Jump to content

chorąży

Members
 • Content Count

  459
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

27 Excellent

Personal Information

 • Location
  Cieszyn
 • Interests
  różnorodne :)
 • Occupation
  prawie emeryt :)
 • Website

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. I co, spróbowałeś ? Jak chcesz to wystaw zdjęcia, doradzimy, spokojnie nikt nie będzie się wymądrzał czy śmiał.. Nie jestem właścicielem ale bardzo mi się spodobała czyjaś makieta/wineta więc wystawiam ja do celów poglądowych, spróbuj zrobić podobną, zainspiruj się nią ..
 2. Fajny, podoba mi się. Muszę sobie też takiego sprawić :)
 3. Uzupełniając: Ten Ził straży pożarnej do dzisiaj użytkowany jest w niektórych naszych OSP, zdjęć jest bez liku. Ten Ził z "budą" to jest przepak do którego dołożyli figurki :) Świetny materiał się szykuje :) Może jeszcze "ktoś" figurki Straży Granicznej wyda na fali "Watahy" :)
 4. W "drucianym" drzewie masz mocno rozbudowane korzenie :) Smaruję miejsce gdzie ma być drzewo cieńką warstwą kleju do kafelek, kładę gotowe drzewo klej rozsmarowuję po korzeniach, jak trzeba to maluję ale zazwyczaj pędzlem albo farbą w spraju, bo nie chce mi sie myć aerografu, jak wyschnie to zasypuję posypką i sadzę ewentualnie trawę, ale jest to utrudnione bo drzewo przeszkadza. Zrób sobie prosta winetę na próbę, jakieś drzewo, kawałek murka z płyty gipsowej z wydrapanym rylcem zarysem kamieni... Zobacz na Stalker w sci fi a także np. Wiedźma czyli Helcat z pancerki tam są świetne zdjęcia poglądowe. Niestety sam musisz sobie wypracować technikę, możemy Ci tylko podpowiadać, ale jak pisałem, zacznij od prostego, a dopiero później ten Twój ambitny projekt.Puki nie ma sniegu idź na spacer i zbierz resztki suchych ziół czy innych korzonków, bo się przydadzą.. Ostatnio kupiłem w Kastoramie po 16 zł za puszkę farby akrylowe w sprayu do renowacji mebli, są pod ręką do malowania terenu czy podkładu, nie zawsze chce się myć aerograf po pomalowaniu kawałka powierzchni :)
 5. Tak mi wychodzi z klejem do kafelek najtańszym bez patrzenia na markę, mieszam do konsystencji jaka mi pasuje. Zdjęcie *845.jpg ten brązowy prostokąt to czysta ziemia, reszta pierwsze sadzenie trawy 6 mm i kilka ręcznie robionych z włosia do uszczelniania rur kępek traw..
 6. Ja ( to mój schemat postępowania i nie znaczy ze prawidłowy) robię tak: 1. rysunek 1:1 na paierze (rzeczywiste rozmiary rozstawienia itd. Płyta styroduru albo styropianu o odpowiedniej wielkości. Jak nie mam to z 2 sklejonych klejem uniwersalnym wzmocnione z obu stron siatką do łaczenia płyt gipsowych. 2. Ukształtowanie terenu przy pomocy kawałków styro* Jak najbardziej zblizone o planowanego ukształtowania 3.Warstwa kleju do kafelek, jak stromo to wzmacniam siatka do gipsu, bandażem, jakąś inna siatką czasami na mokre sypie drobne kamyki, odłamki skały itd. 4. Maluje to na brązowo, odcienie brazowego, zcarnego, siwego, a czasami kilka kolorów. 5.Oklejam balsą brzegi 6. Smaruję wikolem 1:1 i posypuję całość wysuszoną ziemią z kretowiska rozbitą na pył w moździerzu kuchennym a później w zależności od potrzeb... Proporcje rozpuszczania proszku ceramicznego?? ? Nigdy nie czytam instrukcji, leje wodę i mieszając dosypuję po trochu do właściwej (do moich potrzeb) konsystencji
 7. Kolejność przygotowania masy: wąska szpachla bo "patykiem" nie rozmieszasz. Pojemnik np po serku wiejskim, ważne, żeby był szeroki. Nalewasz wode w ilość ok. 2/3 objętości tego ile chcesz uzyskać masy, dodajesz stopniowo masę dokładnie mieszając mieszając aż do konsystencji budyniu... Jak pierwsza makieta to proponuję cos prostego, żeby wypracować sobie samemu techniki, zbyt skomplikowana może nie udać sie i możesz sie niepotrzebnie zrazić... na początku dokładnie zaprojemtuj w skali 1/1 na papierze bo nie wyjdzie. Zobacz w wątku HELCATAz Bośni Wiedźma w Driny tak jest świetnie pokazana kolejność wykonania, to samo w STALKER..
 8. Możesz użyć paski bandaża, gazę, chustkę higieniczną, ręcznik papierowy itd. Jako masa najlepszy jest najtańszy klej do kafelek, ja w każdym razie od lat takiego używam, żadna filozofia. Jednakze podkład musi mniej więcej odpowiadać kształtowi terenu. Korę z sosny możesz użyc jako imitację skał (warstwicy), albo folię aluminiową, odcisnie strukturę bloków skały... Co do gipsu, po wyschnieciu jest głatki, nienaturalny, klej ma lepszą strukturę, na wyschnietą i pomalowana na brążowo powierzchnię, na wikolu 1/1 z wodą sypie rozdrobnioną bardzo suchą ziemie przez sitko, na to sadzę elektrostatycznie tyrawę....
 9. :) też ganiam, ...... nie umiałem dobrać koloru probowalem xf-60 dark yellow i xv-67 nato green dlatego pytam, Twoje mi się bardziej podobają..
 10. Fajnie wygląda, jakich kolorów użyłeś na mundur ?
 11. Polecam wątek Megapol-a stalker w sci fi tego forum, tam dużo podpatrzysz, W czeskim Modelarzu nr.4/2019 jest świetny tutorial z pomysłami na "dioramkę" tego typu autor Martin Moocher Louda, moge podeslac na privat..
 12. acha, przydała by się też deseczka balsowa, pewnie 1 mm, i ewentualnie 2 albo 4 mm to też tam. Trudne wyzwanie, "mroczny" ten klimat
 13. Ja bym styrodur kupił w Castoramie, klej do kafelek na podłoże też, drut miedziany do kształtolwania drzew też pewnie 1,5 albo 2,5 kwadrat, klej wikolowy do oklejania też tam, "dziurkacz" do wycinania liści w najbliższym sklepie modelarskim, pergamin na liście w dowolnym supermarkecie, albo stare zasuszone liscie na podwórku, ziemia z najblizszego kretowiska, piasek z Castoramy. Farby sklep modelarski...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.