Jump to content

chorąży

Members
 • Posts

  661
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by chorąży

 1. "Wschodni Koktail cz. 1 kod W31 Firma chyba YNOT Dystrybucja Jadar Model s.c. mam 2 części. to ma ze 20 lat.
 2. I masz rację. Ja z przyzwyczajenia kupiłem Zvezdę, w związku z tym że na temat Shermana wiem tyle co z "Na imię jej było Lily" i "Monte Cassino" Wańkowicza, postanowiłem zagłębić temat, tylko i wyłącznie z tego powodu moje pytania. Poza tym spodobałą mi sie taka przeróbka, bo lubię sobie czasami podłubać. " "
 3. Yandex to to samo co Google tylko Rosyjsko-Holenderskie, czyli np. w google wpisujesz yandex gdzie trafiasz na ich wyszukiwarkę i tam mają większą bazę i zdjęć i innych dokumentów. Szukasz hasł jak w google. Zreszta w google też przekieruje na youtube gdzie są filmiki z tych przeróbek/modyfikacji i skrót do ich kanału...
 4. Apropos m4a2 Zvezdy. Pod hasłem "Siberian scale" (najwięcej na YANDEX) można obejrzeć filmiki z demonstracja i opisem modyfikacji modelu "shermana" jakie trzeba wykonać, aby odpowiadał rzeczywistym pojazdom. Opisują i zmiany w wózkach jezdnych i w kadłubie i w wieży.
 5. Dziękuje z kolejne informacje. Reasumując i dla laika w zakresie Shermanów, czy z zestawu Zvezdy można wybudować model pojazdu w jakim walczył por. Tymieniecki, jeżeli nie to czym się różnił ?
 6. apropos por. Tymienieckiego, w książce A.A. Kamińskiego "Baśka, Wanda i inne wszystko lub prawie wszystko o nazwach własnych pisanych na sprzęcie Polskich wojsk lądowych i formacji paramilitarnych" na stronie 256 jest zdjęcie opisane Sherman Markiza kolejnego zastępcy dowódcy 3 szwadronu, por. Bohdana Tymienieckiego. Pomóżcie zidentyfikować typ pojazdu. Z wspomnień porucznika wynikało ze był Shermad diesel. Ze zdjecia kadłub m4a2 z dospawanym dopancerzeniem wieża wyglada na 75 mm. On pisał o nazwie własnej na lufie a tu jest na burcie...
 7. chorąży

  SMK Takom 1:35

  Podoba mi się, brawo :)
 8. Świetna podpowiedź, jeszcze prośba o wskazanie jakie wersje były używane przez Nasze jednostki. Z kontekstu rozmowy rozumiem iż posadzenie wieży 76 mm na kadłub m4a2 umożliwi wykonanie Shermana w Polskich barwach (Włochy) ?? Drugie pytanie. "Na imię jej było Lily" czy są dostępne zdjęcia czołgów por. Tymienieckiego ? Jeździł i na Crusadrer i Sherman i wszystkie one to "Lily" ?? Ktoś spotkał się z jakimś opracowaniem na ten temat ?
 9. Kalki dla Francuza ciekawsze i barwniejsze niż jankesa spryciarze ..
 10. No faktycznie, dlatego nie dodali kalek z gwiazdą, tylko francuz i jankes Czyli zamieniając w pudełkach, mogą wypuścić jeszcze 2 wersje francuz, ciekawe malowanie.
 11. Nie widziałem tego nowego Shermana ale wydaje się iż ten zestaw to jest właśnie wariant 3 o którym piszesz. Wątpię aby zrobili i nowy kadłub i nową wieżę, raczej do kadłuba m4a2 dodali nową wieżę 76mm a z wyprasek wynika iż są 2 warianty wieży z różnymi sufitami, a więc włazami ...
 12. zdjęcie tylko do celów dyskusji szkoda, że nie wydali jeszcze zapowiadanych busików uaz w 1/35
 13. Tak, o tym myślę. W Zvezda działo z hamulcem wylotowym, kadłub z m4a2 a więc prawie doskonały jak na tą cenę, co z tego jak z tego zestawu polskiej wersji nie wykonamy, no chyba, że tego z orłem na burcie ze słynnego zdjęcia z Żołnierza Polskiego gdzie przedstawiali braterstwo broni, albo z pierwotnego pomnika w Gdańsku, gdzie ta wersja stała jako "polski" zamieniony później na t34 76.
 14. Niesamowite, podziwiam umiejętności. Model rewelacja, klasa światowa ...
 15. Fajny, podoba mi się... Zastanawiałeś sie nad winetką ?
 16. .. i jak tam postępy z "budowlanką " ??
 17. Nie mam lepszego aparatu, pojutrze syn mi obfotografuje i wystawię. Tigra też obiecałem lepiej obfotografować.. Moje odczucia: model fajny ale jakby bez "duszy" aż się prosi otwarte włazy, obrotowy radar itd. Model taki akuratny: skleić i wystawić. Porównując ze zdjeciami odwzorowali wszystko, składa się jak klocki lego. Po prostu wszystko ze sobą pasuje. Dał mi dużo satysfakcji przy sklejaniu , ale jednak czegoś zabrakło Polecam każdemu bo to wielkie i ciekawe kształtem bydle...
 18. Kolejne stadium przygody z Tor-em . Gąski krzepną (popełniłem babola, ale nie bede poprawiał ze względu na super glue). Kadłub po sido, druciki pouzupełniane. Cóż, zobaczymy co z tej bryły da się wyciągnąć przy pomocy olejów .
 19. Twój model mi się podoba. Teoretyzując: kurzenie to jedno a błocenie to drugie. Osobną kwestią są poradniki, bo promują "chemię" konkretnego producenta. Jak pojazd jest ubłocony to raczej nie jest ukurzony bo jest mokro, wilgotno .Jak jest ukurzony, to raczej nie ma błota bo zdążyło odpaść, zwłaszcza z powierzchni ruchomych. Popatrz na swój samochód. W modelarstwie albo robisz dzieło sztuki albo model. Sorry ale takie jest moje zdanie. I jeszcze raz: Twój model mi się podoba, byle byś nie "przedobrzył". Są zdjęcia pojazdów ZSRR które wyglądają jak prosto z fabryki, a przyczyną jest sucha i ciepła pogoda, mimo iż od dłuższego czasu są używane w boju. Model ma Tobie sprawić satysfakcję i Tobie się podobać, a inni , to forum znane jest z ........ i zraziło nie jednego początkującego (i nie tylko)modelarza bo jakiemuś teoretykowi się nie podobało. reasumując: Nawet na wojnie pojazdy myto i "ropowano" bo po prostu po potyczce najnormalniej w świecie śmierdziały z różnych przyczyn, nawet z tego powodu, że rozjechały zdechłą krowę.
 20. Skoro poległeś z pigmentami, to proponuję suche pastele. Zalety: są tanie i dostępne, jest szeroka paleta barw. pastele zdrapujesz ze słupka i pędzlem brudzisz powierzchnie. Niekoniecznie trzeba gruntować, ale jak byś musiał to są matowe lakiery (werniks) w areozolu, które nie zmieniają barwy pasteli a ją gruntują, ja używam coś takiego https://loveart.pl/product-pol-121953-Fiksatywa-w-sprayu-300ml-Koh-I-Noor.html. na tym marnym zdjęciu poniżej trochę widać brudzenie pastelami...
 21. Fajne, czekam na kolejne relacje :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.