Skocz do zawartości

AZmodel AZ 7856 He-162 B-6 1/72


Sjmport

Rekomendowane odpowiedzi

 Jeden z kilku wariantów wszelakich odmian wersji B. Różnica sprowadza się do kalkomanii.

Te bardzo szybko odchodzą od papieru. Z płynami reagują dobrze. Moim zdaniem mają trochę za dużo filmu - nie da się go zdjąć jak z kalkomanii Edka.

Tym razem zauważyłem kilka "smaczków" w instrukcji.

Dodam też, że kadłub do wersji dwumiejscowej można połączyć z elementami wersji S - szkoleniowej bez napędu. Wystarczy połączyć kilka elementów.

EDIT:

Kalkomanie po dwóch cieniutkich warstwach matu bezbarwnego przestają świecić.

Edytowane przez Sjmport
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wziąłem ów model na warsztat i mogę powiedzieć no paździeż jakich mało.

Faktycznie dobrze to on wygląda tylko w ramkach.

Jedyny dobrze spasowany element to fotel + tylnia ściana + drążek sterowy.

Wnęka przedniej goleni za krótka, mocowanie tejże goleni niemal na partyzanta.

Główne podwozie dramat. Kołki mocujące krótkie, o otwory do nich płytkie. Wnęka z dwóch części spasowanych nijako. Od groma pracy pilnikiem, a i tak na końcu kolejny zonk.

Otóż bez środkowej części wnęki kadłub schodzi się jako tako z nią jako tako. Z nią szpara na trzy milimetry i nawet docisk nie pomaga.

Zresztą podwozie to też "kwiatek" ustawić to równo ehhh...wiele samolotów już złożyłem, ale tu? Albo na lewo albo na prawo bardziej. Nie ważne czy na superglue, ślinę cokolwiek.

Pewną opcja wydaje się zrobienie samolotu w locie. Nic bardziej mylnego. Przednią pokrywa jakby z innego modelu..za długa i za szeroka. Główne pokrywy nie lepiej. Szpachla wszędzie szpachla.

Ogon maszyny po szlifowaniu nawet się układa poprawnie. Natomiast skrzydła...raz, że nie ma żadnego kołka pozycjonującego dwa instrukcja jest tak lakoniczna, że głowa mała. Bez superglue i szpachli nie ma opcji..

No i jeszcze silnik Argusa...totalnie spierdzielone mocowanie. Równie dobrze można szybowiec sobie zrobić.

Ostatnim plusem jest owiewka o dziwo pasuje idealnie. Kropla miodu w beczce gówna.

Co do kalkomanii te trzymają poziom tylko, że od papieru odchodzą ekstremalnie szybko. Grunt, że trzymają się powierzchni oraz reagują z płynami.

Pierwsze pozytywne wrażenie bardzo szybko weryfikuje budowa. Początek roku, a już jest pierwszy kandydat na paździeż 2024.

He-162 B to tania fatalnie spiracona bieda-kopia modelu Special Hobby. Nawet słaby HobbyBoss jest lepszy.

Jedyne do czego się nada to lot do kosza lub do trenowania kamuflażu Luftwaffe.

Odradzam.

1/6

Plusy: kalkomanie

Minusy : wszystko pozostałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedtem zachowałeś a teraz to się totalnie mazgaisz 😋 chyba short runów nie składałeś , no zestaw słaby ale coś się wystruga z niego.

Popatrz jak kolega walczy z żywiczną Iskrą w warsztacie , tam jest hardcore - nie ma takich luksusów jak pasujące oszklenie 🤪

Pozdr ww

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wuwumaster napisał:

Przedtem zachowałeś a teraz to się totalnie mazgaisz 😋 chyba short runów nie składałeś , no zestaw słaby ale coś się wystruga z niego.

Popatrz jak kolega walczy z żywiczną Iskrą w warsztacie , tam jest hardcore - nie ma takich luksusów jak pasujące oszklenie 🤪

Pozdr ww

 

Składałem shortrun i takiego g...jak to jeszcze nie miałem.

Warsztat weryfikuje, że model jest beznadziejny w każdym aspekcie. Wolę ZTS Plastyk niż to "cudo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą KFS słusznie zauważył, że można tylko po co?

Kiedy na rynku są dostępne znacznie lepsze modele to szkoda nerwów.

Model zrobił dobre wrażenie w ramkach. A potem wyszedł jaki to szrot.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.