Jump to content
erykko

BMW R75 1\35-MB

Recommended Posts

Chcieliście to macie... Jest to mój ostatnio sklejony model i za razem trzeci pomalowany. Jak widać na zdjęciach nie jest on w 100% pokryty, nie martwcie się, bo jeszcze zrobię poprawki. Co do samego modelu to był on wykonany "dość średnio", szczególny kłopot sprawiły mi felgi, w których znajdowało się sporo nadlewek, poza tym w koszu i podobnych elementach brakowało bolców do lepszego mocowania. Pomniejszenie to 35 razy, ale jakoś sobie poradziłem z tymi małymi elementami, a model kupiłem by pasował do kilku już sklejonych w skali 1\35. Malowałem oczywiście pędzelkiem, bo aerografu jak na razie nie posiadam. Podstawowa farba to Agama (kolor-szary pancerny), opony są pomalowane czarnym Humbrolem, mimo że tego nie widać i wszystko się zlewa. Kalek jeszcze nie przykleiłem bo muszę się oswoić z ich maleńkością i trochę z nimi poćwiczyć. Jeszcze nie malowałem Sidoluxem, ale zrobię to w najbliższym czasie. Na przyszłość raczej nie polecam motorów z tej firmy przynajmniej początkującym modelarzom.

 

 

hpim1685ej6.th.jpg

 

hpim1687qh8.th.jpg

 

hpim1686pq4.th.jpg

 

hpim1688fy9.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pracuj nad nim dalej , kilka obic , wash kurzenie itp. Napisz kilka słów odnośnie jego jakości , i sklejalności , owego czasu popełniłem jednego panzerka I od MB ... Dramatu wiekszego jeszcze nie sklejałem ...

 

Pzd|2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plastik sklejał się całkiem nieźle, tylko tak jak pisałem brakowało mi bolców ułatwiających owe sklejanie. Z drugiej jednak strony plastik nie był do końca podatny na farbę i trzeba było nałożyć kilka warstw. Co do nadlewek to już wspomniałem o tym powyżej. Poza tym miejscami plastik okazywał się zbyt cienki i tym samym łamliwy dlatego też musiałem się ratować i go sklejać (chodzi tutaj np. o ramę).

 

Jak zrobić obicia? Bo tego za bardzo nie znalazłem na forum. Co do washa to

chętnie spróbuję tym bardziej, że kupiłem już farby w plastyku. Jeśli chodzi o kurzenie to nie mam jak na razie pigmentów, może polecisz konkretnie coś do tego modelu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicia na początek rób w sposób najprostszy , jeśli nie posiadasz cienkich pędzelków , kup pędzelek 000 ewentualnie 00 . Wymieszaj czarną farbę z białą ( akryle najlepiej , pactra , MM , valleyo itp ) tak aby uzyskać ciemniejszy odcień szarego koloru , dla urozmaicenia możesz jedne odpryski robić ciemniejsze , inne jeszcze np. dodając kapke brązu do siwego . Odpryski chyba wiesz jak wyglądają więc nie będe sie rozpisywał. Co najważniejsze to odpeyski rób głównie na krawędziach , miejsca te były najbardziej podatne na uszkodzenia , a w głebi płyt już mniej obić rób. Zresztą jak chcesz.

Jeżeli nie posiadasz pigmentów , a posiadasz aerograf , możesz model przykurzyć za pomocą farby akrylowej ( odcienie ziemi , błota itp ) puszczając mgiełki z aerka, a jak nie masz i aerografu to metodą suchego pędzla przecierke jakimś berzowym czy innym kolorem podobnym do kurzu zrób w tych miejscach co chcesz.

Co do modelu , pokryj go lakierem na połysk czy sidoluxem, daj kalki , zrób odpryski , daj washa i wtedy będzie good jak na początki.

 

Pzd|2

Share this post


Link to post
Share on other sites
MIGi są dobre i sprawdzone.

Może jakiś adres do sklepu internetowego, gdzie obcykałbym nr seryjne?

 

Dzisiaj przedstawiam nowe zdjęcia-po naklejeniu kalek. Niestety wszystkich nie udało mi się nakleić bo po prostu mają złą skalę, kalki są najzwyczajniej w świecie za duże i tym samym wystają ponad krawędzie przeznaczonych dla nich elementów. Poza tym muszę trochę ponarzekać, bo kalki nie chciały się

trzymać powierzchni, ciężko było je polakierować Sidoluxem, bo z każdym ruchem pędzla zmieniały swą pozycję. Ale tyle narzekania, mimo wszystko podoba mi się odwzorowanie kolorów, jednym słowem walory estetyczne kalek. Poniżej przedstawiam zdjęcia.

 

10a50bf34689c7c2.jpg

 

fc157960a6c263a4.jpg

 

76748b26da7995b9.jpg

 

9a6a2bb668226f6a.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może jakiś adres do sklepu internetowego

 

Tosz masz internet to co za problem poszukać ...

 

Jak pigmenty ( agama & MIG ) to troche znajdziesz tu:

http://www.jadarhobby.pl/

 

No i na allegro jest Migów sporo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę się błyszczy jak jakiś sportowy ;) i ma parę niedociągnięć, ale nie będę się czepiał, bo sam nie robię idealnie. Ale ten czerwony krzyż i karabin maszynowy jakoś tak razem nie halo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurcze, mi wzrok już wysiada od siedzenia przy kompie po nocach czy też on jest cały czarny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kurcze, mi wzrok już wysiada od siedzenia przy kompie po nocach czy też on jest cały czarny?

No mi też się wydaje, ze jest czarny. Ale to teutoński motocykl, zatem czerń pasuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.