Jump to content

chorąży

Members
 • Posts

  642
 • Joined

 • Last visited

Reputation

50 Excellent

Personal Information

 • Location
  Ober Szlezjen
 • Interests
  różnorodne :)
 • Occupation
  emeryt :)
 • Website

Recent Profile Visitors

873 profile views
 1. Nie mam lepszego aparatu, pojutrze syn mi obfotografuje i wystawię. Tigra też obiecałem lepiej obfotografować.. Moje odczucia: model fajny ale jakby bez "duszy" aż się prosi otwarte włazy, obrotowy radar itd. Model taki akuratny: skleić i wystawić. Porównując ze zdjeciami odwzorowali wszystko, składa się jak klocki lego. Po prostu wszystko ze sobą pasuje. Dał mi dużo satysfakcji przy sklejaniu , ale jednak czegoś zabrakło Polecam każdemu bo to wielkie i ciekawe kształtem bydle...
 2. Kolejne stadium przygody z Tor-em . Gąski krzepną (popełniłem babola, ale nie bede poprawiał ze względu na super glue). Kadłub po sido, druciki pouzupełniane. Cóż, zobaczymy co z tej bryły da się wyciągnąć przy pomocy olejów .
 3. Twój model mi się podoba. Teoretyzując: kurzenie to jedno a błocenie to drugie. Osobną kwestią są poradniki, bo promują "chemię" konkretnego producenta. Jak pojazd jest ubłocony to raczej nie jest ukurzony bo jest mokro, wilgotno .Jak jest ukurzony, to raczej nie ma błota bo zdążyło odpaść, zwłaszcza z powierzchni ruchomych. Popatrz na swój samochód. W modelarstwie albo robisz dzieło sztuki albo model. Sorry ale takie jest moje zdanie. I jeszcze raz: Twój model mi się podoba, byle byś nie "przedobrzył". Są zdjęcia pojazdów ZSRR które wyglądają jak prosto z fabryki, a przyczyną jest sucha i ciepła pogoda, mimo iż od dłuższego czasu są używane w boju. Model ma Tobie sprawić satysfakcję i Tobie się podobać, a inni , to forum znane jest z ........ i zraziło nie jednego początkującego (i nie tylko)modelarza bo jakiemuś teoretykowi się nie podobało. reasumując: Nawet na wojnie pojazdy myto i "ropowano" bo po prostu po potyczce najnormalniej w świecie śmierdziały z różnych przyczyn, nawet z tego powodu, że rozjechały zdechłą krowę.
 4. Skoro poległeś z pigmentami, to proponuję suche pastele. Zalety: są tanie i dostępne, jest szeroka paleta barw. pastele zdrapujesz ze słupka i pędzlem brudzisz powierzchnie. Niekoniecznie trzeba gruntować, ale jak byś musiał to są matowe lakiery (werniks) w areozolu, które nie zmieniają barwy pasteli a ją gruntują, ja używam coś takiego https://loveart.pl/product-pol-121953-Fiksatywa-w-sprayu-300ml-Koh-I-Noor.html. na tym marnym zdjęciu poniżej trochę widać brudzenie pastelami...
 5. Fajne, czekam na kolejne relacje :)
 6. Thx, ale co z tego skoro zdjęcia ciul.....te... :)
 7. Dużo uproszczeń trochę nadlewek, ślady po połączeniu form, trochę jam skurczowych, jednakże jak na razie to skałda się jak klocki lego. Martwi mnie trochę bo wyglądem zaczyna przypominać żelazko. Tutaj szykuje przeróbki, co najmniej otwarte osłony urządzeń celowniczych elektroniczncyh, okablowanie anteny, antena obrotowa, gdyż w zestawie tylko w jednej pozycji, patrząc ot do tyłu z możliwością złożenia. Moze ktoś pokusi sie o blaszki anteny systemu iff czyli tego nad antena dookólną, gdyż w rzeeczywistości to jest siatka. Malowanie, tylko jednolite. Iran ma ciekawe, niestety nie ta wersja więc pewnie Hmejmim.
 8. Kolejny wekkendowy model do kompletu. Przyspieszona relacja z budowy. Stan jak teraz po tygodniu wieczorów.
 9. Kalik otrzymałem jako prezend za co jeszcze raz dziękuję Koledze Adamowi Oryginalny pojazd w tych barwach to jeden z 4 (chyba) służących do ochrony Bazy Hmejmim w Syrii więc prawdopodobnie użytkowany przez jednostki piechoty morskiej FR. Pierwotnie miało być okablowanie, ale po wykonaniu środka okazało się iż kompletnie tego nie widać. Koła na glucie ponieważ planuję makiete wiec koła będą docelowo brudzone w deseń jak makieta. Model, jak zaznaczyłem składa sie sam, nie ma potrzeby szpachlowania, polecam każdemu. Adam, jeszcze raz dzięki za kalki...
 10. Kolejny projekt, w zasadzie wekkendowy, gdyż zestaw składa się sam... Poniżej kilka fotek z budowy.
 11. Tor już w sklepach. w zbyt obszernym pudle 2 zgrzewki z ramkami. Model spaspowany, ale "ubogi" a więc w zasadzie wszystkie "włazy", "otwory" odlane ze ścianami itd. Nie ma możliwości otwartego kontenera z rakietami. Bez zbędnych (moim zdaniem) podziałów części czy podzespołów. Co nie zmienia faktu, że będzie z tego efektowny model. Ramki bez nadlewek jam skurczowych itd. Dużo drobnych detali.
 12. Świetny !!!!! , powinieneś w tle 1 grosz położyć, bo pisząc o "malowaniu wzorków" nie każdy ma wyobrażenie "wielkości" tej wieży :) Kulki nitów jakiej średnicy ??
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.