Jump to content

chorąży

Members
 • Content Count

  543
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by chorąży

 1. Całkiem zgrabny pojazd wychodzi. Podoba mi się. Jedyne, co warto wziąć pod uwagę, to to, że on w większosci był zbudowany z drewnianych desek :)
 2. Temat bardzo ciekawie się rozwija "niemcy" w szeregach Syryjczyków :)
 3. Świetny pomysł z tym Dragonem, on ma masę zbędnych części, które po sklejeniu poniewierają się, a jak później trzeba, to zazwyczaj nie można ich znaleźć. Ten Niemiecki może z okresu 1945 i walk na Węgrzech w okolicach Balatonu, tam działały doborowe oddziały niemieckie dołożysz mu później przeciwnika w postaci su-100 zvezdy i będziesz miał komplet. W kilku ostatnich czeskich Modelarzach były artykuły na ten temat, jak wrócę sprawdzę czy są tam zdjęcia tych dział i w razie zainteresowania mogę na private. ps. z ciekawostek, w ostatnim Modelarzu jest wywiad z Irańskim Modelarzem, także
 4. Linka radykalnie podnosi atrakcyjność modelu, a wykonuje się ją bardzo prosto, te części są w 100% przygotowane do linki. Obie ostatnie ciężarówki zvezdy mają pełne przygotowanie pod linki !! Mustang ma dodatkowo otworki :)
 5. No nareszcie :) , też mnie coś takiego lub podobnego korci, tylko w barwach Syrii :)
 6. Kamaz rewelacja :) ( oba) koła żywiczne robią niesamowite wrażenie i świetnie dopełniają całości, te zestawowe nie umywają się do nich. Przy okazji, dłubiąc "Pancyra" uważam, że niedługo wypuszczą 4 osiową wersję Kamaza. Mają ją w zasadzie gotową, brakuje im "paki" w zastępstwie systemu plot. Może coś specjalnego, jakiś system łączności troposferycznej czy inna "krasucha" :) W każdym razie ja nadal w pierwszym rzędzie oglądam...
 7. Szkoda, ze taka cisza, z drugiej strony Master Box wypuszcza figurki desertbattle https://www.themodellingnews.com/2020/08/masterbox-threenew-kits-of-september.html#more będzie jak znalazł :)
 8. Też fajny, nowe wypraski, z atrakcyjnym malowaniem, a w sumie "przemknął", niestety nie używany w LWP ...
 9. To nie jest zły model, bardzo podatny na "dłubanie", dodali by nowe gąski zamiast tych "gumiaków" i to już zdecydowanie podniosło by "jakość"..
 10. Podoba mi się, a i tematyka "niszowa" 😀
 11. Ten wygląda na stare wypraski w nowym pudełku, nawet kalki te same jak w starym, numer też jest niski... a może się mylę..
 12. To jest kolejna wersja, zwróćcie uwagę na różnice, poza belką "policji",inną klimą, inne reflektory z przodu a także pojemniki, sponsony, zbiorniki paliwa pomiędzy kołami. To ta była/jest głównie w Syrii, w barwach tych jakie spotykają konwoje USA czy patrolują wraz z Turkami. Poza tym można dodać zdalnie sterowane stanowisko strzeleckie, jest w komplecie z "nowym" tigrem zvezdy, a on pasuje do kompletu z Syrii, ten z podwyższoną maską.
 13. Fajny, podoba mi się...
 14. Dziękuję za info. Próbowałem jak piszesz, niestety klej szybciej zasychał niż zdążyłem wstawiać kulki. No nic muszę potrenować.
 15. Jaką technologię używasz do klejenia kulek BGA ? Jaki aplikator ? ? wilgotny pędzelek ? Najpierw trasujesz i nakłuwasz miejsca pod kulki ? czym kleisz ? Jeżeli możesz, to podziel się doświadczeniami... Wiem że "w sieci" są filmiki, ale lepiej zapytać praktyka. Nigdy nie używałem kulek na "masową skalę" a spodobał mi się jeden dziwoląg z I w.ś a on ma mniej więcej milion nitów, dlatego pytam..
 16. To znasz ? http://rc-slask.pl/watek-1123-strona-1.html
 17. W sumie - szkoda, ale tak to bywa :) ...
 18. Napiszcie coś bliżej o tych wydawnictwach !! Nic nie było o tym słychać wcześniej..
 19. Fajny, dołączam do "kolejki"...
 20. Sugeruję spojrzeć na stopkę z informacjami o Koledze Maverick33. Z tego powodu liczę też na wersje "komercyjną" tego modelu http://www.adwproject.opole.pl
 21. THX za info. Cieszę się że coś się ruszyło 😀
 22. Cudownie, a coś bliżej ?
 23. Ja nie mam takich zdolności i umiejetnosci, ale może by "ktoś" pokusił się i opracował zestaw 1/35 tego pojazdu, patrzac na Honkera czy słyszac w środowiaku, nie powinno być problemu ze zbyciem takiego zestawu. Dla zainteresowanych na private mogę jutro poskanować i rozesłać, oczywiście tylko i wyłącznie do celów związanych z dyskusją ale o ile wiem to prawa autorskie dawno wygasły wiec spoko.. ps. w modelarzu 3.1981 r. jest plan "Żuk A15M", też mam ..
 24. chorąży

  Star 266

  W modelarzu o nr. 08 i 09.1983 r. opublikowane zostały plany tego pojazdu...
 25. Sugestia: Blaszane błotniki, druciane uchwyty - także te mocujące kolce na gąsienice itd, blaszane od zera zasobniki, nowe troki = to wszystko zerowy koszt, bo to można domowym sposobem. Lina holownicza z miedzianej linki 1,5 kwadrat. Gąsienice pomaluj farbami olejnymi, lepiej to kryją, spawy i fatkura i wychodzi całkiem fajny model.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.