Skocz do zawartości

Czy ktos uzywa tutaj DECALFIX??????


albert091283

Rekomendowane odpowiedzi

chyba nie ten dział? x]

ja osobiście najpierw leciutko pedzelkiem a później na jakas delikatna szmatke odrobinke i leciutko przecierałem, co by powłaziło gdzie trzeba i działało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziuba: Czemu nie ten dział?

 

Albert: Myślę, że chodzi Ci o Decalfix Humbrola (bo innego chyba nie ma - w każdym razie ja nie słyszałem...) Otóż używam go i nie narzekam.

 

Mój proces technologiczny jest następujący:

- kalkę do wody - tak, aby nasiąknęła wodą, potem odkładam ją na kawałek tekturki, gdzie "dojrzewa" aż zacznie się przesuwać po podkładzie

- model (pomalowany sidoluxem), dobrze jest odtłuścić

- miękkim pędzelkiem średniej wielkości nakładam nieco Decalfix'a na miejsce, gdzie ma być kalka - maluję cienką warstwę

- pędzelkiem (najczęście tym samym, którym nakładam płyn) ściągam kalkę z podkładu (no chyba, że jest duża, to wtedy zsuwam bezpośrednio z podkładu na model, ale wolę robić to pędzelkiem - daje większą swobodę i precyzję) i kładę na modelu. Staram się, aby z kalką zabrać jak najmniej wody.

- jak Decalfix'a jest za dużo, to kalka "pływa" - można zebrać troszkę pędzlem i pomalować kalkę z góry, w ostateczności zebrać rożkiem chusteczki higienicznej lub patyczkiem kosmetycznym. Jak płynu jest za mało, to pomalować kalkę z góry.

- jak płynu jest w sam raz, to kalka nie jeździ po całym modelu, ale mamy możliwość korekty położenia. Ewentualnie - gdy zauważymy, że kalka już "siedzi" a chcemy coś skorygować - to można pomalować Decalfix'em i po chwili mamy możliwość jej przesuwania

- jak kalka już dobrze "siedzi" i odrobinę podeschnie to delikatnie pokrywam ją cienką warstwą Decalfix'a następnie zostaje do całkowitego wyschnięcia.

 

Decalfix'a kupiłem trochę przez przypadek (nie było w sklepie nic innego do kalek), ale uważam, że spisuje się przyzwoicie. Kalki siadają ładnie, wchodzą w linie podziału. Nie mogę porównać do Sol, Set, czy płynów Agamy, gdyż nigdy ich nie używałem

Myślę, że moje porady przydadzą się innym początkującym podobnym do mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.