Skocz do zawartości

Renowacja MAN TG 460A XXL By Bodziek


Bodziek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak nazwa tematu mówi przeprowadzam renowację MANA.

Kupiłem go jakieś 3 miesiące temu i kleiłem na szybkiego żeby zobaczyć jak będzie wyglądać.

Jak się okazało to był mój błąd ponieważ model nie wyszedł za ładnie, wszędzie miałem ślady kleju itp.

Tak więc postanowiłem go odbudować jeszcze raz

Oto kilka fotek:

Zacznę od okładki kartonu która wygląda tak:

a09d97fc0d1355b9m.jpg

 

Po rozebraniu kabiny:

99cc6eab2caa9fc7m.jpg

 

To również kilka części z zewnątrz jak i również wewnątrz kabiny:

90a18c38cc0a3bd9m.jpg

 

Przednia część kabiny sklejona z Globem i zaszpachlowane łączenie nad szybą:

2a627d23577b7391m.jpg

 

Zbiornik który został pomalowany już drugi raz, teraz zrobię tylko opaski chromowane i czarny korek wlewu:

6e9f185afabd943fm.jpg

 

Mam również pomalowane siodło i schodki ale schną na strychu także nie mam jak zrobić zdjęcia

Proszę o wyrozumiałość ponieważ to jest mój pierwszy modelu i już remontowany

Dziś planuję dokleić prawą część kabiny i może zaszpachlować (szparki).

Wkrótce więcej fotek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kabinie chciałem dać biały a zderzaczek zrobić czarny i myślę że chyba tak zrobię. Bartini juz zrobiłem chromowane obejmy ale dzięki za przypomnienie.

I wczoraj miałem mały wypadek i musiałem pomalować atrape na srebrno, co bardzo brzydko wygląda ale tego już się nie da naprawić: D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malujesz aero, czy sprayami ? gdyby brakowało jakiejś części zapraszam, mam na sprzedaż złom Po- MANowy. No i jeśli kabina biała a zderzak czarny.. może by tak kupić spray motipa do zderzaków.. ładny efekt by był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba maluje sprayami i wiem o tym spraju motipa tato mój ma bo kiedyś malował takie zadrapania na zderzaku w TGA u siebie i jest prawie idealny kolor jak w realnym manie także napewno nim pomaluje.

Jawkers nie będę malował ramy i błotników bo to mi sie wszystko ładnie trzyma i nie opłaca mi się malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak bym ja powiedział (przy sklejaniu mojej scani) nie będę malował tej częsci bo nie ma sensu...A jednak JEST! Jak chcesz mieć ładnie

to pomęcz sie i pomaluj -Ja swój silnik malowałem 2 dni ! nakładałem spokojnie warstwy i efekt jak dla mnie jest bardzo zadowalający ;)

(nie tylko silnik -ale dałem przykład )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.