Skocz do zawartości

[APG] USS Spruance (Dragon 1:700)


Sebaar

Rekomendowane odpowiedzi

dd963shippicfw9.jpg

 

Admirał Raymond Ames Spruance (ur. 3 lipca 1886 w Baltimore, zm. 13 grudnia 1969 w Pebble Beach w Kalifornii), oficer US Navy w okresie II wojny światowej wsławiony zwycięstwem w bitwie o Midway.

 

Podczas bitwy o Midway dowodził 16. Grupą Uderzeniową (ang: Task Force 16), w skład której wchodziły dwa lotniskowce. Nie znający bliżej operacji morskich na dużą skalę i w dodatku z udziałem lotniskowców Spruance poradził sobie znakomicie, a jego decyzje podejmowane w trakcie bitwy przyczyniły się do zatopienia czterech lotniskowców nieprzyjaciela, a tym samym do przerwania pasma sukcesów Japonii na Pacyfiku.

 

Po bitwie o Midway mianowany został szefem sztabu dowódcy Floty Pacyfiku (CINCPAC), a następnie zastępcą dowódcy. W połowie 1943 mianowany został dowódcą Floty Środkowego Pacyfiku. Z pokładu swego okrętu flagowego (USS "Indianapolis") dowodził operacjami morskimi związanymi z zajęciem Wysp Gilberta, Marshalla, Marianów, Iwo Jimy i Okinawy. W czerwcu 1944 pokonał flotę japońską w bitwie na Morzu Filipińskim. W końcu 1945 zastąpił adm. Nimitza na stanowisku dowódcy Floty Pacyfiku.

 

Jego imię nosi niszczyciel rakietowy USS "Spruance" (DD-963) , pierwszy niszczyciel typu Spruance. Relację z budowy którego tutaj zaprezentuje.

 

In-box tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dscf1296no4.th.jpg

 

Przymiarki przed montażem kadłuba sprzed paru dni.

 

Ponieważ pomyślnie skończyłem studencką "kampanie wrześniową" od jutra powinienem być wstanie porządnie ruszyć z pracami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dscf1297pf4.th.jpgthpix.gif

 

Coś jednak się ruszyło w mojej stoczni. Trzeba przyznać że sam model skleja się całkiem przyjemnie. Wydaje mi się że kolor pokładu wyszedł mi trochę za jasny.

 

Swoją drogą coś mi się zdaje że nie prędko wrócę do Japończyków, po lekturze "Falklandy-Port Stanley 1982" Krzysztofa Kubiaka chyba popełnię jakiegoś anglika z Dragona. A dla równowagi kolekcji pewnie dorzucę do tego parkę radzieckich okrętów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleś wyrwał do przodu! wygląda na to, że zanim skończę kadłub, Ty będziesz miał cały model

 

Jędrek

ps. też mi chodzi po głowie by po Radfordzie zrobić w miarę szybko coś z posiadanych brytyjczyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie będzie jeszcze jeden "admirał" przed końcem projektu (a w takim tempie to cały zastęp by się zmieścił w tym terminie)

fajnie wygląda Twój Spruance widać iż wiele już przy nim nie zostało do zrobienia

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.