Skocz do zawartości

Revell 03317 A-34 Comet Mk.1


DamianosPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z racji ze mamy Nowy Rok postanowiłem założyć nowy temat. Więc padł wybór na Cometa od Revella. Nie człowiek zyje tylko jednym projektem GuP.

Malowanie postanowiłem na pudełkowe. Skala typowo nie moja bo 1:76 widać ile uproszczeń jest w niektórych elementach i narzędziach. 

Jak widać na zdjeciach model wymaga w paru miejscach poprawek dlatego za nie sie wezmę.

Inbox i postęp prac które dzisiaj zrobiłem.

U4ti4Dn.jpg

image.thumb.png.7c3fd3a0d7e2ae4bd74d3681eae602a1.png

b6yJ550.jpg

FKJ81TI.jpg

UHEXMES.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda było kasy na ten model, Vespid jak patrtrzę po cenach to często na tą samą wartość a o jakości nie wspomnę. Ale sentyment pozostaje, miłej zabawy że szkrabem, pozdrawiam OLO 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2023 o 05:18, OLO napisał:

Szkoda było kasy na ten model, Vespid jak patrtrzę po cenach to często na tą samą wartość a o jakości nie wspomnę. Ale sentyment pozostaje, miłej zabawy że szkrabem, pozdrawiam OLO 

Było w promocji za 25zł tak kusiło ze kupiłem 2 rozne czołgi 1:76.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podstawka pomalowana. W fazie koncowej będa dawane pigmenty na nią. Czołg, wieża i koła poczekają dopóki nie kupie farby No.15 Olive Drab bo nie posiadam takiej.

idgYq67.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DamianosPL napisał:

Podstawka pomalowana. W fazie koncowej będa dawane pigmenty na nią. Czołg, wieża i koła poczekają dopóki nie kupie farby No.15 Olive Drab bo nie posiadam takiej.

Sypnij na rozwodniony wikol trochę przesianej suchej ziemi - efekt będzie nie taki plastikowy. Potem dodaj trochę trawki elektrostatycznej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Koła zostały pomalowane. Zostało dać lakier bezbarwny kalki lakier i pigmenty na to. I jeszcze do dopieszczenia Podstawka dołączona do modelu.

Jedyna wada w tym modelu to tragiczne gąsienice.

Wydaje mi się ze progres trochę poczyniłem jesli chodzi o malowanie aero i pędzlem. 

bCSMslS.jpg

zqLiYGM.jpg

PlM8qJV.jpg

5LaBEkL.jpg

VxoOZ2X.jpg

P0vJAjm.jpg

JruRebt.jpg

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier bezbarwny dany.

xEEQ3oE.jpg

Po lakierze kolor troche ściemniał 

5ZS13yC.jpg

Kalki dane i na kalki lakier.

MZRp23h.jpg

Tak sie prezentuje w tym momencię.

5tI7h87.jpg

HFvUtFZ.jpg

Wraz z podstawką. Pozostało dać na sam koniec pigmenty.

jyZVp3q.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pigmenty dane.

Ale po pigment fixer efekt wszystkiego szlag trafił.

OLRVZPU.jpg

 

Przed fixerem

 

KbnnDr0.jpg

SnXFqux.jpg

X3TiLuE.jpg

 

Po fixerze efekt niezadowalający według mnie.

 

6EAWp6h.jpg

5TDEX9a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

fixer ma to do siebie, że jak by zmywa pigment. Jak z kolei da się za dużo pigmentu to w połączeniu z fixerem robi się coś jak gęsta farba lub nawet błoto. Przerabiałem to ostatnio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, GTiStyle napisał:

fixer ma to do siebie, że jak by zmywa pigment. Jak z kolei da się za dużo pigmentu to w połączeniu z fixerem robi się coś jak gęsta farba lub nawet błoto. Przerabiałem to ostatnio. 

Jest jakiś sposób inny na utwardzenie pigmentu zamiast tego fixera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastycy do utwardzania swoich prac rysowanych suchymi pastelami używają środka o nazwie fixatywa. Nie używałem nigdy tego. Poza tym może to być tak naprawdę to samo co fixer. Może ktoś już to testował. Środek który ja widziałem był w spraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modelarstwa kartonowego wiem, że używają również wody utlenionej. Nie miałem okazji tego zweryfikować. Co do fixatywy jest to jakiś rodzaj lakieru. Stare obrazy tym pokrywałem. Śmierdziało nie miłosiernie ale dawało efekt "świecenia". Fixatywa kupowana w sklepie dla plastyków. Niestety teraz nie pamiętam nazwy. Poniżej zdjęcia tego co przed fixerem, w trakcie i w sumie co z tego wyszło na sam koniec. Nie wątpliwym plusem jak już się ogarnie jak zrobić wszystko za pomocą fixera to to, że pigment dość mocno się trzyma. Tak na prawdę trzeba siły albo odpadło. Sam jednak chętnie się dowiem o jakiejś alternatywie dla tego specyfiku. 

 1462502944_gski6.jpeg.44ec7d5801752b0e6dca6212c6e0e7fa.jpeg1646556418_gski4.jpeg.9d44c2b624420001b33b8e9f34d4d7ce.jpeg1281622638_gski3.jpeg.8b9e19080d364873d993204bb8c6a968.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pigmenty są same w sobie dość upierdliwe, trudno kontrolować efekt a możliwości korekty po fixerze żadnych. Dużo lepsze są enamel effects i pochodne oraz oleje - czy to klasyczne z tuby czy np Oil brusher od ammo... jedne i drugie łatwiej kontrolować, korygować, urozmaicać. W swoim warsztatcie pigmentów używam jedynie do past wszelkiej maści, lub w miejscach gdzie potrzebna jest struktura typu błoto, wydechy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są efekty emaliowe, więc usuwalne whitespirit lub dedykowanym rozcienczalnikiem. Jeśli malujesz akrylami to są w sam raz bo nie reagują z nimi i można sobie dowolnie paciac. Da się aplikować natryskowo, pędzelkiem, można  nimi symulować zacieki, zabrudzenia itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2023 o 19:37, orzechu500 napisał:

Pigmenty są same w sobie dość upierdliwe, trudno kontrolować efekt a możliwości korekty po fixerze żadnych. Dużo lepsze są enamel effects i pochodne oraz oleje - czy to klasyczne z tuby czy np Oil brusher od ammo... jedne i drugie łatwiej kontrolować, korygować, urozmaicać. W swoim warsztatcie pigmentów używam jedynie do past wszelkiej maści, lub w miejscach gdzie potrzebna jest struktura typu błoto, wydechy. 

A jakie polecasz na start by zaczac z washami?  Chodzi mi coś o brudzenie gąsienic, cos zwiazanego z kurzem itp.  Widze ze producent Ak ma duzego rodzaju wiec nie wiem od czegą by zacząc tyle tego jest rodzaju.

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jest tego od groma.uzywam tych od ammo: Nature effects  to efekty typu kurze, błota omszenia itd. Streaking effects to zacieki, engine effects to brudy mechanicznie. Na Yt są filmiki jak ich używać- pokazuje to Mig na konkretnych przykładach. Z praktycznych rzeczy to to, że lepiej mi współpracują z whitespirit niż z odourless thinner ammo. Jeśli chodzi o washe to polecam olejne gotowe lub można samemu przygotować mieszając oleje z tubki z whitespirit. Pamiętaj że wszystkie te zabiegi to tematy punktowe a nie pacianie po całym modelu i potem zmywanie większości 

16795066811114396361446712966486.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.