Skocz do zawartości

Ba-10 Zvezda 1:35


szlachcik1

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, miałem kilka chwil zwątpienia ale jakoś się przemogłem i go skończyłem, najwięcej problemów z podwoziem (chodzi o koła) dlatego je dość mocno ubłociłem by nie było widać odstających felg :P ogólnie fajnie się sklejało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzenie suchymi pastelami, zacieki farbami olejnymi, cały biały kamuflaż gąbką zaś odpryski farby - zdrapywałem żyletką i w te miejsca poprawiałem kolorem podstawowym

 

Trochę większe zdjęcie

 

73ddc0ca1c5ab807m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, bardzo mi się podoba to zimowe malowanie szczególnie te zacieki oraz to ziemiste przełamanie białego. Nie tak dawno robiłem BA-3 i w zasadzie nie miałem większych trudności z elementami konstrukcyjnymi. Fakt, przy Zvezdach trzeba bardziej intensywnie myśleć co się robi niż, przy innych modelach.

Ale suma sumarum jest co oglądać.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to wygląda tak że np. zapałką wyciągam trochę białej farby z pojemniczka (ja używam pectry) i przerzucam to na kartkę, potem biorę zwykłą gąbkę do mycia naczyń tnę ją na małe części i maczam delikatnie jeden z tych kawałeczków w tej farbce i "paćkam" nim model czasami bardziej dociskając gąbkę a czasami mniej. Trzeba uważać by nie porobiły się zacieki więc najlepiej nadmiar farby z gąbki "wypaćkać" za w czasu na czystej kartce przed nałożeniem na model, a na sam model nakładać resztki tej farbki znajdującej się na gąbce. Czynność tą wykonuję po kilka razy w niektórych miejscach dzięki temu mam zróżnicowany w odcieniach kamuflaż. Miejscami widać przebicia do koloru podstawowego a czasami widać cały czysty biały odcień, co daje efekt białego, starego, odpadającego w niektórych miejscach zimowego kamuflażu, do tego potem dochodzą obicia i wash a efekt jest bardzo zadowalający Trzeba tylko brać pod uwagę to, że po takiej metodzie malowania modelu, pancerz nie zostanie gładki taki jak był tylko miejscami będzie troszeczkę chropowaty... Na początku (chodzi o maskę i dach) robiłem to samo ale chusteczką higieniczną i efekt jest podobny a jak dla mnie nawet trochę lepszy ale na modelu zostają włosy od chusteczki i musiałem je zeskrobywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, ta metoda jest naprawdę DOBRA. Efekt jaki uzyskałem na próbce jest jak dla mnie kapitalny. Człowiek uczy się cały czas.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.