Skocz do zawartości

Vickers Valentia, 70 Sq. RAF, Egipt 1941, Contrail (waku) 1/72


JWM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Kolejna wakuforma, w dużej części uzupełniana odlewami żywicznymi i innymi sztuczkami modelarskimi. Vickers Valantia to  angielski drugowojenny samolot bombowy  z silnikami Bristol Pagasus (jak nieprzymierzająć nasz Łoś! - od którego raczej znacznie się różni...). Ta wersja wprowadzona do służby w 1934 roku. Malowanie z Egiptu, 1941, z 70 Sq. RAF. Reportaż z budowy jak i ustalanie szczegółow malowania etc. do pośledzenia na Britmodellerze. Zauważyłem dzisiaj, że regulamin nie zezwala na dołączanie linków stąd dla zainteresowanych rada -  trzeba w google wpisac JWM, Valentia,

Britmodeller. 

Pozdrawiam

JWM

 

 

valentia DSC09156.jpg

valentia DSC09155.jpg

valentia DSC09154.jpg

valentia DSC09153.jpg

valentia DSC09152.jpg

valentia DSC09151.jpg

valentia DSC09150.jpg

valentia DSC09148.jpg

valentia DSC09147.jpg

valentia DSC09146.jpg

valentia DSC09145.jpg

valentia DSC09144.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam szanownego Kolegę - walka z vacu w moim przypadku skończyła się totalną klapą ( Sum to miał być).  Z drugiej strony - rozumiem - wszak w vacu można znależć wiele ciekawych i niespotykanych we  wtrysku  perełek. Jak mniemam Kolega zna stronę :https://www.oldmodelkits.com/index.php?g=vacuform-model-kits&mat=vacuform

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, barszczo napisał:

Szacunek za walkę z naciągami wink4.

Dzięki! Z takim angielskim wynalazkiem ( nazwywa sie to EZ ) naciągi nie są trudne, ale przyznaje, tu trzeba było dobrze przemysleć, kiedy zrobic które...

53 minuty temu, Endrju napisał:

Ależ to niezwykła konstrukcja. Ciekawy. Taki model I jeszcze vacu to jest prawdziwe wyzwanie. Tylko pozazdrościć cierpliwości.

Dzięki! To tzw. samolot kolonialny, wywodzący się wprost z koncepcji bombowców I wojny. Transportowiec z możliwością użycia jako bombowiec przeciw rebelii mającej piechotę i co najwyżej jazdę na koniach... Ale był używany też z powodzeniem przeciw Włochom przy wyzwalania Abisynii w 1940-41 (jako transportowiec i bombowiec nocny) a także w ataku na Persję. Najdłużej latały w Indiach, mam zdjęcie rozbitego przy lądowaniu podpisane "luty 1945" ! 

 

15 minut temu, boberm1 napisał:

Podziwiam szanownego Kolegę - walka z vacu w moim przypadku skończyła się totalną klapą ( Sum to miał być).  Z drugiej strony - rozumiem - wszak w vacu można znależć wiele ciekawych i niespotykanych we  wtrysku  perełek. Jak mniemam Kolega zna stronę :https://www.oldmodelkits.com/index.php?g=vacuform-model-kits&mat=vacuform

.

Dziękuję! Ja mam jakąś przyjemność z dłubania wakufom, chyba rzeczywiście chodzi o to, że powstają bryły samolotów, których wcześniej się nie widzialo... Dzięki za link - nie zanałem go! 

 

Pozdrawiam

JWM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.