Jump to content

FJ43 w skali 1/35 od AK

Lipcuch
 Share

Recommended Posts

Witajcie!
Przedstawiam swój kolejny skończony model.
Do wykonania modelu posłużył zestaw od AK "FJ43 SUV with hard top" o numerze 35001, wzbogacony o dodatki z innego zestawu AK 35006 "IDF Accessories".
Model wymagał minimalnych poprawek (ścinanie nadlewek i szpachlowanie wypychaczy).
Przy malowaniu wykorzystałem farby od AK i Tamiya.
Brudzenie: pigment od AK i 24hobby, mieszanki różnych odcieni farb.
Zapraszam do galerii poniżej. Jeśli wystąpią problemy ze zdjęciami zamieszczam dodatkowo link do galerii na google https://photos.app.goo.gl/zFSAN6mRdA94VPRbA.

AIL4fc-XerEfLa0Yz1Zh8kovltkggMPi67IdqX2rAIL4fc8O5l4Eitm_40mAzSM0Cw4BbqH3aKTM5T_8AIL4fc9Gby9ILrPM4fDJNpr-qRfuAqrBTkxRx7lEAIL4fc-3mxO9zrPAna82NK0APlCdnFQGGJQHOz88AIL4fc9ERyRl46Ewf5ErgRgkoViWoJP8miE7nRPhAIL4fc8dEsLFacPKoJrJmo-YzqczxSZyIPmhyVN3AIL4fc_HvthV5YWWQ-PlfbYsahJ5nzwZ3kDIVQUh

Edited by Lipcuch
  • Like 6

23 godziny temu, chorąży napisał:

Świetna winetka, podoba mi się :) może trochę do kompletu sceny brakuje pacynki  :)

Nie umiem w ludziki... Myślę, że efekt był by odwrotny z moim brakiem umiejętności w tym temacie.
No i dzięki za miłe słowa. 😉

12 godzin temu, maverick0909 napisał:

Napisz proszę z czego zrobiłeś podłoże piaszczyste? To jakaś mata?

Napiszę to z perspektywy warsztatu jak to robiłem kolejnościowo.
- Blok styroduru dostosowany wymiarami do ramki od zdjęcia
- Po uformowaniu go wstępnie nożykiem, użyłem kleju do drewna (Pattex Wood Glue), rozprowadzając go równą warstwą po stronie nie będącej w ramce
- Następnie zasypałem całość mieszanką piasku (to co było pod ręką) i żwirku zapachowego dla kotów (taki bardzo drobny wkład zapachowy). To z czym klej się nie związał samo odpadło, czyli mówiąc ładniej usunąłem nadmiar
- Dostosowałem nożykiem całą podstawkę konkretnie pod model, poprawiłem te miejsca stosując powyższą metodę
- Malowanie, brudzenie itp.
Mam nadzieję, że napisałem to jasno i przejrzyście... Nie jestem mistrzem słowa.