Skocz do zawartości

Na warsztacie 1/35


Konrad-Ciba

Rekomendowane odpowiedzi

Zważywszy na ostatnie wydarzenia, skoczenie budowy paru modeli i ostatnie malunki, postanowiłem zacząć coś co już dawno zamierzałem. Zaczynałem od niego praktycznie modelarstwo dawno, dawno temu lecz w innej skali - siedem dwójkowej. Na warsztat trafia 6 Rad z Italeri. Model stary i wymagający. Może nie tyle co trudny ale pracochłonny. Pierwsze koty za płoty już poczynione. Niedługo będę szlifować. Myślę że po wyprowadzeniu bryły pójdzie już dosyć fajnie. Dodam parę nitów, jakiś scratch oraz trochę spawów. Mam do niego jakieś blaszki Eduarda i pewnie dodam jeszcze coś - wyjdzie w trakcie. 
 

8bUVGB5.jpeg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

nie zapomnij dorobić wlotów/wylotów do układu chłodzenia, zaraz za przednimi błotnikami z chrakterystycznymi żaluzjami, element pominięty kompletnie przez Italerkę 😉 Mam 2szt a jednego chciałbym posadzić na szynach, niestety dokumentacji brak a kilka zdjęć które mam generują więcej zagadek jak odpowiedzi. Oglądam 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, narazie jestem na etapie poszukiwania planów ale to na spokojnie. Ten model sobie będę robić na luzie żeby się nie zniechęcić. Narazie może bym sobie coś jeszcze zaczął. Mam ochotę na Dragona. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Konrad-Ciba napisał:

Tak, narazie jestem na etapie poszukiwania planów ale to na spokojnie.

 

No to powodzenia, bo tak jak Greif napisał dokumentacji jako takiej nie ma, a to co jest dostępne często nie uwzględnia tych wlotów z żaluzjami, jakby ich w ogóle nie było. Tymczasem w zależności od wersji produkcyjnej, głównie we wczesnych różnią się one tak wielkością, jak i kształtem. W Twojej wersji mają one kształt jakby skrzeli, więc tu pozostają tylko zdjęcia i domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Rafał B napisał:

 

No to powodzenia, bo tak jak Greif napisał dokumentacji jako takiej nie ma, a to co jest dostępne często nie uwzględnia tych wlotów z żaluzjami, jakby ich w ogóle nie było. Tymczasem w zależności od wersji produkcyjnej, głównie we wczesnych różnią się one tak wielkością, jak i kształtem. W Twojej wersji mają one kształt jakby skrzeli, więc tu pozostają tylko zdjęcia i domysły.


Na spokojnie. Damy radę. Narazie to muszę to wyszlifować. Dziś i tak raczej będę kończyć kamuflaż pustynny na dwójce i zastanowię się co rozgrzebać bo Tygrys będzie już gotowy do malowania na dniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie sobie schnie po matowym. Trzeba malować detale ale póki co przerzucam się na coś innego. Pod koniec miesiąca pewnie wejdę z olejami na niego. Mam wytyczne żeby zmienić delikatnie odcienie. Narazie może bym tego Tygrysa w końcu skończył do mycia. Mam błotniki od Produdi, za co dziękuję. A w poniedziałek będzie powtórka z rozrywki. Będę robić po raz 3 ten sam model. Ciekawe czy ktoś się połapie jak. 

3OFCgYo.jpeg

BgG8C5w.jpeg

Wvj7rA1.jpeg
RiT5g7E.jpeg
P0NXLoS.jpeg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrysek już prawie gotowy. Zostały tylko błotniki po bokach. I znowu mam prośbę; Może komuś się ostały boczne błotniki z tego zestawu? (Dragon 6820). Kurde, mam blaszane ale nie dość, że składają się z pierdyliarda elementów to efekt po pomalowaniu byłby ten sam co te plastikowe. Może znowu ktoś mi pomoże przy tym zestawie? Stawiam flaszeczkę. :D

 

