Skocz do zawartości

Marder II Tamiya 1:35


bnk_one

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

to będzie mój pierwszy warsztat na tym forum i właściwie w ogóle gdziekolwiek. Modelarstwem zajmowałem się ostatni raz w szkole podstawowej i raczej nie wyglądało to najlepiej. Po około 14 latach postanowiłem się wziąć "na poważnie" za modelarstwo. Na forum zarejstrowałem się już jakiś czas temu, i udzielałem się w niektórych tematach, więc potraktujcie to może jako spóźnione przestawienie się i przywitanie

 

Mam nadzieję, że praca nad Marderem będzie szła gładko i jak najczęściej będę mógł uaktualniać ten wątek, zwłaszcza, że pierwszy model w skali 1:35 robiony według technik opisywanych na forum mam już za sobą i wkrótce dam go do galerii (był to Willys od Italeri).

 

Dzisiaj wieczorem pierwsze fotki i moje pierwsze wypociny.

 

73e4_1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajno...

 

pojazd ciekawy, szczegolnie ze wszelkie Panzer II pochodne lubie bardzo...

nie wiem czy on przypadkiem nie opiera sie o czesc wyprasek ze starej Panzer II tamki bo z tego co wiem to juz leciwe sa wypraski... przydaloby sie jakos zwaloryzowac model - planujesz cos z dodatkow czy raczej wlasna dlubanina?

 

Sam dopiero co wrocilem po latach jak Ty do modelarstwa wiec tym bardziej kibicowac bede...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa II z Tamyii juz w sklepach

Co więcej, już ją zamówiłem , 64 zł mnie kosztowała.

A relacji z Marderka kibicuję, sam niedawno skleiłem III Italerii, ale mi nie wyszła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydaloby sie jakos zwaloryzowac model - planujesz cos z dodatkow czy raczej wlasna dlubanina?

 

Myślałem nad blaszkami, ale stwierdziłem że lepiej będzie jak najpierw uda mi się dobrze skleić model i go dobrze pomalować, ewentualnie sam będę dorabiał elementy. Tak jak pisałem wcześniej, Willys był poligonem doświadczalnym jeżeli chodzi o techniki klejenia i malowania, a ten modelik chciałbym już zrobić lepiej. Jak opanuje podstawowe techniki, pomyślę o blachach i winietkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak opanuje podstawowe techniki, pomyślę o blachach i winietkach

 

Akurat Wespe doskonale nadaje sie do blaszek nauki...

 

nie ma co się bać, im szybciej zaczniesz szybciej sie nauczysz

ot relacja będzie jeszcze dłuższa. Spraw sobie zestaw np Eduarda

bo zdaje sie byc prostszy od ABERowskiego 3o-40 zeta niewiele

a na dobre wyjdzie modelowi i Tobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami teoretycznie prostszy zestaw jest trudniejszy do złożenia -z racji robienia wielu detali w jednym elemencie. A blaszki Abera należą do najrozsądniej zaprojektowanych z jakimi maiłem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A blaszki Abera należą do najrozsądniej zaprojektowanych z jakimi maiłem do czynienia.

 

Do swoich jeszcze nie dotralem, ino na wyglad sa bardziej przerazajce,

ale o ile skladaja sie fajniej niz EDEK to fantastycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie pomóżcie, czy jakieś inne blachy pasują do tego modelu niż te dedykowane do Mardera II od Tamiyi ? Nie mogę nigdzie znaleźć tych dedykowanych do tego konkretnego modelu ponieważ wszędzie są oznaczone jako niedostępne z racji tego że to stary model :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.