Jump to content

Robaczek Świętojański, czyli Firefly Mk.I

Toff
 Share

Recommended Posts

Tak w ramach odpoczynku od okrętów dłubałem ostatnio przy Fairey'u Firefly'u Mk.I, który wreszcie nareszcie powstał - w malowaniu 1771 dywizjonu FAA z roku 1945, bazującego na pokładzie HMS Implacable, który pływał wtedy "w tę i wewtę" u wybrzeży upadającej Japonii.

Żaden szał, produkt Chematic/Gomix'u to jakiś stary ruski dramat. Tyle że w nowym pudełku. Jego jakość można określić jako bylejakość. Sytuację ratują nieco wyśmienite kalkomanie Techmodu. Kupiłem go już dość dawno (wtedy takie pojęcie jak aparat cyfrowy było mi obce ;) ), zacząłem i oczywiście po jakimś czasie zapał minął, a model powędrował do szuflady.

Jakiś czas potem wyciągnąłem go i tak etapami sobie powstawał...

th_faireyfirefly_1.jpg

W takim stanie jak poniżej znowu odstał chyba ze dwa lata, po czym pomalowałem spód kadłuba i...

th_firefly_2.jpg

...znowu odstawiłem na rok :P Ale jak już rzekłem powyżej, znudzony kartonem i okrętami wyciągnąłem model, zdmuchnąłem kurz i wziąłem się za malowanie.

th_firefly_3.jpg

Aż nadszedł wreszcie ten szczęśliwy dzień, w którym położyłem finalną warstwę lakieru i skończyłem mordęgę z tym jakże niewartym włożonego weń nakładu pracy modelem.

th_firefly_4.jpg th_firefly_5.jpg

th_firefly_6.jpg th_firefly_7.jpg

I na koniec bonusik - największa bylejakość wśród części składających się na model - oszklenie... (W trakcie i po zakończeniu budowy modelu).

Jak coś takiego można w ogóle wypuścić do sprzedaży!? :P

th_oszkleniefirefly.jpg th_oszkleniefirefly1.jpg

Jak coś takiego można w ogóle wypuścić do sprzedaży!? :P

Można...te wypraski mają tyle lat co podejrzewam,my razem.

Śliczny świetlik...aj jak ten mysliwiec mi się podoba. Mam takiego jednego,chciałem zrobić w wersji TT I-czyli z zestawu Froga robota praktycznie od podstaw...-ale spuchłem. Ale moze się doczeka...

Noo,i golnie podwozia raczej srebrne...

Poza tym to z takiego zestawu więcej się nie dało wyciągnąc. czysto zrobiony,malowanie tradycyjne.