IMG_8504.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Jeżeli chodzi o malowania to już swoje póki co zrobiłem. Brak też trochę materiałów w postaci rozcieńczalników, rękawic i innych przydatnych rzeczy. Kupię sobie to na spokojnie po wypłacie. Tymczasem trzeba coś składać. Tygrys gotowy, czeka tylko na błotniki, za którymi znowu Produdi zerknie w swoich zbiorach. A z racji tego, że Tajger gotowy (prawie) do malowania a mam jeszcze dwie puste gabloty na miniatury, wracam z jednym z moich ulubionych tematów. I znowu będzie “201”, znowu Border. Tak wiem po raz drugi (trzeci) ale tego pierwszego sprzedałem a ciągle mam chęć na posiadanie tegoż modelu pojazdu w swojej kolekcji. Mam już do niego jakieś zaczątki dodatków. Powinno pójść w miarę sprawnie. Te Bordery szybko się dosyć robi. Drugim modelem który będzie priorytetem na warsztacie będzie … czwórka “635” z Normandii. Tym razem kochany Dragon - już wspomniałem, że mam ochotę na jakiś wypust tej firmy, niezmiernie miło i przyjemnie mi się je robi. Robiłem już zestaw czwórki z Kurska, która czeka na podkład, było super. Zestaw wyjściowy to produkt 6611. 
Narazie parę dni sobie odpocznę i wracam za niedługo, realizując te zapowiedzi parafialne. 
 

IMG_7224.jpeg

IMG_5987.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

wracając do 6rad (czekam na postępy) kilka pomocnych mam nadzieję materiałów do w/w
 

Three_types.thumb.jpg.bae860c9827edc7d9c21571851fbfcd2.jpg
 

wychodzi że skrzela są na wersji Magirusa najlepiej widoczne (to na pewno nie model Italki)
większość zdjęć akurat zasłania ten fragment lub jest słabo widoczny niemniej jednak obstawiam że skrzela miały wszystkie wersje

232wlot2.jpg.88e76ca8652cea6a230a515ec9069560.jpg017430f061e2dd696b556a06fda2a468.jpg.035c367c0978fa00c19435d044691b9f.jpgarmored_car_Sdkfz_231_6-rad_Poland_1939.thumb.jpg.47f64caa051289c709fe32d0b350c8a9.jpgs-l16001.jpg.d098d1cd908a13b9b87b4f7d13413eb1.thumb.jpg.47fbb635b21311b444b49a83e2d49bae.jpg

 

Podwozie Magirusa miało najmniejszy rozstaw osi Benz miał największy i teoretycznie Italka to podwozie Bussing-Nag

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dziekuje. Napewno się przyda. 
Narazie sobie nazbieram trochę części do szlifowania i machnę wszystko naraz. Póki co mam postój do wtorku - środy. 

Edytowane przez Konrad-Ciba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Greif napisał:

 


 

wychodzi że skrzela są na wersji Magirusa najlepiej widoczne (to na pewno nie model Italki)
większość zdjęć akurat zasłania ten fragment lub jest słabo widoczny niemniej jednak obstawiam że skrzela miały wszystkie wersje

 

 

Chyba poza Magirusem powinny być pionowe, ale czasem najwyraźniej jeżdżą bez.  Pewnie w Nuts&Boltsach by było jakieś konkretniejsze info (w ostateczności to Erdmann jest aktywny na Missing Lynxie, można próbować spamować go na privie).

 

1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszpachlowałem sobie wszystkie ślady po wypychaczach na 18 Flak SFL, poprawiłem zawiasy i musiałem ustąpić miejsca na warsztacie na Borderka. Kupka części do szlifowania się powoli zbiera. Borderek już pierwsze części ma wycięte. Trzeba będzie czekać na zimmerit z DEF bo narazie nigdzie go nie ma ale towar dosyć chodliwy więc niedługo powinien zagościć w sklepach. Ciesze się, że go znowu robię i tym razem będzie już mój. Fota warsztatowa. Jutro przyjdą kolejne modele ale narazie chciałbym przynajmniej wyprowadzić główną bryłę Beoba. 
 

hAb6egB.jpeg

 

Dziś post mocno piwowarski. Osiągnąłem 2000 obserwujących na Insta więc i tutaj zagoszczę z browarkiem. Zdrówko dla całego foruma, bo bez Was nie było by takiej motywacji i chęci do podejmowanych działań. Dziękuję za każdym lajk pod zdjęciem i komentarz. 
 

UhLAr7J.jpeg
 

PS Idę chlać. :D 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.