Skocz do zawartości

Latające [nadal] Fortece


LordDisneyland

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia, czy to się komuś przyda... ale może tak. Oto lista nadal zdolnych do lotu B-17 - wszystkie samoloty to B-17G. Podane w kolejności: nazwa własna, numer seryjny, miejsce stacjonowania...

USA:

1. "Aluminium Overcast" , 44-85740, EAA Aviation Foundation, Oshkosh, Wisconsin

2."B17 Flying Fortress", 44-83785, Evergreen Aviation Educational Institute

3."Yankee Lady", 44-85829, YankeeAirForce Museum, Ypsilanti, Michigan

4."Sentimental Journey", 44-83514, CAF Arizona Wing, Mesa, Arizona

5."Nine o' Nine", 44-83575, Collings Foundation, Stowe, Massachusets

6."Chuckie", 44-8543, Vintage Flying Museum,Forth Worth, Texas

7."Fuddy Duddy", 44-83563, National Warplane Museum, Elmira, New York

8."Thunderbird", 44-85718, One Star Flight Museum, Galveston, Texas

9. "Memphis Belle", 44-83546, American Airpower Museum, Staten Island, NewYork

10."Texas Raiders", 44-83872, CAF Gulf Coast Wing, Houston, Texas

11."Miss Angela", 44-85778, Palm Springs Air Museum, Palm Springs, California

Europa:

1."Pink Lady", 44-8846, Association Forteresse Toujours Volante, Paris-Orly, Francja

2."Sally B.", 44-85784, B17 Preservation Ltd., Duxford Airfield, Wlk.Brytania - samolot latał w Polsce podczas obchodów Rocznicy Powstania Warszawskiego.

 

Dodatkowo samolot "Boeing Bee",42-29782, zdolny do lotów, ale już uziemiony, znajduje się w Museum Of Flight, Seattle, stan Waszyngton, USA.

To tyle- lista jest w miarę aktualna, wg. moich informacji to stan na początek tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Chyba mam troche swiezsze info na temat Memphis Belle. Jesli "miejsce stacjonowania" to aktualne miejsce pobytu, to teraz Slicznotka znajduje sie w National Museum of the U.S. Air Force w Dayton w stanie Ohio, gdzie poddana jest rekonstrukcji. Prace rozpoczeto w pierwszej polowie Pazdziernika 2005. Z zalozenia renowacja Slicznotki zakonczy sie 7 lub 8 lat od daty rozpoczecia prac - a wiec w 2012 lub 2013. Prace wykonywane sa bardzo skrupulatnie, tak by byla zdolna do lotu, choc z gory wiadomo, ze nie bedzie latana...

 

Ponizej wstawiam zdjecia artykulu, ktory ukazal sie w Styczniowym numerze magazynu Fly Past (sorry, ze zdjecia takie niewyrazne):

 

DSC00621.jpg

DSC00622.jpg

DSC00623.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Liberty Belle, Pink Lady i Sally B na żywo. Sally B ma kłopoty z silnikiem i nie lata(ła), nie jestem pewien, ale chyba chcą ją uziemić :(

 

Liberty belle 11564 East 7th Street Tulsa, OK 74128 USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Liberty Belle, Pink Lady i Sally B na żywo. Sally B ma kłopoty z silnikiem i nie lata(ła), nie jestem pewien, ale chyba chcą ją uziemić :(

 

Liberty belle 11564 East 7th Street Tulsa, OK 74128 USA

 

Znaczy się z kiedy jest to info? Bo ostatnio w Warszawie prezentowała sie zacnie, ale zawsze te 2 lata już minęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Liberty Belle, Pink Lady i Sally B na żywo. Sally B ma kłopoty z silnikiem i nie lata(ła), nie jestem pewien, ale chyba chcą ją uziemić :(

 

Liberty belle 11564 East 7th Street Tulsa, OK 74128 USA

 

Znaczy się z kiedy jest to info? Bo ostatnio w Warszawie prezentowała sie zacnie, ale zawsze te 2 lata już minęły.

 

Z 12 lipca tego roku. Ale mówię, że nie jestem tego do końca pewien.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.