Jump to content

Bf110e 1/72 Eduard

Rodman
 Share

Recommended Posts

Cześć Wszystkim, 

Wróciłem do sklejania po długiej przerwie, i stwierdzam że średnio mi to idzie, więc przychodzę do Was, może się czegoś nowego nauczę. 

Skończyłem ostatnio BF110e 

IMG-20230228-185724.jpg

IMG-20230228-190130.jpg

IMG-20230228-190047.jpg

IMG-20230228-185930.jpg

Zdaje sobie sprawę jaka amatorka zaszła przy szybkach, jakim cudem ja tego nie zabezpieczyłem, do dziś się zastanawiam. 

Generalnie na Konstruktywna krytykę liczę 

Dziękuję z góry 

Podkład- Spray noname

Farby-Humbrol Acrylic 

Pędzel- Winsor&Newton 667 angled. 10mm, drobniejsze detake- artstudio (prawdopodobnie jakaś chińszczyzna) 

Finish: błyszczący Pledge(taki sidolux) 

Matowy Winsor&Newton "matt UV varnish" 

Panel liner-AMMO acrylic wash 

Weathering-Winsor&Newton oil+ white spirit 

Napotkałem kilka problemów podczas budowy, może ktoś poradzi magiczny sposób. 

Maluję pędzlem wszystkie warstwy oprócz podkładu ofc, problem pojawia się kiedy po nałożeniu i washa, muszę położyć końcową warstwę. Okrutnie się toto rozmywa i zostawia smugi. Generalnie preferowałbym nie kupować sprayu przynajmniej zanim nie zejdę z tego co mam w butelce.  

Jak narazie nie planuje przerzucać się na aero, bo to jednak wydatek  rzędu pewnie kilka stów, bo zakładam że chińczyka za 50 zeta się nie opyla. 

I jeszcze jedno jeśli można, jak mi się model nie spasuje powinienem użyć wypełnienia, używacie tych markowych czy jest opcja jak z sidoluxem? 

Pozdrawiam

Edited by Rodman
zdjecia