Skocz do zawartości

Sherman M4A1 76mm Italeri 1:35


gumis

Rekomendowane odpowiedzi

gumis na gaski na pewno ale ja mam na nie patent i wyszły bardzo fajnie,na line przy odcinaniu lubi się połamać poza tym model klei się przyjemnie ja swojego mam pomalowanego z przyklejonymi kalkami pokrutego sidolem i czeka na wash ,do tego na muzg mi padło i zrobiłem worki na przodzie bedzię tez miał jakieś graty na tyle i być może jakieś drzewo zwisające na łańcuchach w moim wątku z podpisu jest jego jedno słabe zdjęcie możesz sobie zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jak ambitnie go chcesz potraktować- model leciwy- dużo uproszczeń, ale na tamte czasu- to było coś. Można popracować nad fakturą odlewu- tu zastosuj szpachlówkę, drobne elementy nie mają jeszcze takiej finezji, jak obecne Dragony albo Tasca.. Ale przypomina Shermana. Życzę powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do faktury ze szpachli to stosowałem ją na wieży od t-34. Efekt wyżej niż średni. Moim zdaniem wadą tego patentu jest zbyt duża grubość faktury, a po za tym nie jest aż tak realistyczne. W tym modelu wykonam ja rozpucholem nitro po przez topowanie, następnie przeszlifuje delikatnie papierkiem o gradacji 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do faktury ze szpachli to stosowałem ją na wieży od t-34. Efekt wyżej niż średni. Moim zdaniem wadą tego patentu jest zbyt duża grubość faktury, a po za tym nie jest aż tak realistyczne. W tym modelu wykonam ja rozpucholem nitro po przez topowanie, następnie przeszlifuje delikatnie papierkiem o gradacji 2000.

 

Hej- Rozpuszczalnik nitro jest do kitu!- najlepsze efekty uzyskuje się acetonem ( np. technicznym)- wtedy- rozcieńczając delikatnie acetonem szpachlówkę- Tamiyowską twardym pędzlem o dość krótkim i sztywnym (bardzo!) włosi-rozprowadzasz na powierzchni. Dzięki temu, masz cienką warstwę szpachlówki, którą mozesz dowolnie modelować na na powierzchni np. wykałaczką- imitować nierówności i zgrubienia itp. niedokładności wygładzasz zanurzonym w acetonie pędzlem (miękkim!) przecierając delikatnie powierzchnię. Sprawdzone!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.