z model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kacper0405 resory piórowe można spotkać w pojazdach budowlanych ale są to często trapezrówki. Poduchy montowane są w pojazdach dalekobieżnych , aby sprawić większy komfort jazdy kierowcy. Tak samo z naczepami mają zawieszenie pneumatyczne, aby towar był dobrze chroniony.

 

A bak możesz odciąć skalpelem, tylko na zimno, jak próbowałem na gorąco, ten pomysł był do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak troche uciełem ale bałem sie ze połamie rame to dokleiłem druga czesc baku i pomalowałem przed tym zamaskowałem taśma malarską.Wkrótce jak skoncze malowac to dam faty jak malowałem elementy zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.